Fototerapia

Fototerapia – na czym polega i czy jest skuteczna?

Trudno wyobrazić sobie nasze życie bez światła – naturalnego i sztucznego, które zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywania rozmaitych czynności, a także znacząco wpływa na ludzkie samopoczucie. Niektórzy decydują się nawet na specjalne sesje naświetlania, nazywane fototerapią.

W jaki sposób światło wpływa na kondycję i nastrój? Czy można leczyć światłem? O tym wszystkim napiszemy w dzisiejszym artykule.

ochrona przeciwporażeniowa

Ochrona przeciwporażeniowa a oświetlenie

Wszystkie urządzenia oświetleniowe powinny być nie tylko piękne i wpisywać się w rozmaite przestrzenie i aranżacje. Równie ważne są funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowników, którzy korzystają z oświetlenia. A przecież lampy bywają montowane w rozmaitych miejscach, również tych, gdzie ryzyko uszkodzenia oprawy przez czynniki zewnętrzne jest naprawdę duże. W takich sytuacjach zawsze warto postawić na produkty trwałe i zapewniające dobrą ochronę przeciwporażeniową.

Na czym polega ochrona i jakie są jej rodzaje? Jakie produkty wybierać, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo sobie i innym? Czym jest stopień ochrony IP? Więcej na ten temat napiszemy poniżej.

jaka barwa światła do salonu

Jaka barwa światła do salonu – jak zbudować idealne warunki we wnętrzu?

Salon bywa sercem domu, w którym spotykamy się każdego dnia z całą rodziną. Również w nim przyjmujemy gości. To pomieszczenie rekreacyjne i reprezentacyjne w jednym. Musi zatem zapewniać pełen komfort i swobodę dla wszystkich domowników. Dużą rolę odgrywa w tym dobrze dobrane oświetlenie, a w tym zwłaszcza właściwa barwa światła.

Jaka powinna być barwa światła do salonu? Czy ujednolicić parametry wszystkich źródeł światła, czy zadbać o zróżnicowanie? O tym przeczytacie poniżej.

jak przesunąć lampę sufitową bez kucia

Jak przesunąć lampę sufitową bez kucia – praktyczne wskazówki

Odpowiednie oświetlenie to nie tylko kwestia perfekcyjnie dobranych lamp. To również rozplanowanie punktów świetlnych na ścianach i sufitach danego wnętrza. Dzięki temu przestrzeń staje się wygodniejsza i zdecydowanie piękniejsza. Co zrobić jednak, jeśli zachodzi potrzeba przesunięcia lampy sufitowej lub wiszącej?

Jak zmienić lokalizację źródła światła na suficie, by nie stracić na walorach estetycznych? Czy da się to zrobić bez kucia sufitu? Kilka pomysłów przedstawimy poniżej.

lampa LED do warsztatu

Lampa LED do warsztatu – jak wybrać najlepszą?

Bez względu na to, czy mówimy o profesjonalnym warsztacie czy domowej strefie dla hobbystów, zawsze podstawową cechą takiego miejsca musi być perfekcyjnie zaplanowane oświetlenie, które umożliwia bezpieczną realizację nawet bardzo precyzyjnych czynności.

Jakie lampy wybrać do garażu lub warsztatu? Czym powinny się wyróżniać i gdzie je umieścić? Dlaczego warto stawiać na produkty LED? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej.

oświetlenie sklepu

Oświetlenie sklepu odzieżowego – jak dobrać idealne lampy?

Oświetlenie zawsze powinno być dopasowane do przestrzeni, w której umieszcza się punkty świetlne. Dzięki temu zapewnia równocześnie wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, ale też buduje odpowiedni klimat i wpływa na samopoczucie użytkowników. Tak też jest z lampami w sklepach odzieżowych.

Jakie oświetlenie sklepu z ubraniami wybrać? Czym powinny się wyróżniać oprawy i źródła światła? Z jakiej barwy światła korzystać? Więcej informacji znajdziecie w dzisiejszym artykule.

oświetlenie szklanych półek

Oświetlenie półek szklanych LED – modne rozwiązania do pięknego domu

Półki na rozmaite przedmioty praktyczne i dekoracyjne stosuje się w różnych domowych pomieszczeniach. Mogą mieć tradycyjną formę, choć coraz chętniej sięga się także po rozwiązania nowoczesne, jak choćby ledowe podświetlenie półek.

Gdzie umieścić takie produkty i jakie źródła światła wybrać? Kilka wskazówek przedstawimy w dzisiejszym artykule.

oświetlenie basenu

Oświetlenie basenu – jak je dobrze wykonać?

Korzystanie z basenu powinno być przyjemne nie tylko w ciągu dnia, ale również wieczorową porą. Do tego celu potrzebne są oczywiście odpowiednie produkty oświetleniowe, o właściwie dobranych parametrach technicznych, zapewniających komfort, bezpieczeństwo oraz wpływających pozytywnie na wygląd całej przestrzeni.

Z dzisiejszego tekstu dowiesz się, jakie są wymagania stawiane przed oświetleniem basenów pływackich, jakie oprawy można stosować w basenie oraz jak je rozmieścić, by uzyskać najlepszy efekt.

jak wyjąć żarówki z oprawki

Jak wyjąć żarówkę LED z oprawki?

Dobrze dobra źródła światła LED zapewniają perfekcyjne warunki oświetleniowe w domach, biurach czy ogrodach. Nawet jednak produkty o najwyższej funkcjonalności kiedyś przestają działać. Wówczas trzeba wymienić żarówkę LED na nową.

Jak to zrobić szybko, sprawnie i bezpiecznie? Jak przebiega wymiana żarówki halogenowej lub ledowej? O czym pamiętać, gdy wymieniasz żarówkę ledową i żarówki halogenowe? Instrukcja krok po kroku znajdzie się poniżej.

LED SMD

LED SMD – co to takiego?

Oświetlenie LED wyróżnia się licznymi cechami, które przekonały do takich źródeł światła wielu użytkowników. Montuje się je w domach, biurach czy lokalach użyteczności publicznej. Bez trudu też da się dopasować rozwiązania pod względem kluczowych parametrów oraz rodzaju gwintu. Warto ponadto zwracać jednak uwagę na rodzaj produktów ledowych. Do najpopularniejszych zalicza się LED SMD.

Czym jest LED SMD i jakie są jego kluczowe właściwości? Czym różni się od LED typu COB? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.