lampy w stylu loft

Lampy w stylu loft – modne trendy do wyjątkowych wnętrz

Aranżacja nowoczesnych wnętrz mieszkalnych bynajmniej nie musi opierać się wyłącznie na stylu skandynawskim. Istnieje wiele innych rozwiązań, dzięki którym tworzy się idealne miejsca do codziennego funkcjonowania.

Jednym z popularniejszych trendów ostatnich miesięcy jest nurt industrialny. Pozwala na ciekawe zaplanowanie przestrzeni funkcjonalnej, niepozbawionej też sporych walorów dekoracyjnych. Jednym z głównych elementów wystroju stają się w tym przypadku nietypowe lampy w stylu loftowym. Czym się wyróżniają i jakie produkty wybrać – lampy wiszące, stojące czy kinkiety? O tym napiszemy poniżej.

Lampy loftowe – czym się wyróżniają modne elementy wyposażenia mieszkania?

Wnętrza loftowe urządza się obecnie nie tylko w starych fabrykach. To jeden z trendów w budownictwie mieszkaniowym, który zaadaptowano także do innych typów wnętrz. Przy jego pomocy da się bowiem stworzyć stylowe i w pełni funkcjonalne miejsce do życia.

Czym wyróżnia się styl industrialny? To przede wszystkim duże, otwarte przestrzenie, do których wprowadza się sporo światła dziennego przez wysokie, nieosłonięte okna. Zazwyczaj w takich miejscach ogranicza się do minimum podział przestrzeni, zastępując go strefami funkcyjnymi, które pełnią rolę kuchni, sypialni, jadalni, salonu.

W pomieszczeniu stawia się na skrajną prostotę i surowe materiały. Nieobce są kamienne lub drewniane podłogi, beton lub cegły na ścianach. Swoisty minimalizm dotyczy także wyposażenia, w tym lamp wiszących, stojących i ściennych.

Jakie zatem powinno być oświetlenie w stylu loft (a przy tym też same lampy industrialne)? Każda lampa wisząca lub podłogowa najczęściej jest wykonana z trwałych materiałów (drewno, metal, szkło). Nie posiada nadmiernych ozdobników, a jej forma jest uproszczona do zupełnego minimum. Często pozbawia się ją nawet kloszy i abażurów, by wyeksponować same żarówki.

Mimo to produkty oświetleniowe loft, jak dostępne na naszej stronie lampy industrialne, wyróżniają się nie tylko trwałością i funkcjonalnością. Potrafią być również naprawdę estetyczne. Trudno się zatem dziwić, że zyskały sympatię wielu naszych klientów.

Lampy sufitowe i lampy wiszące industrialne – efektowne oświetlenie główne do pomieszczenia

W każdym pomieszczeniu kluczowe jest oczywiście oświetlenie główne, czyli najczęściej lampy sufitowe lub lampy wiszące. To one bowiem gwarantują komfort i bezpieczeństwo podczas przemieszczania się we wnętrzu, a także umożliwiają wykonywanie mniej precyzyjnych czynności, do których nie potrzeba oświetlenia zadaniowego.

Jakie loftowe lampy wiszące i sufitowe stosuje się najchętniej? Obecnie można bez trudu znaleźć wiele ciekawych i modnych propozycji.

Do salonów i innych przestronnych wnętrz nasi klienci chętnie wybierają oprawy – pająki, jak choćby efektowne lampy z rodziny ZIKO. Czym się wyróżniają? To kilka długich przewodów, montowanych do sufitu w formie efektownych girland. Na ich końcach znajdują się pojedyncze, nieosłonięte źródła światła.

W mniejszych wnętrzach warto natomiast zamontować proste oprawy wiszące lub sufitowe, z klasyczną osłoną otwartą od spodu. Może być ona wykonana z gładkiego, połyskującego metalu albo z betonu, jak surowy model Nelly.

Oświetlenie zadaniowe, czyli oprawy stojące loft

Lampy industrialne do loftów to również oświetlenie zadaniowe, pozwalające na doświetlenie stanowisk pracy lub miejsc, w których wykonuje się bardziej precyzyjne czynności, wymagające większego natężenia światła.

Zazwyczaj w tej roli sprawdzają się praktyczne lampy stołowe lub podłogowe, wykonane z metalu, czasami z kloszami ze szkła lub abażurami tekstylnymi, które przyjemnie rozpraszają światło. Jeśli pragnie się zwiększyć funkcjonalność wnętrza, najlepiej zdecydować się na modele z regulacją wysokości i kąta padania światła.

Dekoracyjne oświetlenie boczne – nietuzinkowe kinkiety loftowe i w stylu retro

Wybierając lampy do różnych przestrzeni, w których wykorzystano styl industrialny, nie można zapominać o oświetleniu uzupełniającym. Do uzyskania idealnych warunków potrzeba bowiem nie tylko lamp wiszących i podłogowych. Równie przydatne bywają kinkiety w stylu loftowym.

Takie lampy loft to minimalistyczne konstrukcje, przytwierdzane do ściany. Mają prostą konstrukcję, niekiedy klosze zastępuje tylko ażurowa siatka (srebrzysta lub w modnym odcieniu miedzi), spod której widać żarówkę. Idealnie sprawdzają się w aranżacjach w stylu loft i do pomieszczenia vintage.

Kilka słów o źródłach światła w lampie wiszącej i podłogowej loft

Lampy industrialne to jak widać nie tylko sama oprawa. Równie ważne są żarówki. Oprócz standardowych produktów LED o wysokiej żywotności i bezawaryjności, stosuje się chętnie modele dekoracyjne, które nawiązują wyglądem do pierwszych rozwiązań edisonowskich. Dzięki nim, każda lampa loftowa (nie tylko praktyczne plafony i modele wiszące) nabiera ciekawego wyrazu i dekoracyjności.

Jakie światło powinna emitować taka żarówka? Wszystko zależy oczywiście od miejsca jej wykorzystania. Najczęściej jednak rozwiązania tego typu trafiają do przestrzeni rekreacyjno-reprezentacyjnych w salonie. Dlatego też stosuje się źródła światła o ciepłym świetle, sprzyjającym relaksowi.

Oryginalne wnętrza i efektowne oświetlenie w stylu industrialnym – lampa loft a modna aranżacja w nowoczesnych pomieszczeniach

Najnowsze trendy związane z oświetleniem wnętrza zakładają sięganie po rozmaite nurty, znane i cenione od lat. Zdecydowanie zaliczają się do nich lampy wiszące loftowe i pozostałe produkty, dzięki którym da się zbudować oryginalne i piękne systemy oświetleniowe do loftów lub innych wnętrz.

Dzięki zastosowaniu opraw w minimalistycznym stylu, z wykorzystaniem ponadczasowej kolorystyki, tego typu oprawy sprawdzają się w wielu wnętrzach, zapewniając w nich komfort, wygodę i oszczędności dla użytkowników, a także wpisując się idealnie w modne trendy wnętrzarskie.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
  • Virtuoz

    Na pewno ważne są piękne, drogie meble. Ale to właśnie detale (tkaniny, obrazy, lampy, figurki) sprawiają, że wnętrze salonu ożywa.

  • Prata

    Lampy w stylu loft nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Te źródła światła nadają się do biur, restauracji i salonów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge