Kinkiety zewnętrzne - funkcjonalne lampy na elewację

Kinkiety zewnętrzne – funkcjonalne lampy na elewację

Nie tylko wnętrza budynków wymagają zastosowania odpowiednich opraw oświetleniowych. Lampy przydają się również na zewnątrz, między innymi na elewacjach budynków.

Jednym z najpopularniejszych typów produktów oświetleniowych zewnętrznych pozostają praktyczne kinkiety. Kiedy mogą się przydać i jak wybrać najlepsze rozwiązania (oprawy i źródła światła), by cieszyć się optymalnym doświetleniem przestrzeni w każdych warunkach?

Kinkiety zewnętrzne do ogrodu i na taras – do czego się przydają?

Kinkiety zewnętrzne montuje się chętnie na elewacjach budynków. Szczególnie często umieszcza się je na ścianach domów mieszkalnych, by zwiększyć funkcjonalność przestrzeni po zapadnięciu nocy.

Kinkiet może się zatem pojawić w strefie wypoczynkowej w ogrodzie (np. na tarasie, balkonie). Lampy zewnętrzne montuje się wzdłuż ściany budynku oraz w przestrzeni tuż przy drzwiach wejściowych.

Do czego służą lampy zewnętrzne? Przede wszystkim doświetlają przydomową przestrzeń, gwarantują swobodne przemieszczanie się bez upadków, a także zwiększają walory estetyczne całego terenu.

W wielu przypadkach zamontowanie kinkietów zewnętrznych potrafi wpływać korzystnie na bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy zainstaluje się lampy z czujnikiem ruchu. Takie oprawy oświetleniowe potrafią włączyć światło, gdy zauważą intruza, co skutecznie odstrasza nieproszonych gości oraz sprawia, że domownicy zawsze wiedzą, co dzieje się na ich posesji.

Kinkiet ogrodowy – czym musi wyróżniać się lampa na elewacji budynku?

Kinkiety zewnętrzne są narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a zwłaszcza opady deszczu, wilgoć, zmiany temperatury. Z tych też względów na elewacjach montuje się wyłącznie produkty oświetleniowe spełniające bardzo restrykcyjne standardy. Oprawy powinny mieć wysoki stopień ochrony IP, by woda ani pył nie dostawały się do ich wnętrza i nie prowadziły do trwałych uszkodzeń lampy.

Z czego produkuje się kinkiety zewnętrzne? Zazwyczaj są to trwałe tworzywa sztuczne oraz metale (zwłaszcza aluminium), odporne na niszczycielskie działanie korozji lub uszkodzenia mechaniczne.

Kinkiet zewnętrzny – praktyczne oświetlenie przestrzeni ogrodu lub biura

Gdzie najczęściej stosuje się kinkiety zewnętrzne? To podstawowy typ oświetlenia na elewacje domów i budynków gospodarczych, znajdujących się na terenie posesji. Wpływają na komfort i estetykę przestrzeni.

Warto jednak pamiętać o tym, że lampy tego typu chętnie umieszcza się także na biurowcach oraz instytucjach użyteczności publicznej, by zwiększyć ich funkcjonalność, zapewnić pełne bezpieczeństwo użytkowników oraz oczywiście poprawić wygląd elewacji, która nawet w ciemności prezentuje się efektownie.

Jakie powinny lampy zewnętrzne na elewację?

Kinkiet zewnętrzny to ogólne określenie typu oprawy, która może mieć wiele mocno zróżnicowanych form. Lampy zewnętrzne naścienne projektuje się bowiem we wszystkich popularnych obecnie tendencjach stylistycznych.

Można choćby spotkać nowoczesne, mocno zgeometryzowane oprawy, które świetnie korespondują z minimalistycznymi elewacjami ze szkła i metalu. Oprócz nich pojawia się także sporo opraw klasycznych lub retro, z ciekawymi elementami ozdobnymi.

Szeroki wybór kinkietów zewnętrznych pozwala stworzyć kompleksową i spójna elewację, na której każdy szczegół wpisuje się w przewodnią koncepcję architektoniczną, spełniając powierzoną mu rolę oraz dekorując przestrzeń.

Kinkiet ogrodowy LED z czujnikiem ruchu – wygodne oblicze oświetlenia

Nowoczesne kinkiety zewnętrzne ścienne to nie tylko ciekawe oprawy o sporych walorach estetycznych. To także niezmiernie zaawansowane technologicznie produkty, wpisujące się w wysokie wymagania świadomych użytkowników.

Czym wyróżnia się praktyczny i nowoczesny kinkiet zewnętrzny? Oprócz tego, że lampa ma wysoki stopień ochrony IP i jest wykonana z trwałych materiałów, przede wszystkim jest to urządzenie energooszczędne. Niemal każdy kinkiet ogrodowy może być obecnie używany ze źródłami światła LED, które mają znacznie dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki oraz pobierają mniej energii, by perfekcyjnie oświetlić przestrzeń.

Funkcjonalne kinkiety zewnętrzne wysokiej jakości to często także produkty typu smart, wykorzystujące dodatkowe narzędzia do praktycznego sterowania zdalnego. Niektóre modele mogą być kontrolowane za pośrednictwem wygodnej aplikacji, jak nasza Azzardo Smart. Dodatkowo w wielu przypadkach kinkiety ogrodowe zewnętrzne są wyposażone w czujnik ruchu. Dzięki niemu lampa zewnętrzna uruchamia się zawsze wtedy, gdy wyczuje ruch. Pozwala to swobodnie przemieszczać się po ogrodzie, a także szybko zauważyć obecność nieproszonych gości, którzy dostali się do przydomowej przestrzeni. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu to zatem poprawa bezpieczeństwa na wielu obszarach.

Oświetlenie do ogrodu i na taras pod pełną kontrolą

Nowoczesny kinkiet ogrodowy (np. wyposażone w źródło światła LED) to funkcjonalne rozwiązanie do oświetlenia całego terenu wokół budynku. Dzięki niemu poprawia się komfort korzystania z tej strefy oraz buduje całościowy charakter elewacji.

Wykorzystanie oświetlenia zewnętrznego to podstawa bezpieczeństwa i komfortu domowników. Warto zatem stawiać na sprawdzone, skuteczne rozwiązania, jak lampy zewnętrzne ścienne oraz dopasowane do nich źródła światła do kinkietów, dostępne na naszej stronie internetowej.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
  • magdziula

    Ciekawy wpis. Sporo informacji, co cieszy. Z chęcią ponownie zajrzę na ten blog i polecę znajomym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge