kinkiet tuba

Kinkiet tuba w domu – gdzie go najlepiej wykorzystać?

Niektóre rodzaje opraw oświetleniowych wyróżniają się olbrzymią uniwersalnością i funkcjonalnością. Z ich pomocą nie tylko zapewnia się dobre warunki, ale też buduje niepowtarzalne, indywidualne wnętrza. Do tej kategorii lamp zaliczają się także kinkiety tuby.
W jakim celu warto je wykorzystać? Czym wyróżniają się najpopularniejsze modele i gdzie je umieścić? Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziecie poniżej.

Kinkiet tuba, lampa sufitowa tuba – czym charakteryzują się lampy tuby?

Z pomocą kinkietu uzupełnia się niejeden domowy system oświetleniowy. Bywają to klasyczne modele, ale też lampy tuby. Wyróżnia je minimalistyczny design, oparty na podstawowych bryłach geometrycznych. Często stosuje się także trwały, nowoczesny materiał (jak różne warianty betonu czy drewna choć podstawą zazwyczaj są: tworzywo sztuczne, aluminium, stal – kolor bywa neutralny (biały, czarny, odcień metalu), choć w naszej ofercie da się też znaleźć bardziej urozmaicone warianty, w tym modele łączące matową czerń z modnym połyskiem złota czy miedzi – takie lampy, pomimo swej prostoty, to nie tylko praktyczne punkty oświetleniowe (zapewniające sporo światła), ale też stylowe dekoracje, które świetnie uzupełniają przestrzeń. Dobrym przykładem w tym miejscu są nasze oprawy Santos – w najmodniejszych wariantach kolorystycznych, pozwalające na wygodną regulację kąta padania światła.
Tuby montuje się jako kinkiety na ścianach, choć niektóre sprawdzają się jako oświetlenie sufitowe. Na stronie AZzardo można znaleźć także warianty do montażu na systemach szynoprzewodowych, dla jeszcze wygodniejszego zaplanowania warunków oświetleniowych dla danej przestrzeni.
Takie lampy to zatem rozwiązania bardzo uniwersalne i ponadczasowe, które sprawdzą się w rozmaitych warunkach przez naprawdę długie lata.

Kinkiety tuby jako główne źródło światła czy oświetlenie dekoracyjne

We wnętrzach chętnie montuje się różnych rozmiarów lampy tuby na ścianach i sufitach. Często stawia się na warianty z opcją regulacji kąta padania światła, co ułatwia stworzenie idealnych warunków.
W jakim charakterze stosuje się tuby? Wszystko zależy od miejsca umieszczenia ich oraz liczby opraw. Nawet przy małym metrażu tego typu produkty potrafią zastąpić jedną lampę sufitową (oświetlenie główne lub strefowe). Trzeba jednak wykorzystać przynajmniej kilka tub, by równomiernie doświetlić przestrzeń. Modele regulowane przydają się jako dodatkowe oświetlenie, które zapewnia warunki do pracy lub rozjaśnia wybrane zakamarki, jeśli brakuje naturalnego światła, a standardowe oprawy są niewystarczające. Pojedyncze punkty da się też wykorzystać jako dekorację, by podkreślić elementy ozdobne lub detale architektoniczne (jak np. designerska ściana o ciekawej fakturze).

Gdzie umieścić lampy w kształcie tuby?

Lampy tuby przez długi czas kojarzyły się z rozwiązaniami dość technicznymi – można było je spotkać choćby w designerskim biurze, punktach usługowych czy miejscach publicznych. Szeroka gama opcji, wykonanych z rozmaitych materiałów, w różnych stylach, sprawia jednak, że świetnie sprawdzają się jako efektowne, a przy tym praktyczne, oświetlenie montowane też w domach. Niewielkie rozmiary i prostota oprawy umożliwiają użycie lampy w niemal każdym pomieszczeniu. Stosuje się tuby w przestrzeniach rekreacyjno-reprezentacyjnych, w tym jako oświetlenie salonu czy sypialni, ale też oprawy do kuchni (np. nad blat roboczy). Bywają bardzo przydatne jako oświetlenie korytarzy, klatek schodowych czy przedpokojów – nie zajmują wiele cennego miejsca, a tworzą intrygujący klimat wnętrza. Opcje o wysokim współczynniku ochrony IP da się wprowadzić do łazienki czy na taras – bez obaw o zwarcie w instalacji.

Lampy tuby do Twojego wnętrza – najmodniejsze stylizacje

Lampy tuby wyróżniają się ponadczasowym wyglądem, który przekonuje wiele osób do wykorzystania takich produktów w swoich wnętrzach. Minimalistyczny design takich lamp, jak choćby nasza lampa natynkowa Avica, sprawia, że pasują idealnie zarówno do wnętrz nowoczesnych i ascetycznych (prosta obudowa, neutralne kolory), jak i klasycznych czy skandynawskich (opcje z detalami z drewna). Niezmiernie ciekawe są lampy z osłonami z betonu, wprost idealne do loftów. Z kolei mocno połyskujące, chromowane opcje, również w wersji z kryształkami, to propozycja do pomieszczeń glamour.
Tuby bywają bardzo praktyczne. Trzeba tylko zdecydować się na warianty utrzymane w odpowiednich kolorach (dopasowanych do całości aranżacji w danym pomieszczeniu). Oczywiście warto od początku myśleć kompleksowo i dobrać wszystkie elementy systemu oświetleniowego razem – w komplecie – wówczas zyskuje się spójną i przyjemną dla oka aranżację.

Natężenie i barwa światła a oprawy w kształcie tuby LED

Nowoczesne lampy w formie tuby (kinkiety, oprawy sufitowe) współpracują z praktycznymi źródłami światła LED. W ten sposób nie tylko oszczędza się energie, przy zachowaniu świetnych warunków oświetleniowych, ale także zapewnia się odpowiednią ilość światła w każdym wnętrzu.
Wiele źródeł światła tego typu pozwala nawet na regulację natężenia czy temperatury barwowej czy wręcz zdalne sterowanie warunkami – w ramach domowego systemu inteligentnego oświetlenia. W efekcie zwiększa się komfort domowników, ogranicza wydatki i sprawia, że przestrzeń jest jeszcze piękniejsza i bezpieczniejsza.

Kinkiet tuba do domu – podsumowanie

Lampy tuby to praktyczne rozwiązanie oświetleniowe – do domu czy biura. Wyróżniają się uniwersalnością, występują w wielu wersjach – do niemal każdego wnętrza. Dzięki nim każda aranżacja będzie prezentować się jeszcze korzystniej.
Masz pytanie odnośnie lamp tub? Nie wiesz, jaki wariant wybrać, bądź ile tub zastosować w konkretnej przestrzeni? Koniecznie skontaktuj się z nami i zadaj pytania. Odpowiemy niezwłocznie, zapewniając bezpieczne zakupy. Z nami możesz kupić lampy tuby do każdego ze swoich pomieszczeń.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge