aranżacje lampy do sypialni

Aranżacje – lampy do sypialni

Marzysz o pięknej sypialni i szukasz pomysłu na to, jak ją urządzić, by była nastrojowa i wygodna? Zwróć uwagę na to, jakie lampy w niej umieścić. To bowiem od nich w dużej mierze zależy finalny efekt oraz funkcjonalność całej przestrzeni.

O tym, jak zaaranżować system oświetleniowy i dobrać oprawy do niego przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Modne i wygodne aranżacje – odpowiednie lampy do sypialni

Lampy do sypialni należy wybierać z myślą o konkretnej przestrzeni i tym, jak zamierzasz ją wykorzystać. Jeżeli planujesz zbudować romantyczne i spokojne wnętrze do odpoczynku, nieco inaczej projektuje się system oświetlenia i to, gdzie znajdą się źródło światła, niż wówczas gdy chcesz wygospodarować we wnętrzu też np. kącik do pracy.

Oświetlenie i aranżacje lamp do sypialni dopasowuje się także do:

  • wielkości pomieszczenia i jego wysokości,
  • stylu aranżacyjnego (lampy pełnią przecież funkcję dekoracyjną).

Zgodnie z zasadami w sypialni powinny się znaleźć trzy rodzaje oświetlenia, do których zaliczają się:

  • oświetlenie ogólne (lampa sufitowa, lampa wisząca),
  • oświetlenie zadaniowe (lampki nocne, lampa na toaletkę – najczęściej lampa stołowa lub lampa podłogowa),
  • dodatkowe oświetlenie dekoracyjne (kinkiety, taśmy LED, oczka wpustowe).

Wiele osób, chcąc sprawić, że lampa do sypialni będzie nie tylko piękna, ale też energooszczędna, sięga po oświetlenie LED. To sposób na obniżenie wysokości rachunków, ale też pełną regulację kluczowych parametrów, jak natężenie i barwa światła, co często można dopasowywać nawet zdalnie, z pomocą aplikacji mobilnych, pilotów czy asystentów głosowych. To sposób na to, by zbudować idealne oświetlenie do Twojej sypialni.

Lampy wiszące, lampy sufitowe, lampy stołowe (lampki nocne) – ile upraw umieścić w sypialni?

Co możesz zrobić, by zbudować piękny i wygodny system oświetleniowy do Twojej sypialni? Koniecznie wybierz lampy, które faktycznie odpowiadają Twoim potrzebom.

Zazwyczaj w pomieszczeniu znajduje się jedna większa lampa wisząca lub sufitowa. Może zostać umieszczona centralnie, by doświetlić całe wnętrze. Zdarza się w mniej regularnych pokojach, że stawia się na kilka punktów świetlnych. Lampa wisząca lub sufitowa potrafi także podkreślać znaczenie konkretnej strefy – dlatego niekiedy zawiesza się ją asymetrycznie, np. bezpośrednio nad łóżkiem. Ciekawym rozwiązaniem do sypialni są systemy szynoprzewodowe z lampami wiszącymi, tubami lub reflektorami, które ułatwiają dopasowanie warunków do konkretnych potrzeb i okoliczności.

W sypialniach wykorzystuje się także lampy stojące. Zazwyczaj stosuje się je jako lampki nocne po obu stronach łóżka, choć trafiają też na toaletkę lub w pobliże telewizora, by doświetlić ekran. Wybierając lampę stołową nocną, warto zwrócić uwagę na jej wysokość – nie powinna oślepiać osoby siedzącej na łóżku, dając przyjemne, rozproszone światło – bezpieczne do przemieszczania się i nie podrażniające wzroku nawykłego do ciemności. Modele podłogowe warto wykorzystać w kąciku do rekreacji – na przykład obok wygodnego fotela.

A co z lampami ściennymi? To idealny sposób na dodatkowe oświetlenie boczne, budujące klimat i podświetlające szczególnie ciekawe elementy wyposażenia i dekoracji w sypialni. Dzięki niemu tworzy się idealne warunki do relaksu.

Jak urządzić małą sypialnię – lampa sufitowa, lampy ścienne

Aranżacja sypialni potrafi być pewnym wyzwaniem, gdy nie dysponuje się dużym metrażem. Wówczas trzeba dobrze przemyśleć wszystkie elementy wyposażenia, w tym oczywiście produktów oświetleniowych.

Jeżeli planuje się system opraw do małej sypialni, wybór lampy wiszącej nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Zajmuje najczęściej sporo miejsca i może dawać przytłaczające wrażenie. Jeśli już zdecydujesz się na taki krok, stawiaj na niewielkie oprawy z pojedynczym źródłem światła, umieszczane poza głównymi ciągami komunikacyjnymi. Zamiast takich lamp lepiej sprawdzają się plafony. Wybierając lampę sufitową do niskich wnętrz, pamiętaj, by postawić na model jak najbardziej przylegający do sufitu, bez nadmiernych dekoracji i odstających elementów.

W ciasnej sypialni lampy podłogowe lub nocną lampkę stołową można zastąpić modelami ściennymi. Takie lampki nocne montuje się po obu stronach łóżka. Czasami są wyposażone w pojedyncze źródło światła lub w dwie żarówki w oprawkach z opcją regulacji, by zawsze dopasować warunki do konkretnej chwili.

W małych sypialniach najlepiej stawiać na minimalistyczne lampy nowoczesne, o prostej, geometrycznej formie, utrzymane w jasnych kolorach – dzięki nim da się optycznie nieco powiększyć przestrzeń.

Praktyczne i nastrojowe lampy do sypialni

Dobór produktów do konkretnej aranżacji wnętrz bywa wyzwaniem. Każdy z nich powinien bowiem wpisywać się w całe pomieszczenie, podkreślając jego atuty, a przy tym spełniać ściśle określone funkcje – w końcu lampy to praktyczny element wyposażenia.

Ważną rolę w takim systemie odgrywa też oświetlenie dekoracyjne. Bynajmniej nie muszą być to wyłącznie olbrzymie żyrandole. Dobrze sprawdzają się niewielkie oczka wpustowe (oświetlenie punktowe) lub taśmy LED (oświetlenie liniowe lub punktowe, rozgwieżdżone niebo – zastosowanie światłowodów ze świecącymi końcami) montowane na sufitach (również sufit podwieszany) czy innych elementach wnętrza.

Olbrzymią rolę w budowaniu oświetlenia do sypialni odgrywa także dobrze przemyślany styl lamp, dobrany do indywidualnych upodobań.

Sypialnia dla nowoczesnego singla czy romantycznej pary – aranżacje lamp sypialnianych

Wszystkie oprawy oświetleniowe, jak lampy wiszące, sufitowe, ścienne czy lampki nocne (oświetlenie nocne), które wprowadza się do sypialni, powinien wyróżniać estetyczny design. O ile bowiem jest to bardzo prywatna strefa, służy jednak celom rekreacyjno-regeneracyjnym. Wszystkie umieszczone w niej elementy powinny zatem tworzyć harmonijną przestrzeń – spójną, przytulną i klimatyczną.

Duży wybór produktów, dostępnych w naszym sklepie internetowym AZzardo, pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie.

Na jakie lampy chętnie decydują się nasi klienci? Wszystko zależy od upodobań. Minimalizm i prostota lamp często wpisują się w sypialnie aranżowane dla energicznych singli, którzy cenią funkcjonalność i wygodę w codziennym życiu. Bywają to także produkty w stylu glamour, czyli proste lampy, wykonane z drewna, szkła, z elementami z metalu.

W typowo męskiej sypialni świetnie sprawdzają się skrajnie uproszczone lampy industrialne, które nadają się nie tylko do pomieszczeń loft. Mogą to być lampy stojące i kinkiety z metalu, gdzie zamiast kloszy i abażurów stosuje się cienkie siatki metalowe wokół ozdobnych żarówek LED. Na sufit niejednokrotnie trafia natomiast przyciągająca wzrok lampa pająk, jak choćby nasze lampy wiszące z rodziny Ziko.

Jeśli para pragnie podkreślić romantyczną atmosferę wnętrza, często decyduje się na efektowne lampy z tekstylnymi abażurami rozpraszającymi światło i połyskującymi kryształkami, utrzymane w modnym stylu glamour lub art deco, do których zaliczają się na przykład ponadczasowe żyrandole Francesca.

Idealne oświetlenie sypialni – wybierz lampę dla siebie!

Podczas aranżacji sypialni trzeba zadbać o prawidłowe zbudowanie systemu lamp, które będą w niej pełnić funkcję użytkową i dekoracyjną. Przydaje się oświetlenie centralne (różne typy lamp wiszących i sufitowych), oświetlenie boczne i dodatkowe (kinkiety, lampa podłogowa), lampka nocna.

Wybierając lampę wiszącą, podłogową czy stołową, trzeba kierować się przydatnością, specyfiką wnętrza, a także jego estetyką. Wówczas bez większego trudu stworzy się system, który posłuży przez naprawdę długie lata.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge