Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
4 3519
System
więcej... mniej
Szyna
więcej... mniej
Rodzaj szyn
więcej... mniej
Ilość faz
więcej... mniej
Rodzaj gwintu
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Rodzaj lamp
więcej... mniej
Rodzaj towaru
więcej... mniej
Sposób montażu
więcej... mniej
Bluetooth
więcej... mniej
Smart / Bluetooth akcesoria
więcej... mniej
CCT regulacja barwy światła
więcej... mniej
Ściemniacz
więcej... mniej

Systemy szynowe i szynoprzewody

Oświetlenie w domu powinno być praktyczne i wygodne dla użytkowników, by zapewniać pełen komfort wykonywania rozmaitych czynności lub przemieszczania się we wnętrzach. Jeśli pragnie się optymalnie doświetlić przestrzeń, jedna lampa zazwyczaj nie wystarcza, by zapewnić pożądaną atmosferę.

W takiej sytuacji warto...

Oświetlenie w domu powinno być praktyczne i wygodne dla użytkowników, by zapewniać pełen komfort wykonywania rozmaitych czynności lub przemieszczania się we wnętrzach. Jeśli pragnie się optymalnie doświetlić przestrzeń, jedna lampa zazwyczaj nie wystarcza, by zapewnić pożądaną atmosferę.

W takiej sytuacji warto wykorzystać funkcjonalne oświetlenie szynowe (trójfazowe lub jednofazowe), które obecnie bywa stosowane w budynkach zarówno prywatnych, jak i biznesowych czy usługowych. Szeroki wybór wysokiej jakości szynoprzewodów oraz modne lampy szynowe LED, wyposażone w energooszczędne źródła światła, można znaleźć na naszej stronie.

Więcej
Systemy szynowe i szynoprzewodyJest 364 produktów.
na stronę
1 - 36 z 364 produktów
Pokazuje 1 - 36 z 364 elementów

Szynoprzewody oświetleniowe i systemy szynowe – rozwiązania nie tylko do lokali usługowych

Gdzie stosować oświetlenie szynowe? W domowych wnętrzach coraz częściej używa się opraw oświetleniowych, które jeszcze niedawno były kojarzone przede wszystkim z lokalami użytkowymi. Świetnym tego przykładem są szynoprzewody oświetleniowe.

System szynowy (oświetlenie szynowe LED), czyli praktyczna szyna oświetleniowa (wykonana najczęściej z aluminium) z kilkoma oprawami oświetleniowymi, stosowano zwłaszcza w sklepach, kawiarniach i restauracjach. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się lampy rozwiązania szynowe również w domach prywatnych. Czym wyróżnia się oświetlenie szynowe? Takie produkty są proste w montażu i niezmiernie wygodne, a także świetnie sprawdzają się jako funkcjonalne oświetlenie do kuchni, salonu lub łazienki.

Szyna oświetleniowa i lampy szynowe – szynoprzewód 3-(system trójfazowy) czy szynoprzewód 1-fazowy (system jednofazowy) a sprawne szyny sufitowe

Oświetlenie szynowe LED składa się z jednej lub kilku szyn, łączonych w bardziej rozbudowane układy. Na ich powierzchni montuje się niejedno źródło źródła światła (dedykowane dla oświetlenia szynowego), rozmieszczone i ukierunkowane tak, by optymalnie doświetlić wnętrze.

Na naszej stronie można znaleźć dwa rodzaje produktów (systemy szynowe), które sprawdzą się m.in. jako oświetlenie sufitowe:

  • szynoprzewód 1-fazowy,
  • szyny oświetleniowe 3-fazowe.

Które oświetlenie szynowe (oświetlenie na szynie) wybrać? W pierwszym przypadku, po naciśnięciu włącznika światła, uruchamiają się wszystkie lampy. W drugim, zyskuje się swobodę w kontrolowaniu warunków oświetleniowych, poprzez włączanie tylko części źródeł światła znajdujących się na szynoprzewodzie.

Warto zatem dopasować system oświetlenia szynowego do indywidualnych potrzeb oraz uzupełnić system o produkty oświetleniowe emitujące światło o optymalnych parametrach (natężenie, barwa światła).

Dodatkowo warto zastanowić się nad preferowanym sposobem montażu systemów szynowych (w układzie jednofazowym i trójfazowym). W naszej ofercie dostępna jest bowiem niejedna szyna sufitowa LED:

  • natynkowa,
  • podtynkowa,
  • magnetyczna.

Jak wybrać elementy do oświetlenia szynowego? Szyny (w których przebiega instalacja elektryczna) w naszym systemie szynowym występują w różnych długościach, a także wariantach kolorystycznych. Można zdecydować się na model w kolorze czarnym lub białym, dobrze wpisujące się w różne aranżacje.

Szyna oświetleniowa a reflektory szynowe i lampy wiszące – jakie rodzaje opraw oświetleniowych można wykorzystać do systemu szynowego?

Co przemawia za tym, by wybrać oświetlenie sufitowe na szynie? System szynowy (lampy na szynach) to niezmiernie uniwersalne rozwiązanie, które umożliwia stworzenie optymalnych warunków oświetleniowych we wnętrzu, a także na zbudowanie ciekawych wizualnie aranżacji o dużych walorach estetycznych.

Jakie lampy na szynoprzewodzie (w ramach systemu szynowego) sprawdzają się najlepiej? Szyny oświetleniowe można łączyć z klasycznymi reflektorami, pozwalającymi na precyzyjne ukierunkowanie źródła światła, lub z efektownymi oprawami wiszącymi z kloszem lub abażurem. Oba rozwiązania (reflektory szynowe i lampy wiszące), w szerokiej palecie wzorów i kolorów, prezentujemy na naszej stronie Azzardo. Łatwo połączyć je też z wysokiej jakości źródłami światła LED (niektóre oprawy mają wręcz wbudowane LED) – to szansa na to, by dobrać kluczowe parametry, jak natężenie i barwa światła (temperatura światła).

Lampy sufitowe na szynie Azzardo – praktyczne i modne oświetlenie szynowe (czarne lub białe) do domu

Dlaczego warto wybrać oświetlenie na szynie? Lampy na szynoprzewodzie (m.in. reflektory szynowe LED) to idealne rozwiązanie do wnętrz wymagających precyzyjnego oświetlenia lub do przestrzeni o nieregularnym kształcie.

Oświetlenie na szynach stosuje się jako:

  • główne źródło światła (zwłaszcza lampy sufitowe i wiszące na szynie),
  • oświetlenie zadaniowe (regulowany kąt świecenia - reflektory szynowe LED),
  • dekoracyjne doświetlenie detali wnętrza lub ozdobnych przedmiotów.

Możliwość regulowania kąta padania światła (kąta świecenia), którą posiadają niektóre lampy szynowe, oraz niemal dowolnego rozmieszczania opraw na szynoprzewodzie sprawiają, że bez większego trudu da się doświetlić każdy fragment wnętrza, poprawić warunki w konkretnej części pomieszczenia lub efektownie podświetlić szczególnie ciekawe detale architektoniczne i dzieła sztuki. Zyskuje się też swobodę kształtowania tego, jaka będzie ilość źródeł światła we wnętrzu. Przy systemie szynowym można też liczyć na łatwość montażu, co pozwala szybko i sprawnie połączyć poszczególne elementy. Szyna to zatem połączenie funkcjonalności i designu, które wpisuje się w modne i nowoczesne domowe aranżacje.

Każda z lamp, które stosuje się jako oświetlenie szynowe (oprócz reflektorów też modele wiszące) powinna być wykonana z trwałych materiałów, jak choćby metal, tworzywo sztuczne, szklane klosze, tekstylne abażury, co wpływa nie tylko na estetykę, ale też odporność oprawy na uszkodzenia. Dzięki temu łatwo dobrać kolor obudowy i stylistykę lampy do konkretnej aranżacji wnętrz.

Oprócz samych szyn w ramach systemów szynowych (model 1 lub 3-fazowy) należy również zaopatrzyć się w zasilacz środkowy lub końcowy oraz łączniki, pozwalające na stworzenie preferowanego kształtu systemu (rozwiązania na planie kwadratu, prostokąta, układ liniowy). Szeroki wachlarz komponentów w naszej ofercie pozwala na zamontowanie szynoprzewodów w niemal dowolny sposób, by oświetlenie szynowe działało zgodnie z potrzebami użytkowników.

Zachęcamy do poznania pełnej oferty lamp Azzardo w ramach kategorii szynowe systemy oświetleniowe oraz do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą dobrać idealne lampy na szynoprzewodzie do każdej przestrzeni i indywidualnych potrzeb użytkownika. Skorzystaj z możliwości oświetlenia szynowego, by odmienić swoje wnętrza.

Czy oświetlenie na szynoprzewodzie można stosować w łazienkach w swoim domu?

Lampy na szynoprzewodach (lampy szynowe) to praktyczne rozwiązanie techniczne, nie pozbawione walorów estetycznych. Takie produkty sprawdzają się w większości domowych wnętrz, w tym w nowoczesnych łazienkach.

Zapewniają pełen komfort oświetleniowy, dzięki możliwości przesuwania poszczególnych punktów świetlnych oraz kierunkowaniu światła. Bez trudu da się też znaleźć produkty, których barwa światła (temperatura światła) jest dostosowana do rozmaitych potrzeb. Wystarczy zadbać o to, by znalazło się w nich odpowiednie źródło światła. Pozwala to wykorzystać system jako oświetlenie ogólne, jako lampy zadaniowe lub dekoracyjne.

Aby rozwiązanie było w pełni funkcjonalne, trzeba wybrać produkty wysokiej jakości, z materiałów odpornych na działanie wilgoci i zmiany temperatury. W tak wymagających pomieszczeniach należy stosować wyłącznie lampy o współczynniku IP nie niższym niż IP64.

Dlaczego warto zamontować trójfazowe oświetlenie na szynoprzewodzie w salonie?

Systemy oświetlenia szynoprzewodowego trójfazowe umożliwiają wygodne kontrolowanie warunków oświetleniowych we wnętrzach, dzięki możliwości włączania tylko części punktów świetlnych, zamontowanych na szynie.

Takie lampy sprawdzają się zatem jako oświetlenie główne, zadaniowe i dekoracyjne, w zależności od liczby uruchomionych w danym momencie źródeł światła oraz sposobu skierowania poszczególnych oprawek. Jeden szynoprzewód tworzy bezpieczne warunki, zwiększa funkcjonalność wnętrza oraz zapewnia przytulny nastrój, niezbędny w każdym salonie.