Lampy na pilota – skuteczne sterowanie oświetleniem w domu
Perfekcyjne oświetlenie domowych wnętrz to szansa na zwiększenie funkcjonalności pomieszczeń, a także idealne uzupełnienie samej aranżacji – podbijające jej charakter, budujące nastrój i klimat. Aby uzyskać szczególnie ciekawy efekt, warto zadbać o kwestie doboru sterowania oświetleniem. W tym temacie dobrym rozwiązaniem mogą być lampy na pilota.
Czy takie modele naprawdę się sprawdzają? Dlaczego warto zdecydować się na lampy sterowane pilotem?
Różne oblicza sterowania oświetleniem w domu
Przyzwyczailiśmy się do sterowania domowym oświetleniem przy pomocy standardowych włączników światła, które wbrew obiegowej opinii wcale nie są grupą jednorodnych produktów. Wśród nich można bowiem znaleźć modele przyciskowe, z bolcami lub pokrętłami. Do najbardziej nowoczesnych rozwiązań zaliczają się szklane panele dotykowe, które ciekawie wpisują się w najmodniejsze aranżacje wnętrzarskie.
Oprócz nich stosuje się rozwiązania zdalne. Obecnie sporą popularnością cieszą się aplikacje do sterowania inteligentnym oświetleniem w domach. Przykładem takiego produktu jest choćby nasze Azzardo Smart. Zarządzanie aplikacją bywa niekiedy wspierane przez narzędzia do sterowania głosem. Pozwala to uzyskać optymalny komfort i wygodę w domowym zaciszu.
A co z lampami na pilota? Choć takie rozwiązania są znane od lat, wciąż nie wychodzą z mody i sprawdzają się w wielu domowych przestrzeniach.
Jak działają lampy sterowane pilotem?
Sterowanie pilotem nie wymaga wielkiego wysiłku, a przy tym znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie. Urządzenia tego typu są bowiem niewielkie, bardzo poręczne i intuicyjne w obsłudze. Bez trudu poradzą sobie z nimi dzieci oraz osoby starsze, dla których zdalne kontrolowanie oświetlenia w pomieszczeniach potrafi być bardzo przydatne.
Nowoczesne piloty działają najczęściej w oparciu o podczerwień, podobnie jak piloty do telewizora. Gwarantuje to wygodę sterowania lampami oraz skuteczność działania.
Lampa na pilota nie różni się wizualnie od standardowych modeli. Jej montaż jest prosty i szybki. Oprócz przystosowanej lampy i pilota nie potrzeba dodatkowego osprzętu. Nie ma także konieczności wprowadzania zmian w domowej instalacji.
Do jakich wnętrz nadają się lampy na pilota?
Jak już wspomnieliśmy, wizualnie lampy na pilota nie różnią się od standardowych modeli. Oznacza to, że występują w rozmaitych wariantach stylistycznych, w różnych typach i wielkościach. Możemy z powodzeniem wprowadzać je do niemal wszystkich rodzajów pomieszczeń, ciesząc się większą wygodą i funkcjonalnością w sypialni, kuchni lub salonie.
Pewne obostrzenia pojawiają się wyłącznie w przypadku produktów montowanych w łazienkach lub innych pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności lub takich, w których występuje ryzyko zachlapania oprawy wodą.
Sterowanie zdalne oświetleniem – korzyści
Sterowanie oświetleniem przy pomocy pilota niesie ze sobą szereg korzyści, które przekonują do tego rozwiązania użytkowników prywatnych oraz dekoratorów wnętrz.
Podstawową zaletą jest oczywiście poprawa komfortu codziennego funkcjonowania. Lampy na pilota sprawiają, że nie trzeba odrywać się od zajęć, żeby włączyć lub wyłączyć oświetlenie w pomieszczeniu. Wystarczy raptem naciśnięcie jednego przycisku na niewielkim pilocie, który zawsze możemy mieć pod ręką.
Zdalne zarządzanie oświetleniem to sposób na oszczędności. Uruchamiamy potrzebne punkty świetlne, wyłączamy te, które w danym momencie nie są niezbędne. A co najważniejsze, piloty pozwalają na regulowanie natężenia światła, dzięki funkcji ściemniania. W ten sposób zużywamy zawsze tylko tyle energii elektrycznej, ile naprawdę potrzebujemy.
Warto też pamiętać, że nowoczesne produkty oświetleniowe sterowane na pilota, jak choćby nasza lampa wisząca Wheel Dimm, wykorzystują źródła światła LED, co oznacza jeszcze większe oszczędności w domowym budżecie.
Różne oblicza lamp – estetyka
Sterowanie pilotem to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych modeli lamp do domu. Pamiętajmy jednak, że produkty na pilota występują w wielu różnych wariantach stylistycznych. Można znaleźć skandynawskie lampki LED na pilota, minimalistyczne plafony LED na pilota oraz okazałe, klasyczne żyrandole sterowane w ten sam sposób. Nawet w naszej ofercie znalazło się sporo ciekawych przykładów. Warto choćby wyróżnić wspomnianą wcześniej oryginalnej i bardzo dekoracyjną lampę Wheel Dimm, składającą się z kilku przenikających się obręczy różnej wielkości z zamontowanymi z modułami LED.
Innym ciekawym przykładem są lampy z rodziny QUADRATUS, łączące modernistyczny minimalizm z ciekawą, niemal rzeźbiarską kompozycją przestrzenną. W tym przypadku lampa staje się obiektem dekoracyjnym, idealnie wpisującym się w nowoczesne wnętrza skandynawskie, minimalistyczne lub klasyczne.
Tak naprawdę jednak wybór lamp sterowanych pilotem jest olbrzymi – każdy zatem znajdzie model dla siebie, we wszystkich najpopularniejszych obecnie stylach. Komfort przecież powinien być dostępny dla wszystkich.
Zostaw komentarz