lampy kryształowe

Lampy kryształowe – czy wciąż są modne?

Kryształowe lampy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością u dekoratorów wnętrz i osób prywatnych. Trudno się dziwić – ich blask oraz dekoracyjność przyciągają spojrzenia, sprawiając, że w pomieszczeniu robi się „tak jakby luksusowo”.

Lampy z kryształów to też znacznie więcej niż mogłoby sugerować pierwsze skojarzenie. Oprócz tradycyjnych rozwiązań, znanych z babcinych salonów, pojawia się sporo modnych i nowoczesnych żyrandoli o efektownej konstrukcji.

Jakie lampy kryształowe są modne oraz do jakich wnętrz warto je wykorzystać, by uzyskać nietuzinkowy efekt? O tym napiszemy poniżej.

Nowoczesne lampy nad wyspę kuchenną

Nowoczesne lampy nad wyspę kuchenną – jak znaleźć ideał?

Kuchnia stanowi centrum każdego domu. W niej spotyka się rodzina, gromadzą się goście. To również tam wykonuje się szereg czynności – od przyrządzania posiłków i ich spożywania, do zabawy i pracy. Tak wielozadaniowa przestrzeń wymaga zatem odpowiedniego oświetlenia.

Szczególnie ważne są lampy nad wyspą kuchenną. Jak wybrać najlepszą opcję, by mieć pewność, że w pełni wykorzystuje się potencjał tej domowej strefy? O tym napiszemy poniżej.

Kinkiety zewnętrzne - funkcjonalne lampy na elewację

Kinkiety zewnętrzne – funkcjonalne lampy na elewację

Nie tylko wnętrza budynków wymagają zastosowania odpowiednich opraw oświetleniowych. Lampy przydają się również na zewnątrz, między innymi na elewacjach budynków.

Jednym z najpopularniejszych typów produktów oświetleniowych zewnętrznych pozostają praktyczne kinkiety. Kiedy mogą się przydać i jak wybrać najlepsze rozwiązania (oprawy i źródła światła), by cieszyć się optymalnym doświetleniem przestrzeni w każdych warunkach?

Romantyczna sypialnia - jak stworzyć przytulny nastrój?

Romantyczna sypialnia – jak stworzyć przytulny nastrój?

Sypialnia stanowi dla wielu osób centrum domu. To przestrzeń prywatna, w której można się zrelaksować, odpocząć i zregenerować siły po intensywnym dniu. Każde pomieszczenie sypialne bywa nieco inne. Aranżuje się je przecież tak, by spełniało oczekiwania użytkowników. Dzięki temu w sypialni można czuć się swobodnie i po prostu dobrze.

Istnieje wiele pomysłów na zbudowanie przyjemnej przestrzeni do rekreacji. Jednym z nich jest romantyczna sypialnia. Co może się w niej przydać? Okazały żyrandol, fotele obite pluszem czy łóżko z baldachimem? Jak wykreować romantyczne sypialnie i wybrać dodatki, by pokoje zachwycały oraz dawały pełen komfort?

Lampy dla dzieci, czyli modne i funkcjonalne oświetlenie pokoju dziecięcego

Lampy dla dzieci, czyli modne i funkcjonalne oświetlenie pokoju dziecięcego

Urządzenie pokoju dziecięcego bywa wielkim wyzwaniem, przed którym staje wielu rodziców nawet jeszcze przed narodzinami potomstwa. Trzeba zadbać o sporo elementów wyposażenia oraz akcesoriów, niezbędnych dla malucha od pierwszych dni życia.

Nie można na przykład wyobrazić sobie pokoju dziecięcego bez odpowiedniego oświetlenia. Jakie lampy powinny do niego trafić? Więcej na temat funkcjonalnego oświetlenia do pokoju dziecięcego napiszemy poniżej.

Lampy solarne do ogrodu

Lampy solarne do ogrodu czy oświetlenie zasilane z sieci?

Piękny ogród powinien być przede wszystkim funkcjonalny o każdej porze dnia i nocy. Do tego celu niezbędne jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia, które nie tylko doświetli ścieżki oraz przestrzenie rekreacyjne, ale też stanie się efektowną dekoracją całego przydomowego terenu.

Istnieje wiele rozwiązań, świetnie nadających się do wykorzystania. Do szczególnie popularnych zaliczają się lampy solarne do ogrodu oraz produkty oświetleniowe, włączone do domowej instalacji elektrycznej. Które z nich sprawdzają się lepiej, jak przebiega magazynowanie energii w lampach solarnych, a także jakie oświetlenie współpracuje z czujnikiem ruchu? O tym napiszemy poniżej.

gdzie wyrzucić żarówki

Gdzie wyrzucić żarówki – bezpieczna utylizacja źródeł światła

Nawet najbardziej energooszczędne i długowieczne produkty oświetleniowe kiedyś przestają działać. Wówczas trzeba wymienić je na nowe. A co zrobić ze zużytymi? Czy można je tak po prostu wyrzucić do zwykłego kosza?

W dzisiejszym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości na temat tego, gdzie wyrzucić żarówki LED i wszelkie inne rozwiązania oświetleniowe, a także które z nich trzeba koniecznie oddawać do punktów zbierających elektro śmieci.

Lampy wiszące kule do salonu

Lampy wiszące kule do salonu – jak je wykorzystać w modnej aranżacji?

Czasami proste rozwiązania potrafią być niezmiernie efektowne i przykuwać wiele spojrzeń. Dotyczy to również oświetlenia wnętrz, w których jedna lampa może zbudować całą aranżację.

Lampy bywają różne – jedne bardziej rozbudowane, inne skromniejsze. Ich dobór zależy oczywiście od szeregu czynników, jak indywidualne preferencje, możliwości wnętrza oraz specyfika stylu wnętrzarskiego. Są jednak takie produkty oświetleniowe, które sprawdzają się w zasadzie w każdej aranżacji. Zalicza się do nich lampy wiszące szklane kule – spektakularne, praktyczne i nowoczesne.

Oświetlenie biurka z komputerem w domu

Oświetlenie biurka z komputerem w domu

Wielogodzinne przesiadywanie przy biurku to codzienność wielu osób. Dorośli wykonują swoje obowiązki zawodowe przed ekranami komputerów w biurach lub w Home Office. Dzieci odbywają lekcje online, szukają rozrywki lub wiedzy w Internecie.

Skoro spędza się przed ekranami komputerów tak dużo czasu, warto zatroszczyć się o zaplanowanie całej przestrzeni wokół niego. Oprócz odpowiednio dopasowanych biurek i krzeseł, oraz aranżacji całego pomieszczenia, trzeba też zadbać o właściwie dopasowane oświetlenie.

Jakie jest najlepsze oświetlenie do pracy przy komputerze? Jak uchronić oczy przed nadmiernym przemęczeniem? Ile lamp powinno się wprowadzić w miejscu pracy? Tego wszystkiego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Etykieta energetyczna

Etykieta energetyczna – nowe przepisy od 2021 roku

Jak podają badania statystyczne, aż 8 na 10 klientów podczas kupowania urządzeń elektrycznych zwraca uwagę na etykiety energetyczne, umieszczane na opakowaniach. Na podstawie zawartych w nich informacji podejmuje często decyzję o wyborze konkretnego produktu.

Nieustanny rozwój technologiczny oraz rosnąca energooszczędność sprzętów RTV i AGD sprawiły, że Unia Europejska postanowiła zmienić dotychczasową skalę, dopasowując ją do nowych realiów rynku. Jak będą teraz wyglądać nowe etykiety energetyczne? O tym napiszemy poniżej.