Inteligentne oświetlenie ogrodu – co powinniście o nim wiedzieć?
Wiele osób przekonało się już, że oświetlenie w domu wpisane w system Smart House przynosi szereg niezaprzeczalnych korzyści. Na tym jednak nie koniec. Nie zapominajmy bowiem, że praktyczne funkcje, które tak zachwyciły użytkowników na całym świecie, bez trudu wykorzystamy także w przypadku oświetlenia ogrodowego.
Jak wygląda inteligentne oświetlenie ogrodu oraz jak je wykorzystać, żeby stworzyć prawdziwy ogród marzeń?
Dlaczego oświetlenie ogrodu jest tak bardzo przydatne?
W przypadku oświetlenia ogrodowego zwraca się uwagę na nieco inne funkcjonalności niż przy optymalnym systemie oświetleniowym do wnętrz.
Oczywiście kluczowe jest zawsze zapewnienie swobody przemieszczania się oraz wykonywania prostych czynności po zapadnięciu zmroku. Bezpieczeństwo spacerowania po ogrodowych ścieżkach oraz wygoda spędzania czasu w strefie wypoczynku są również niezmiernie ważne. Nikt przecież nie chce potknąć się o wystający korzeń lub pokaleczyć o kamyki na ścieżce dojścia na taras. Dopasowane oświetlenie gwarantuje zatem pełną swobodę w przydomowej przestrzeni.
Nie zapominajmy o tym, że oświetlenie do ogrodu to także sposób na stworzenie przyjemnej atmosfery oraz zbudowanie klimatu w poszczególnych obszarach. Nieco inaczej można przecież oświetlić taras, inaczej rabatki kwiatowe i elementy małej architektury oraz poszczególne ścieżki spacerowe albo trasy dojścia do domu. Lampy budują dekoracyjność przestrzeni, a wpisanie ich w inteligentny system zarządzania daje olbrzymie możliwości, z których naprawdę warto skorzystać dla wygody użytkowania oraz podkreślania piękna naszych ogrodów.
Inteligentne oświetlenie – przewaga nad standardowymi rozwiązaniami
Oświetlenie inteligentne do ogrodu zwiększa poziom wygody w sterowaniu ogrodowymi lampami, gdyż w wielu wypadkach zarządzamy zdalnie poszczególnymi punktami lub całym systemem. Nowoczesne rozwiązania, które gwarantujemy w ramach serii Azzardo Smart, są proste w obsłudze, gwarantując maksymalny komfort oraz funkcjonalność lamp do ogrodu. Przynoszą też szereg oszczędności, gdyż zazwyczaj stosuje się je z nowoczesnymi żarówkami LED.
Co można zyskać, dzięki włączeniu oświetlenia ogrodowego do Smart House? Przede wszystkim dostajemy dostęp do zdalnego zarządzania oświetleniem. A to znacznie więcej niż tylko włączanie lub wyłączanie pojedynczych lamp, lub ich zestawów. Jesteśmy w stanie regulować natężenie światła, zmieniać jego kolor, a nawet tworzyć sceny świetlne lub harmonogramy oświetleniowe.
To wszystko osiągamy bez większego trudu – szybko, sprawnie i praktycznie.
Zdalne sterowanie oświetleniem ogrodowym – Smart House w przydomowej strefie relaksu
Jeśli decydujemy się na wpisanie oświetlenia do inteligentnego systemu, dostajemy sporą swobodę w sterowaniu poszczególnymi lampami. Oczywiście wciąż możemy korzystać ze standardowych włączników, jednak nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie.
Zdecydowanie lepiej wykorzystywać praktyczną aplikację, dzięki której kontrolujemy oświetlenie całego ogrodu z pomocą raptem kilku kliknięć w naszym smartfonie. Co to oznacza w praktyce? Włączymy lampy na ścieżce dojścia do domu, nawet jeśli fizycznie nie ma nas w ogrodzie. Dopasujemy jasność i kolor oświetlenia na tarasie, bez wstawania z wygodnego fotela lub zachwycimy gości, tworząc spektakularne efekty wizualne przy podświetleniach wybranych części ogrodu.
Aplikacja umożliwia korzystanie z wyłączników czasowych. Oznacza to, że ustawiamy konkretne godziny, o których oświetlenie ma się uruchamiać. To wielka wygoda, zwłaszcza jeśli regularnie korzystamy ze strefy przydomowej po nadejściu nocy.
Innym sposobem na sterowanie oświetleniem ogrodu, który często wykorzystuje się w ramach instalacji typu smart, są rozmaite sensory, wpięte do całościowej instalacji.
Do najczęściej stosowanych zalicza się czujniki:
- ruchu,
- zmierzchu
Czujniki ruchu gwarantują swobodne i bezpieczne przemieszczanie się po ogrodzie, bez konieczności poszukiwań włączników w ciemnościach. Dają też szansę na solidne oszczędności, gdyż światło włącza się tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Rozwiązanie tego typu bywa przydatne jako element instalacji antywłamaniowej. Włączające się nagle lampy mogą bowiem skutecznie przepłoszyć nieproszonego gościa.
Czujniki zmierzchu sprawdzają się zwłaszcza przy lampach na ścieżkach dojścia do domu lub kluczowych stref ogrodowych. Uruchamiają się, gdy w przydomowej przestrzeni zaczyna robić się ciemno. Dzięki temu zawsze swobodnie i bez trudu się przemieszczamy, bez obaw o bolesne upadki lub kontuzje.
Inteligentne oświetlenie ogrodu – rozwiązanie dla wymagających
Smart House w ogrodowym oświetleniu staje się coraz popularniejszy. Naprawdę trudno się temu dziwić. Ludzie potrzebują rozwiązań praktycznych, przynoszących wygodę oraz pozwalających na wprowadzenie optymalizacji w zarządzaniu wszystkimi punktami oświetleniowymi (np. poprzez zdalne sterowanie, czujniki ruchu itp.).
W ten sposób rodzą się solidne oszczędności oraz komfort codziennego funkcjonowania w przydomowej przestrzeni. To wszystko, a nawet więcej, zyskujemy dzięki inteligentnemu oświetleniu do ogrodu.
Postaw na nowoczesność, a sam przekonasz się, jak to jest sterować wszystkimi ogrodowymi lampami za pomocą jednego kliknięcia, na ekranie Twojego telefonu.
Zostaw komentarz