Lampy wiszące kule do salonu

Lampy wiszące kule do salonu – jak je wykorzystać w modnej aranżacji?

Czasami proste rozwiązania potrafią być niezmiernie efektowne i przykuwać wiele spojrzeń. Dotyczy to również oświetlenia wnętrz, w których jedna lampa może zbudować całą aranżację.

Lampy bywają różne – jedne bardziej rozbudowane, inne skromniejsze. Ich dobór zależy oczywiście od szeregu czynników, jak indywidualne preferencje, możliwości wnętrza oraz specyfika stylu wnętrzarskiego. Są jednak takie produkty oświetleniowe, które sprawdzają się w zasadzie w każdej aranżacji. Zalicza się do nich lampy wiszące szklane kule – spektakularne, praktyczne i nowoczesne.

Lampy kule – jakie mogą być?

Kuliste osłony źródeł światła cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Trudno się dziwić – odznaczają się klasyczną elegancją i uniwersalnością, przez co łatwo dopasować je do różnych aranżacji.

Motyw kuli bywa wykorzystywany na wiele sposobów. Pojawiają się zatem lampy, w których kulisty klosz stanowi jedyny element dekoracyjny i konstrukcyjny oprawy. Oprócz nich designerzy proponują także lampy z kilkoma kulistymi kloszami, rozmieszczonymi na jednej konstrukcji.

Z czego produkuje się kuliste klosze? Zazwyczaj pojawiają się produkty z mlecznobiałego szkła lub akrylu, co pozwala na przyjemne rozproszenie światła. Niekiedy występują wariacje kolorystyczne oraz osłony bezbarwne z widocznym źródłami światła. W tym przypadku świetnie sprawdzają się energooszczędne dekoracyjne żarówki LED, zainspirowane pierwszymi produktami edisonowskimi.

Lampy szklane kule – w jakich aranżacjach się sprawdzają?

Lampy szklane kuleJak już wspomnieliśmy, lampy kule bywają mocno zróżnicowane i w tym tkwi ich wielka siła. Dzięki temu bowiem idealnie sprawdzają się w rozmaitych aranżacjach.

Najbardziej klasyczne rozwiązania, jak choćby nasza White Ball, bywają wykorzystywane jako duże lampy wiszące we wnętrzach klasycznych, skandynawskich i nowoczesnych, stanowiąc integralną część funkcjonalnej przestrzeni.

Niekiedy jeden klosz to zdecydowanie za mało. Na naszej stronie można znaleźć lampy z serii Aris, w których w jednej lampie łączy się kilka kulistych osłon, skrywających źródła światła. Taka konstrukcja staje się znacznie bardziej dekoracyjna i wpisuje się w większość aranżacji. Ożywia przestrzenie klasyczne i minimalistyczne, a także sprawdza się w dekoracyjnych wnętrzach art déco lub glamour.

Zupełnie inny efekt dają lampy Sweet. W tym przypadku zwyczajny szklany klosz przybiera znacznie bardziej dekoracyjną formę, przez co osłona wygląda jak pokryta kryształkami cukru lub szronem. Dzięki temu idealnie sprawdza się nawet w dekoracyjnych przestrzeniach glamour.

Standardowy mlecznobiały klosz to nie jedyna opcja. Innym pomysłem na lampy kule do modnych wnętrz są efektowne modele z przezroczystego szkła lub transparentne produkty cieniowane, jak nasza lampa Iris w subtelnym, miodowym odcieniu. Sam klosz nie stanowi w nich głównej dekoracji. Rolę tę przejmują efektowne, ozdobne żarówki LED. Tego typu oprawy są niezmiernie uniwersalne. Można je montować w pomieszczeniach klasycznych, choć fenomenalnie nadają się też do ocieplenia wnętrz industrialnych.

Opcji jest wiele, podobnie jak popularnych stylów wnętrzarskich. Lampy kule sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu.

Szklane kule – do jakich pomieszczeń warto je wprowadzić?

Mlecznobiałe szklane lampy kule kojarzą się przede wszystkim z pomieszczeniami rekreacyjnymi, w których tworzą przyjemny nastrój do wypoczynku, dzięki równomiernemu rozpraszaniu światła.

Nie jest to jednak bynajmniej jedyna przestrzeń, w której warto je wykorzystać. Projektanci wnętrz umieszczają tego typu oprawy w niemal wszystkich aranżacjach. Trafiają zatem tradycyjnie do pokojów dziennych i sypialni. Montuje się je również nad wyspami kuchennymi lub w korytarzach. Produkty z wysokim współczynnikiem IP nadają się nawet do modnej, funkcjonalnej łazienki.

Różne typy oświetlenia – czy lampy szklane kule to tylko modele wiszące?

Nowoczesne lampy kule to nie tylko modele wiszące. Większość wymienionych przez nas produktów, w tym na przykład efektowne oprawy Aris, posiadają zarówno rozwiązania wiszące, sufitowe, jak i lampy stojące.

Dzięki temu można bez trudu zbudować w pełni funkcjonalne i spójne wizualnie systemy oświetleniowe, spełniające wszystkie oczekiwania oraz potrzeby nowoczesnych użytkowników.

Lampy kule – ponadczasowy design do rozmaitych wnętrz

Lampy kule bywają mocno zróżnicowane. Łączy je jednak ciekawe, proste wzornictwo, które łatwo wykorzystać w domowych lub biurowych przestrzeniach, o rozmaitym zastosowaniu. Idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach rekreacyjnych oraz w miejscach do pracy. Uzupełniają aranżację lub stanowią jej centralny punkt.

Współczesne lampy kule łączą ponadczasowy, uniwersalny wygląd z nowoczesnymi technologiami. Można ich używać ze źródłami światła LED, a nawet wpisać w system Smart House. Trudno się zatem dziwić, że nieustannie zdobywają serca kolejnych pokoleń użytkowników i miłośników dobrego designu.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge