Plafon do przedpokoju – oświetlenie na okrągło
Plafon do przedpokoju to atrakcyjny sposób na oświetlenie tej specyficznej przestrzeni. Nie mamy tu na myśli starodawnych kompozycji, które z dzisiejszymi plafonami miały wspólnego niewiele. W grę wchodzą wyjątkowo estetyczne oprawy oświetleniowe. W geometrycznych kształtach, które są w stanie doskonale oświetlić każdy przedpokój. Niezależnie od jego wysokości, metrażu czy kształtu. Przyjrzyjmy się tej atrakcyjnej formie oświetlania naszych korytarzy.
Plafon do przedpokoju – korytarz z charakterem
Dostępność różnorodnych projektów pozwala wybierać plafony, które uatrakcyjniają nijaki dotąd przedpokój. Podstawową rolą domowych korytarzy jest stworzenie miejsca na swój sposób reprezentacyjnego. Każdorazowo chcemy ugościć odwiedzających, najlepiej jak tylko potrafimy. Początkiem może stać się wystrój wnętrza, a z pomocą przychodzi indywidualnie dobrany plafon do przedpokoju.
Co wyróżnia nowoczesne plafony? Jest to typ oprawy oświetleniowej, która nadaje charakteru wnętrzu. Nawet zwykłemu korytarzowi. Posiada wiele zalet. Przede wszystkim możliwość montażu zarówno na suficie, jak i na ścianie. W ten sposób zyskujemy na oświetleniu głównym bądź dodatkowym. W zależności od potrzeb. Niewielka konstrukcja, płaska i pozbawiona linek do podwieszania, pozwala wpisać tę lampę, nawet w najmniejszy, niski i wąski korytarz. Bez uszczuplania i tak już niewielkiego metrażu.
Oświetlenie przedpokoju z pomocą plafonów, zyskuje na przyjaznej atmosferze wnętrza, już od samego wejścia. Można zastosować kilka lamp tego typu, by część z nich spełniała rolę oświetlenia centralnego, a inne eksponowały ciekawe elementy. Kierując światło punktowo jesteśmy w stanie zamaskować niedoskonałości korytarza. Plafon do przedpokoju oferuje raczej równomierne i rozproszone światło, za to daje szansę na ukrywanie mankamentów architektonicznych, chociażby poprzez wyrównanie proporcji.
Niepodważalne zalety
Plafon do przedpokoju nie tylko gwarantuje oszczędność miejsca, ale i łatwy montaż. Zarówno na suficie, jak i pośród ścian. Możemy go zamontować praktycznie dowolnie. Pośrodku, jeśli korytarz jest na tyle mały, że jedno źródło światła będzie wystarczającym bądź umieszczając większą liczbę tego typu opraw, w równych odległościach. Niekiedy długie korytarze pozostawiają miejsce na wykonanie tradycyjnych, ale pojemnych pawlaczy. Przedpokój staje się podzielony na pewne strefy. W takiej sytuacji jeden plafon do przedpokoju znajdzie się w środkowej części, pierwszej z wydzielonych stref. Kolejny powinien być tak zamontowany, by równomiernie oświetlał następną część.
Zaletą plafonów jest ich uniwersalność pod względem dostępnych projektów. Nie oznacza to, że wszystkie są niemalże identyczne i nie sprzyjają tworzeniu indywidualnego charakteru wnętrza. Uniwersalność polega na możliwości dopasowania względem dowolnej aranżacji. Geometryczny kształt, jaki oferuje plafon do przedpokoju, sprawdzi się w wydaniu nawiązującym do dawnych lat, klasycznym, jak i całkowicie współczesnym.
Szerokie spektrum możliwości, jeśli pod uwagę brać wystrój korytarza, dają nam detale. Zastosowanie szklanych elementów, które różnorodnie mienią się, w zależności od mocy i barwy wybranego źródła światła. Mleczne szkło oferujące subtelniejsze oświetlenie bądź kilka pojedynczych punktów umieszczonych na bazie plafonu, a pozwalających jednak uzyskać węższe wiązki światła. Końcowy efekt może być zachwycający.
Alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za żyrandolami
Plafon do przedpokoju stanowi jedną z lepszych alternatyw, jeśli żyrandole wciąż do nas nie przemawiają. Może dać tak dużo światła, jak niejedna lampa wisząca. Atutem jest jednak eliminacja ryzyka zawadzania o niego głową. Jeśli pod sufitem w przedpokoju znajdują się otwierane szafki, to nie będziemy również zmagać się z ograniczeniami, względem stopnia otwarcia drzwiczek.
Nowoczesne plafony do przedpokoju oświetlają równomiernie i dają delikatną poświatę. Nie bójmy się tego, że korytarz będzie mało komfortowy w użytkowaniu przez subtelne światło. To, które oferują plafony, jest zdecydowanie wystarczającym. Przedpokój to nie miejsce pracy, w którym musimy się skoncentrować czy łazienka, gdzie potrzebujemy skupionego światła, by bez problemu wykonywać czynności pielęgnacyjne. Mamy do czynienia z pomieszczeniem, a właściwie przestrzenią – wizytówką. Będącą zapowiedzią charakteru całego domostwa, ale i oferującą klimat, który staje się zaproszeniem do wejścia.
Wybór doskonały
Wybierając plafon do przedpokoju musimy pamiętać o aspektach praktycznych. Źródle światła, jego barwie oraz mocy. Doborze żarówek odpowiednich do zakupionej konstrukcji. Sposobie oświetlania korytarza, a co za tym idzie – miejscach montażu tego typu opraw oświetleniowych.
Ma być komfortowo, byśmy bez problemu wiązali sznurówki i odnajdywali ulubione rękawiczki, w przestrzeni pozbawionej światła dziennego. W tym samym stopniu ma być spójnie względem aranżacji. Plafon do przedpokoju połączy w sobie wszystkie te elementy i uatrakcyjni nasze specyficzne korytarze.
1 Comment
Wood
Dzięki temu wpisowi zwróciłem uwagę na oświetlenie w swoim mieszkaniu. Być może skusze sie na plafon, lecz niczego nie obiecuje.