Filtruj według

Szerokość (cm)
1 50
Cena
79 699
Stopień zabezpieczenia
więcej... mniej
Ilość źródła światła
więcej... mniej
Rodzaj gwintu
więcej... mniej
Lumeny
110 5600
Temperatura barwowa
więcej... mniej

Lampy na elewacje

Oświetlenie elewacji domów wymaga zastosowania odpowiednich opraw (lamp wiszących, kinkietów, plafonów) i źródeł światła, dzięki którym poprawia się komfort korzystania z całego terenu. Wiele nowoczesnych lamp ogrodowych dodatkowo podnosi estetykę przestrzeni.

W sklepie Azzardo...

Oświetlenie elewacji domów wymaga zastosowania odpowiednich opraw (lamp wiszących, kinkietów, plafonów) i źródeł światła, dzięki którym poprawia się komfort korzystania z całego terenu. Wiele nowoczesnych lamp ogrodowych dodatkowo podnosi estetykę przestrzeni.

W sklepie Azzardo oferujemy mocno zróżnicowane, praktyczne oświetlenie elewacyjne na ścianie, jak lampy na elewację budynku (nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu), spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz wpisujące się w niemal każdą modną stylistykę.

Więcej
Lampy na elewacjeJest 88 produktów.
na stronę
1 - 36 z 88 produktów
Pokazuje 1 - 36 z 88 elementów

Oświetlenie elewacyjne – do czego się je wykorzystuje przy oświetleniu domu jednorodzinnego lub innych budynków?

Dobrze oświetlona elewacja budynku poprawia odbiór przestrzeni, a także wpływa na funkcjonalność terenu w ramach posesji. Bardzo często zewnętrzne lampy na elewacje domu lub innych zabudowań pozwalają lepiej doświetlić przestrzeń. Przekłada się to na wygodę korzystania z niej po zapadnięciu zmroku. W ten sposób podnosi się również bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, poruszających się w danym terenie. Dobra lampa ogranicza bowiem szansę na upadek oraz w pewnym stopniu odstrasza potencjalnych włamywaczy. Nowoczesne rozwiązania to także dodatkowe walory estetyczne dla całego budynku.

Nowoczesne oświetlenie na elewacji domu, firmy lub instytucji bywa stosowane jako element estetyczny, podkreślający szczególnie ciekawe detale architektoniczne. Coraz częściej dekoracyjne oświetlenie elewacji LED stosuje się nie tylko w przypadku zabytków lub instytucji publicznych. Niejednokrotnie montuje się je także na ścianach zabudowań firmowych, by podkreślić prestiż danej marki. Oświetlenie elewacji potrafi bowiem wpisywać się w kompleksową identyfikację wizualną przedsiębiorstwa.

Oświetlenie na elewacji budynku (nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu i oświetlenie ogrodowe) równocześnie zapewnia zatem bezpieczne przemieszczanie się oraz wpływa na odbiór estetyczny architektury i sąsiadujących z nią terenów po zapadnięciu zmroku.

Gdzie montuje się elewacyjne oświetlenie zewnętrzne domu (lampy na elewacji domu i lampy zewnętrzne)?

Znalezienie odpowiednich lamp elewacyjnych (konkretnego typu oświetlenia) w głównej mierze zależy od specyfiki danego terenu, przeznaczenia budynku oraz prywatnych preferencji. W firmach najczęściej umieszcza się lampy w pobliżu drzwi wejściowych, na schodach zewnętrznych, a także w punktach o szczególnym znaczeniu dla odbioru estetycznego architektury.

Oświetlenie elewacji na zewnątrz domu jednorodzinnego zazwyczaj koncentruje się w pobliżu drzwi wejściowych (oświetlenie wejścia) oraz ścieżek dojścia do ogrodu, bramki lub garażu. Chętnie umieszcza się także punkty świetlne na tarasie, dzięki czemu przydają się jako praktyczne lampy do ogrodu.

Popularne lampy elewacyjne a nowoczesny budynek – wygodne i bezpieczne oświetlenie zewnętrzne budynków

Oświetlenie na elewację budynku, montowane na elewacji, zazwyczaj składa się z większej liczby praktycznych opraw technicznych. Muszą się one wyróżniać wysoką szczelnością i odpornością na szkodliwe czynniki atmosferyczne (działanie wilgoci, zmiany temperatury, promieniowanie UV). Warto zatem stawiać na lampy zewnętrzne o odpowiednim współczynniku ochrony IP, wykonane z solidnych materiałów (tworzywa sztuczne, metal).

Jako nowoczesne oświetlenie elewacji domu najczęściej stosuje się odporne na uszkodzenia, mniejsze kinkiety elewacyjne (świecące góra-dół), oprawy natynkowe lub dyskretne oczka wpustowe, montowane w większych zespołach, pozwalających na równomierne doświetlenie wybranych przestrzeni. Chętnie wprowadza się praktyczne reflektory, umożliwiające dopasowanie kąta padania światła, co jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność takiego produktu oświetleniowego.

