lampy do restauracji

Lampy do restauracji – jakie modele się sprawdzają?

Oświetlenie spełnia olbrzymią rolę w każdym lokalu usługowym. Restauracje nie stanowią w tym przypadku żadnego wyjątku. Dobrze dobrane lampy gwarantują wręcz funkcjonalność oraz tworzą charakter przestrzeni.

Jakie oświetlenie do restauracji powinno się wybrać, by zbudować miejsce, które przyciągnie rzesze klientów? Jaka lampa przyda się nad stolik, a którą lepiej umieścić nad barem? Kilka praktycznych wskazówek zaprezentujemy poniżej.

oświetlenie do restauracji

Oświetlenie do restauracji – jakie powinno być?

Lokale użytkowe wymagają perfekcyjnego oświetlenia, by zapewnić odpowiednie warunki dla pracowników, zgodne z przepisami BHP. Prawidłowe dobranie lamp i źródeł światła bywa też kluczowe ze względów estetycznych w przestrzeniach, w których podejmuje się gości, jak choćby w restauracjach, na których chcielibyśmy się skupić w dzisiejszym tekście.

Jak powinno być zbudowane oświetlenie do restauracji? Jakie lampy są niezbędne lub sprawdzają się najlepiej? Czy warto sięgać po źródła światła LED? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

ekologiczne lampy

Ekologiczne lampy – zwrot w stronę natury w domowych wnętrzach

Bycie eko to już nie tylko moda, ale styl życia, który powoli wkracza w różne aspekty codziennego działania. Dotyczy zarówno prawidłowo zbalansowanej diety, sposobu robienia zakupów i podróżowania, jak i wyposażenia domu w odpowiednie sprzęty i systemy.

Kluczową, domową instalacją, pozwalającą zrobić wiele dobrego dla natury, są oczywiście produkty oświetleniowe. Czym wyróżniają się nowoczesne, ekologiczne lampy? Jak zbudować cały system w domowym wnętrzu, by zapewnić komfort sobie, a przy tym nie wpływać negatywnie na kondycję naszej planety? Kilka wskazówek podamy poniżej.

Minimalistyczne lampy do domu - jakie modele wybrać?

Minimalistyczne lampy do domu – jakie modele wybrać?

Minimalizm króluje w domowych wnętrzach od wielu lat. Trudno się dziwić, gdyż potrafi być niezmiernie funkcjonalny i praktyczny, a przy tym niejednokrotnie dekoracyjny i stylowy. Skoro wnętrza nowoczesne ograniczają liczbę dodatków i dekoracji to, co może stać się ich główną ozdobą? Warto postawić na oryginalne lampy minimalistyczne.

Które rozwiązania sprawdzają się najlepiej? Nieco inspiracji oraz ciekawych pomysłów, zgodnych z trendami 2021, podamy poniżej.

Lampy molekularne

Lampy molekularne – naukowe trendy w oświetleniu wnętrz

Czasami zdarzają się sytuacje, gdy nauka aktywnie wpływa na domowe oświetlenie. I bynajmniej nie mamy na myśli nowoczesnych produktów typu smart lampy, w których technologia zwiększa funkcjonalność i wygodę korzystania z domowych produktów oświetleniowych.

Projektanci wnętrz coraz częściej szukają inspiracji w nauce, podczas tworzenia swoich spektakularnych wzorów opraw oświetleniowych. Szczególnym tego przykładem są lampy molekularne do domu, o których chcielibyśmy opowiedzieć nieco więcej w dzisiejszym artykule.

Styl japandi

Styl japandi – co to takiego?

Miłośnicy funkcjonalnego minimalizmu w obecnym sezonie zyskali nowy trend, który zdobywa wnętrza na całym świecie. Mowa o intrygującym nurcie japandi, który coraz chętniej wykorzystuje się w modnych i efektownych aranżacjach, stawiających na wygodę i komfort domowników.

Czym jest styl japandi i jak zgodnie z jego założeniami zaplanować praktyczne wnętrza? Więcej na ten temat napiszemy poniżej.

lampy kryształowe

Lampy kryształowe – czy wciąż są modne?

Kryształowe lampy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością u dekoratorów wnętrz i osób prywatnych. Trudno się dziwić – ich blask oraz dekoracyjność przyciągają spojrzenia, sprawiając, że w pomieszczeniu robi się „tak jakby luksusowo”.

Lampy z kryształów to też znacznie więcej niż mogłoby sugerować pierwsze skojarzenie. Oprócz tradycyjnych rozwiązań, znanych z babcinych salonów, pojawia się sporo modnych i nowoczesnych żyrandoli o efektownej konstrukcji.

Jakie lampy kryształowe są modne oraz do jakich wnętrz warto je wykorzystać, by uzyskać nietuzinkowy efekt? O tym napiszemy poniżej.

Nowoczesne lampy nad wyspę kuchenną

Nowoczesne lampy nad wyspę kuchenną – jak znaleźć ideał?

Kuchnia stanowi centrum każdego domu. W niej spotyka się rodzina, gromadzą się goście. To również tam wykonuje się szereg czynności – od przyrządzania posiłków i ich spożywania, do zabawy i pracy. Tak wielozadaniowa przestrzeń wymaga zatem odpowiedniego oświetlenia.

Szczególnie ważne są lampy nad wyspą kuchenną. Jak wybrać najlepszą opcję, by mieć pewność, że w pełni wykorzystuje się potencjał tej domowej strefy? O tym napiszemy poniżej.

Kinkiety zewnętrzne - funkcjonalne lampy na elewację

Kinkiety zewnętrzne – funkcjonalne lampy na elewację

Nie tylko wnętrza budynków wymagają zastosowania odpowiednich opraw oświetleniowych. Lampy przydają się również na zewnątrz, między innymi na elewacjach budynków.

Jednym z najpopularniejszych typów produktów oświetleniowych zewnętrznych pozostają praktyczne kinkiety. Kiedy mogą się przydać i jak wybrać najlepsze rozwiązania (oprawy i źródła światła), by cieszyć się optymalnym doświetleniem przestrzeni w każdych warunkach?

Romantyczna sypialnia - jak stworzyć przytulny nastrój?

Romantyczna sypialnia – jak stworzyć przytulny nastrój?

Sypialnia stanowi dla wielu osób centrum domu. To przestrzeń prywatna, w której można się zrelaksować, odpocząć i zregenerować siły po intensywnym dniu. Każde pomieszczenie sypialne bywa nieco inne. Aranżuje się je przecież tak, by spełniało oczekiwania użytkowników. Dzięki temu w sypialni można czuć się swobodnie i po prostu dobrze.

Istnieje wiele pomysłów na zbudowanie przyjemnej przestrzeni do rekreacji. Jednym z nich jest romantyczna sypialnia. Co może się w niej przydać? Okazały żyrandol, fotele obite pluszem czy łóżko z baldachimem? Jak wykreować romantyczne sypialnie i wybrać dodatki, by pokoje zachwycały oraz dawały pełen komfort?