Zoptymalizuj koszty oświetlenia – jak oszczędzać z głową, nie tracąc na funkcjonalności

Zoptymalizuj koszty oświetlenia – jak oszczędzać z głową, nie tracąc na funkcjonalności

Stworzenie domowego oświetlenia, które będzie równocześnie piękne, komfortowe i energooszczędne, to prawdziwe wyzwanie. Nie jest to jednak rzecz niemożliwa. Trzeba tylko nauczyć się dokładnie planować oraz wykorzystywać nowoczesne rozwiązania technologiczne, aby w naszym domu nigdy nie zabrakło odpowiedniego światła, a nasze rachunki nie były przyczyną bólu głowy.

Najmodniejsze trendy oświetleniowe 2020 roku – jak je wykorzystać w każdym wnętrzu?

Każdy sezon ma swoje trendy – również w przypadku modnego oświetlenia. W tym przypadku następnych 12 miesięcy zapowiada się naprawdę interesująco. Pojawi się nowe wzornictwo, intensywne kolory i nowoczesne technologie. Jeśli chcecie wiedzieć, jak zbudować funkcjonalne i intrygujące systemy oświetleniowe, które sprawdzą się w każdej przestrzeni, zapraszamy do lektury.

Ciekawe pomysły oświetlenie tarasów, balkonów i altan

Choć zima w rozkwicie i powoli przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, to wbrew pozorom właśnie okres jesienno-zimowy jest świetnym momentem, żeby zastanowić się i zaplanować wszelkie prace remontowe oraz zmiany aranżacyjne w domu i w jego otoczeniu.

Jednym z rozwiązań, o których często zapominamy, dających wiele korzyści praktycznych i estetycznych, jest właściwie zaplanowane oświetlenie tarasu, balkonu lub ogrodowej altany.

Dlatego dziś podzielimy się z Wami kilkoma pomysłami, jak wykorzystać światło w tych przestrzeniach, żeby stworzyć kompleksowe i piękne miejsca do nieskrępowanego wypoczynku. Jak powinno wyglądać właściwe i piękne oświetlenie tarasu i balkonu?

oświetlenie do oglądania telewizji

Zdrowe dla oczu i dekoracyjne – oświetlenie do oglądania telewizji

Telewizor niezmiennie pozostaje jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w wielu domach. Oglądamy na nim filmy lub seriale, słuchamy muzyki lub wykorzystujemy go do grania w gry.

Okazuje się, że dla maksymalizacji komfortu korzystania z telewizora, nie tylko sam sprzęt ma znaczenie. Liczy się także odpowiednie oświetlenie LED lub standardowe. Z czego powinno się składać? Lepiej postawić na standardowe lampy czy taśmę LED? Jak zamontować oświetlenie? Jeśli chcecie wiedzieć, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy tekst do samego końca.