Lampa industrialna stojąca - nowoczesna aranżacja salonu

Lampa industrialna stojąca – nowoczesna aranżacja salonu

Salon to przestrzeń, w której zazwyczaj chce się zbudować przytulne miejsce do rekreacji i regeneracji sił. Kojarzy się z wygodą i funkcjonalnością. Czy zatem w takich wnętrzach sprawdzają się skrajnie minimalistyczne i ascetyczne style aranżacyjne?

Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Obecnie wielką popularnością cieszą się choćby nowoczesne lampy stojące industrialne do salonu. Rozmaite praktyczne informacje o takich produktach oświetleniowych przedstawimy poniżej.

Lampa stojąca industrialna – na czym polega ten styl?

Styl industrialny wywodzi się z drugiej połowy XX wieku, gdy opuszczone pomieszczenia fabryczne zaczęto adaptować na potrzeby budownictwa mieszkalnego.

Tak powstałe wnętrza wyróżniały się olbrzymią przestronnością i surowością, którą pokochali zwolennicy minimalizmu.

Aranżacje w stylu loftowym są pełne światła oraz minimalistycznego wyposażenia. Mogą to być meble z dawnych zakładów przemysłowych, poddane pewnym modyfikacjom i stylizacji. Stosuje się również przedmioty stylizowane, wykonane z klasycznych materiałów. Pojawiają się zatem drewniane stoły i szafy, a także metalowe oprawy oświetleniowe, które idealnie łączą się z ascetycznością ceglanych lub betonowych ścian.

Takie też są lampy industrialne stojące. Zazwyczaj mają skrajnie prostą konstrukcję metalową. Niekiedy żarówki zakrywa się metalową lub betonową osłoną. W innych modelach używa się wyłącznie delikatnej drucianej siatki. W takich lampach źródło światła zazwyczaj stanowi główny element dekoracyjny produktów. Zdarzają się lampy stojące w stylu industrialnym o sporych walorach estetycznych. Taka na przykład jest lampa Toma Floor, stylizowana na dawne reflektory sceniczne.

Lampy stojące industrialne do salonu – do czego mogą się przydać?

Lampy stojące industrialne do salonuLampy stojące industrialne to typ produktów oświetleniowych, które idealnie sprawdzają się właśnie w salonie lub w innych przestrzeniach rekreacyjnych. Dlaczego? Ponieważ można wykorzystać je w roli światła uzupełniającego, zadaniowego lub dekoracyjnego w strefach wypoczynkowych.

Lampa w stylu industrialnym często znajduje się w pobliżu zestawu mebli wypoczynkowych. Zapewnia wystarczającą ilość światła, by móc bezpiecznie się przemieszczać po zapadnięciu wzroku, kontynuować rozmowę z rodziną lub znajomymi albo przyjemnie się zrelaksować po trudnym dniu.

Wykorzystanie tego typu produktów oświetleniowych sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej funkcjonalne i wygodne. Dodatkowo ociepla się też całą dość przecież surową aranżację.

Z czym połączyć lampy w stylu industrialnym w salonie?

Oświetlenie pokojów dziennych wymaga oczywiście zastosowania większej liczby opraw. Lampa stojąca buduje nastrój, daje przyjemne światło do czytania, ale nie zaspokaja wszystkich potrzeb.

Optymalnie oświetlenie do wnętrza powinno bowiem składać się z lamp głównych i zadaniowych. Uzupełnieniem takiego systemu są produkty dekoracyjne, które same w sobie stanowią ozdobę lub podświetlają szczególnie ciekawe elementy wystroju.

Lampy industrialne występują w rozmaitych formach. Można zatem bez trudu znaleźć modele wiszące i efektowne kinkiety do salonu. Łatwo zatem zbudować spójny wizualnie zespół produktów.

Miłośnicy eklektyzmu chętnie decydują się natomiast na łączenie opraw w stylu industrialnym z innymi minimalistycznymi lampami. Tak tworzy się funkcjonalne i spersonalizowane przestrzenie pełne światła.

Z jakimi żarówkami stosować lampy stojące industrialne?

Oświetlenie w stylu industrialnym to jednak nie tylko lampy. Trzeba również zadbać o odpowiednie źródła światła.

W oprawach, w których żarówki są ukryte przed wzrokiem użytkowników przestrzeni, chętnie stosuje się obecnie klasyczne rozwiązania LED.

Zdecydowanie więcej możliwości dają lampy z odsłoniętymi żarówkami, okrytymi na przykład tylko siatką. Do takich lamp stojących w stylu industrialnym można wykorzystać efektowne żarówki dekoracyjne LED, nawiązujące do pierwszych modeli edisonowskich. Są energooszczędne, dają dużo światła, a także stylowo się prezentują.

Nowoczesna technologia LED znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Tego typu produkty da się bowiem wpisać do domowego systemu Smart House, dzięki czemu steruje się nimi zdalnie, przy pomocy pilota, aplikacji mobilnej lub komend głosowych.

Lampa industrialna stojąca – nowoczesne, designerskie oświetlenie do salonu

Styl industrialny potrafi być bardzo praktyczny i estetyczny. Minimalistyczna forma lamp industrialnych do salonu przekonuje wielu użytkowników, którzy widzą w nich skuteczny sposób na ożywienie tej domowej przestrzeni rekreacyjnej.

Nowoczesne produkty industrialne wyróżniają się ciekawym wzornictwem i funkcjonalnością, zwłaszcza gdy wykorzysta się modele współpracujące z inteligentnymi żarówkami LED. Dzięki temu wnętrze prezentuje się efektownie, a my oszczędzamy oraz dopasowujemy oświetlenie do potrzeb chwili

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
  • Ewelina

    Dziękuje za wpis. Mam nieduży salon i właśnie zastanawiam się czy aby dobrze będzie wyglądała taka lampa, czy po prostu nie będzie to zbyt rzucało się w oczy jako punkt główny pomieszczenia. Jeszcze muszę rozpisać plusy i minusy:)

  • syllwiusia

    Świetne aranżacje. Zaczerpnę z nich co nieco. Wpis bardzo wartościowy. Chętnie zajrzę na blog raz jeszcze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge