jakie oświetlenie do łazienki

Jakie oświetlenie do łazienki – kluczowe parametry światła

Każdego dnia spędzamy w łazienkach sporo czasu. Dlatego trzeba zadbać o to, by zapewnić sobie perfekcyjne warunki oświetleniowe, które zwiększą funkcjonalność, ale też ozdobią przestrzeń, sprawią, że stanie się ona wygodna i przytulna.

Jakie oświetlenie łazienkowe wybrać? I czy warunki we wnętrzu zależą tylko od opraw oświetleniowych? Jaka powinna być barwa światła i ile źródeł światła musi się znaleźć we wnętrzu? O tym przeczytacie poniżej.

oświetlenie rozproszone

Oświetlenie rozproszone – jak je wykorzystać we wnętrzach mieszkalnych?

Budowanie warunków oświetleniowych w domowych wnętrzach wymaga prawidłowego zaplanowania całej przestrzeni, z określeniem funkcji, jakie mają spełniać konkretne punkty świetlne. Trzeba również dopasować źródła światła, a także sam sposób rozprowadzania światła. Przydatne może się okazać oświetlenie rozproszone lub oświetlenie skupione.

Kiedy przydaje się rozproszone światło, a kiedy lepiej zdecydować się na mocniejszy strumień światła skupionego? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

jaka lampa do oświetlenia podwórka

Jaka lampa do oświetlenia podwórka sprawdzi się najlepiej?

Dobrze dobrane oświetlenie zewnętrzne wpływa na funkcjonalność przydomowej przestrzeni oraz komfort korzystania z niej w ciemnościach. W tej roli stosuje się wiele lamp, które trafiają do rozmaitych stref. Do szczególnie ważnych produktów zaliczają się lampy do oświetlenia podwórka.

Ile opraw oświetleniowych przydaje się przed domem? Z czego powinien się składać podwórkowy system oświetleniowy? O tym przeczytacie poniżej.

oświetlenie firmy

Oświetlenie firmy – jak dobrać idealne lampy?

Dobrze oświetlona przestrzeń zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Trzeba o to zadbać nie tylko w domu, ale także w miejscu do pracy, gdzie lampy muszą być praktyczne i estetyczne, spełniając również ściśle określone normy.

Jak zatem odpowiednio oświetlić firmę? Jakich lamp użyć i gdzie je zamontować? Jak zadbać o natężenie światła? Nieco wskazówek znajdziecie poniżej.

oświetlenie podjazdu

Oświetlenie podjazdu – jak je dobrze zaprojektować?

Są takie elementy oświetlenia zewnętrznego, które znacząco podnoszą komfort użytkowania terenu i spełniają przede wszystkim typowo praktyczną funkcję. Nie oznacza to jednak, że nie mogą stać się ciekawym elementem wizualnym, wpływającym na wygląd całej posesji. Dobrym tego przykładem jest zwłaszcza oświetlenie podjazdu do garażu.

Jak powinno wyglądać podświetlenie podjazdu? Jakich lamp najlepiej użyć? Czy w takim miejscu sprawdzą się lampy solarne? O tym przeczytacie poniżej.

 

oświetlenie industrialne

Oświetlenie industrialne – czy nadaje się tylko do loftów?

Odpowiednie oświetlenie w domu musi być nie tylko praktyczne, ale też wpisywać się w konkretne nurty aranżacyjne. Obok rozwiązań klasycznych i skandynawskich obecnie współistnieje wiele innych tendencji, do których zaliczają się choćby lampy industrialne. Okazuje się jednak, że choć często bywają one traktowane jako produkty typowo techniczne do popularnych loftów, potrafią ciekawie uzupełnić wnętrza w innym duchu.

Gdzie najlepiej zamontować lampy loftowe poza pomieszczeniami w stylu industrialnym? Na jakie modele warto się zdecydować i z czym je połączyć? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

pomysł na oświetlenie kuchni

Pomysł oświetlenie kuchni – modne opcje

Oświetlenie kuchni potrafi przyjmować różne formy. Ważne, by było praktyczne, a przy tym wpisywało się w całościową aranżację przestrzeni. W końcu kuchnia powinna być wygodna i przytulna – skoro każdego dnia spędzamy w niej sporo czasu.

Jak oświetlić ciekawie kuchnię – jak dobrze połączyć lampy wiszące, oświetlenie pod szafkami kuchennymi? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na nowoczesne i modne rozwiązania do wykorzystania w Waszych domach, by stworzyć idealne oświetlenie w kuchni.

oświetlenie akcentowe

Oświetlenie akcentowe – do czego się przydaje?

W domowych wnętrzach stosuje się różne produkty oświetleniowe. Oprócz standardowych rozwiązań warto zdecydować się na opcje typowo dekoracyjne, nie pozbawione jednak walorów praktycznych. Do tej grupy zalicza się również oświetlenie akcentowe.

Czym jest oświetlenie akcentowe i w jakich wnętrzach można go użyć? Jakie lampy stosuje się do tego celu? O tym przeczytacie poniżej.

lampa dająca dużo światła

Lampa dająca dużo światła – jakie rozwiązanie wybrać?

Niemal każdy wie, że aby zapewnić właściwe warunki świetlne, trzeba zadbać o prawidłowe rozmieszczenie punktów oświetleniowych. Warto o tym pomyśleć już na etapie aranżacji wnętrza i planowania wszystkich elementów wystroju czy instalacji. Również wtedy należy dopasować właściwe produkty oświetleniowe, które zapewnią nam tyle światła, ile potrzebujemy w danej przestrzeni.

Jakie lampy dają najwięcej światła? W jakich miejscach powinno się je wykorzystać? Jak dobrać kąt padania światła? Jakie żarówki dają najwięcej światła i jakie źródła światła wybrać? O tym wszystkim przeczytacie w dzisiejszym artykule.

na jakiej wysokości lampa nad stołem

Na jakiej wysokości lampa nad stołem – wskazówki i porady

Nie tylko dobrze dobrana oprawa oświetleniowa wpływa na komfort świetlny we wnętrzu. Równie ważny jest prawidłowy montaż, a także wysokość, na jakiej znajdzie się lampa – dzięki temu da się skutecznie doświetlić wnętrze, tworząc przy tym przyjemne warunki i piękną aranżację.

Na jakiej wysokości nad stołem powinna się znaleźć lampa? Jak dobrać wysokość zawieszenia w stosunku do wielkości mebla oraz wymiarów samej oprawy? Czy różni się wysokość zawieszenia lampy w jadalni, salonie czy kuchni? O tym przeczytacie poniżej.