Na zadaszonych gankach świetnie sprawdzają się lampy wiszące, które zapewniają wygodne i stylowe oświetlenie domu. Niekiedy stosuje się je także jako lampy ogrodowe – na taras, zadaszony balkon, a także do przydomowej altany. Spotyka się wiele wariantów takich lamp zewnętrznych, utrzymanych w różnych tendencjach estetycznych. Można zdecydować się na modny design i kilka wyszukanych opraw dla wejścia do domu bądź minimalistyczne rozwiązania na taras. Każdą lampę do oświetlenia zewnętrznego znajdziesz w naszej ofercie.

Oświetlenie zewnętrzne budynku i nowoczesne źródło światła – nowoczesne technologie (oświetlenie z czujnikiem ruchu) a wybór lamp zewnętrznych Azzardo

Montowane na elewacji oświetlenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. W Azzardo dbamy o to, by każdy oferowany przez nas produkt wpisywał się w najwyższe standardy. Dlatego przygotowaliśmy dla naszych klientów szeroki wybór lamp LED, które idealnie sprawdzają się jako wygodne i efektowne oświetlenie na elewację.

Energooszczędne źródła światła LED do oświetlenia zewnętrznego domu, zużywają znacznie mniej prądu, wykazują dłuższą żywotność i mniejszą awaryjność niż tradycyjne żarówki. Źródło światła jest bezawaryjne i działa bez przeszkód przez wiele godzin. Dodatkowo można wpisać je w całościowy system sterowania zdalnego domowym oświetleniem lub stosować z praktycznymi czujnikami ruchu.

Modne i funkcjonalne sposoby oświetlenia elewacji domu lub biura – nowoczesne lampy elewacyjne Azzardo

Oświetlenie elewacji domu wymaga zastosowania odpowiednich produktów, które nie tylko są w pełni funkcjonalne, ale też wpisują się w styl aranżacji przestrzeni. Odporna na uszkodzenia, dobra lampa zewnętrzna (standardowa lub wyposażona w czujnik ruchu), montowana na terenie posesji, powinna bowiem zapewniać odpowiednią ilość światła, a przy tym pięknie dekorować przydomowy teren. Zachęcamy do tego, by sprawdzić cały asortyment dostępny na stronie AZzardo, oraz do poznania wszystkich opraw, które sprawdzą się jako oświetlenie elewacji, oraz nowoczesnych źródeł światła, prezentowanych w kategorii oświetlenie zewnętrzne domu. Każdą z nich wyróżnia wysoka jakość wykonania, trwałość i modny design. W razie wszelkich pytań do dyspozycji pozostaje nasz dział obsługi klienta Azzardo.

Chcesz nadać nowego charakteru Twojemu ogrodowi? Wybierz oświetlenie zewnętrzne domów dopasowane do swoich potrzeb. Postaw na typ lamp zewnętrznych, które pomogą rozświetlić elewację, ale będą też funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne. Dadzą komfort przemieszczania się oraz pozwolą stworzyć ciekawą iluminację świetlną. Za to wszystko odpowiada lampa zewnętrzna elewacyjna, latarnie ogrodowe (również z czujnikiem ruchu) oraz niejedna lampa ogrodowa innego typu. Każdą z nich, razem z oprawami, które pomogą zbudować oświetlenie najazdowe podjazdu, znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Jaki współczynnik ochrony powinny mieć lampy na elewację do Twojego domu?

Na ścianach budynku pojawia się niejedna lampa elewacyjna LED, narażona w różnym stopniu na działanie wilgoci, zalanie wodą. Dlatego każda z nich powinna mieć odpowiednio dopasowany współczynnik ochrony IP (klasa ochronności IP). Oprawy świetlne (aluminium, szkło, tworzywa sztuczne) w dobrze osłoniętym, zadaszonym miejscu mogą mieć IP44. Produkty do oświetlenia elewacji narażone na bezpośrednie zalanie wodą powinno już mieć natomiast IP nie niższe niż IP64-IP65. Takie oprawy świetlne chronią przed uszkodzeniem lampy i zwarciem w instalacji.

Jak wykorzystać oświetlenie na elewacji jako podświetlenie numeru posesji?

Lampy zewnętrzne na elewacji wykorzystuje się nie tylko do tego, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa podczas przemieszczania się w przydomowym terenie lub dla poprawy estetyki przestrzeni. Właściciele budynku muszą pamiętać, że aktualne przepisy zobowiązują ich do podświetlenia numeru danej posesji. Ma on być dobrze wyeksponowany, widoczny z ulicy i odpowiednio oświetlony, by był widoczny nawet po zmroku. Do tego przydaje się wysokiej jakości lampa elewacyjna.

Do podświetlenia tabliczki stosuje się wygodne kinkiety (pojedyncze lub po obu stronach plakiety) albo nowoczesne oświetlenie elewacji domu w formie taśmy LED. Takie produkty zapewniają wystarczające światło, nie zużywają zbyt wiele energii, a pozwalają dopełnić obowiązku oraz estetycznie doświetlić fasadę budynku.