nietypowe lampy podłogowe

Nietypowe lampy podłogowe – najmodniejsze produkty 2021

W funkcjonalnych i modnych wnętrzach zazwyczaj montuje się kilka opraw oświetleniowych. Choć lampy podłogowe nie stanowią podstawowego źródła światła, to bywają niezmiernie praktyczne, a przy tym stają się świetną dekoracją i uzupełnieniem modnej stylizacji.

Produkty tego typu są zazwyczaj dość duże i łatwo przyciągają wzrok. Trudno się zatem dziwić, że stanowią obiekt zainteresowania wielu projektantów, którzy nadają im ciekawy wygląd. Jaki design lamp podłogowych cieszy się obecnie największą sympatią dekoratorów wnętrz i osób prywatnych? O najmodniejszych, nietypowych lampach podłogowych tego sezonu napiszemy poniżej.

Lampy stojące podłogowe – funkcjonalność produktu i przytulność wnętrza

lampy stojące podłogowePodłogowe lampy stojące zazwyczaj pojawiają się w pomieszczeniach o charakterze wypoczynkowo-reprezentacyjnym. Dotyczy to w głównej mierze salonu i innych pokojów dziennych. Niekiedy trafiają do przestrzeni rekreacyjnej w sypialni.

Do czego służą lampy stojące? Ich podstawowym zadaniem jest uzupełnianie oświetlenia głównego. Mogą się też przydać jako oświetlenie strefowe. Niektóre modele (zwłaszcza lampy stojące z regulacją) dają wystarczająco światła, by spokojnie zaszyć się z książką w salonie lub zająć rozmaitymi pracami manualnymi, na przykład majsterkowaniem lub szyciem. Uzyskuje się dzięki temu praktyczne źródło światła, które wspiera też wypoczynek.

Oryginalna forma oraz dekoracyjność, którą odznaczają się w wielu przypadkach lampy stojące nowoczesne, sprawiają, że tego typu produkty stanowią również piękną ozdobę przestrzeni. Emitowane przez nie światło (najczęściej rozproszone ciepło białe) tworzy natomiast przytulną strefę, idealną do wypoczynku i relaksu.

Popularne lampy stojące podłogowe – wykorzystanie nowoczesnych technologii w salonie (źródła światła LED)

Lampa podłogowa to nie tylko ciekawy design. Coraz częściej w przypadku domowego oświetlenia do wnętrz stawia się również na nowoczesne technologie, które zwiększają funkcjonalność produktów.

Nikogo już nie dziwią lampy podłogowe LED – z wymiennymi diodami lub wykorzystujące zintegrowane źródło światła. Takie modele to szansa na zwiększenie efektywności oświetlenia, większą niezawodność oraz spore oszczędności dla domowego budżetu.

Nowoczesne lampy podłogowe LED mogą być również sterowane zdalne, za pośrednictwem rozmaitych urządzeń. Chętnie używa się do tego dedykowanych pilotów, specjalnych, mobilnych aplikacji oraz poleceń głosowych.

Nowoczesna lampa podłogowa na trójnogu – klasyka i ekstrawagancja w salonie lub innych wnętrzach

Nowoczesne lampy stojące podłogowe przybierają wiele różnych form. Zazwyczaj są to dość duże konstrukcje, które ustawia się w pobliżu zestawu mebli wypoczynkowych, do których nawiązują one stylistycznie.

W zależności od pozostałych elementów wyposażenia dekoratorzy wnętrz i osoby prywatne decydują się na mocno urozmaicone typy lamp podłogowych. Jednym z najmodniejszych obecnie są ciekawe lampy stojące nowoczesne na trójnogu.

Produkty tego typu pojawiały się od lat. Co zatem wyróżnia najnowsze konstrukcje? Design staje się coraz bardziej urozmaicony. Pojawiają się klasyczne, skandynawskie rozwiązania, obok których występują też modele lamp podłogowych w stylu glamour lub art déco.

Lampa stojąca ma zazwyczaj abażur, który całkowicie osłania źródło światła, dając przyjemne, mocno rozproszone światło, nie podrażniające wzorku i pozwalające na przyjemny relaks.

Nowoczesne lampy podłogowe – design i nietypowe konstrukcje

Lampa podłogowa to jednak nie tylko modele na trójnogu z abażurem. Można spotkać też lampy stojące nowoczesne z długim wygiętym ramieniem z opcją regulacji lub bez niej.

Szeroką kategorię produktów oświetleniowych stojących stanowią też lampy, które wyróżnia oryginalny design i styl.

Lampy stojące nowoczesne potrafią bowiem przybierać naprawdę nietypowe kształty. Świetnym tego przykładem jest nasza lampa podłogowa Spiral LED w formie dekoracyjnej, metalowej wstęgi ze zintegrowanym źródłem światła LED lub nietypowy Jax floor, czyli trójnóg, na którym nie znajdzie się abażuru – on sam stanowi wydajne źródło światła.

Dlaczego lampy podłogowe, które wyróżnia oryginalny design i styl, cieszą się taką popularnością? Designerska lampa stojąca sama w sobie staje się efektownym elementem dekoracji wnętrza. Potrafi ożywić w zasadzie każdą przestrzeń i dodać nieco charakteru zbyt stonowanym wnętrzom. Jeśli wykorzystuje się takie produkty, jak nowoczesne lampy podłogowe, tworzy się oryginalne i ciekawe wnętrza, które nie tylko są piękne, ale też optymalnie oświetlone.

Nowoczesne lampy podłogowe – sposób na ciekawe oświetlenie i dekorację o niespotykanych kształtach

Nowoczesna lampa podłogowa może być wykorzystana w salonie lub sypialni. Niekiedy trafia też do modnego przedpokoju lub jadalni, stając się równocześnie dodatkowym oświetleniem oraz piękną dekoracją, która dopełnia pomieszczenie i całą aranżację.

Nie da się bowiem ukryć, że lampy stojące stanowią dość spory element wyposażenia, dzięki któremu jednak można uzyskać fenomenalne efekty funkcjonalne i ozdobne. Warto zatem je wykorzystać również we własnych wnętrzach, stawiając na lampy podłogowe klasyczne lub lampy stojące o nietypowych kształtach.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge