Classic Blue Pantone - jak wykorzystać kolor w stylowych wnętrzach

Classic Blue Pantone – jak wykorzystać kolor w stylowych wnętrzach?

Każdego roku firma Pantone ogłasza kolor roku. Wydarzenie to na przestrzeni ostatnich lat nabrało szczególnego charakteru, stając się momentem wyczekiwanym przez specjalistów od designu i mody na całym świecie.

W grudniu 2019 ogłoszono, że przez następnych 12 miesięcy w szeroko pojętym projektowaniu oraz architekturze podstawowym kolorem stanie się ciemny i stonowany odcień błękitu.

Już teraz można zaobserwować w trendach architektonicznych, że kolor Classic Blue pojawia się powszechnie w dodatkach i akcesoriach wnętrzarskich, a także w większym, kompleksowym wyposażeniu. Błękit staje się bowiem uniwersalnym odcieniem do powszechnego wykorzystania w modnych aranżacjach.

Jak wykorzystać Classic Blue w nowoczesnych i modnych stylizacjach wnętrzarskich?

Błękit stanowi kolor szczególny. Po zeszłorocznej dominacji jasnych odcieni koralowych, Classic Blue staje się propozycją naprawdę ponadczasową. Tak też podano w uzasadnieniu wyboru. Komisja stwierdziła bowiem, że tegoroczny zwycięzca wyróżnia się uniwersalnością i elegancją, które nie poddają się ograniczeniom czasowym.

Wykorzystanie błękitu może dotyczyć niemal każdego modnego obecnie stylu wnętrzarskiego. Które tendencje najlepiej komponują się z kolorem Pantone? Pojawia się coraz odważniej w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Chętnie wprowadza się go jako modne uzupełnienie luksusowego art déco oraz aranżacji klasycznych. W zasadzie bez trudu jesteśmy w stanie wykorzystać go niemal w każdym wnętrzu.

Na ścianie, na kanapie czy wszędzie? Gdzie najlepiej sprawdza się Classic Blue?

Classic Blue można zastosować na wiele różnych sposobów. Najodważniejsi wprowadzają go do aranżacji monochromatycznych, w których zarówno ściany, jak i wyposażenie utrzymuje się w jednej tonacji barwnej. Podkreśla się dzięki temu elegancki charakter przestrzeni oraz buduje jej spójność.

Dekoratorzy wnętrz chętnie wykorzystują go również jako subtelny i delikatny dodatek. Pojawia się wówczas jako kolor na przykład na jednej ze ścian oraz w pojedynczych akcesoriach takich, jak poduszki, wazony oraz rozmaite tekstylia ozdobne. Tak zaaranżowana przestrzeń staje się niezmiernie przytulna lub ultra nowoczesna. Wszystko zależy od tego, z jakimi kolorami zestawimy Classic Blue. Jeśli będą to czerwienie i brązy – otrzymamy przestrzeń do relaksu. Jasne i świetliste biele i beże wpiszą go bardziej w nowoczesne aranżacje miejsc do pracy.

Drewno, kamień lub metal – najciekawsze zestawienia z kolorem Classic Blue

W obecnym sezonie szczególną popularnością cieszy się architektura eko. Polega ona na wprowadzaniu naturalnych elementów do domowych przestrzeni. Wielką sympatią architektów i osób prywatnych, sięgających po to rozwiązanie, cieszy się oczywiście drewno – w naturalnym odcieniu, z widocznym rysunkiem słojów. Stanowi ono nie tylko pomysł na aranżacje ekologiczne, ale także perfekcyjne uzupełnienie dla Classic Blue.

Połączenie błękitu z naturalnym drewnem buduje nastrój przytulności oraz ponadczasowej elegancji. Ciekawe efekty udaje się na przykład uzyskać, dzięki wprowadzeniu do jasnej przestrzeni jednej kontrastowej ściany w kolorze Classic Blue, na której montuje się nowoczesne i minimalistyczne kinkiety Ancona Wood. Udaje się w ten sposób stworzyć aranżację o ciekawym, oryginalnym wyrazie, która bez trudu wytrzyma próbę czasu.

Ciemny odcień błękitu można także zestawiać z wypolerowanym na wysoki połysk chromem lub innymi metalami – nabiera wówczas elegancji, zwłaszcza we wnętrzach w stylu art déco. Świetnym tego przykładem może być wprowadzenie aranżacji z tym modnym kolorem nietuzinkowej rodziny lamp Acrylio.

Kolor roku – pomysł na wnętrza na długie lata

Jak można zauważyć, Classic Blue jest naprawdę uniwersalnym kolorem. Bez trudu zestawimy go z rozmaitymi odcieniami i wprowadzimy do każdej powszechnie stosowanej aranżacji.

Dlatego architekci i miłośnicy dobrego designu we wnętrzach pokochali ten odcień. Używają go w różnych pomieszczeniach, zyskując ponadczasowy akcent, któremu niestraszne wszelkie zawirowania stylistyczne. Tegoroczny odcień od firmy Pantone najprawdopodobniej zostanie z nami zdecydowanie dłużej, niż zakładają zasady konkursu.

No votes yet.
Please wait...

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge