Lampy do lustra łazienkowego

Lampy do lustra łazienkowego – jakie powinny być?

Każdego dnia spędzamy w łazience naprawdę sporo czasu. Dlatego też powinna być komfortowo zaaranżowana (wyposażona choćby w duże lustro do łazienki) i oczywiście dobrze oświetlona. Dzięki temu bez trudu wykonamy każdą potrzebną czynność.

W łazienkach montuje się mocno zróżnicowane oprawy oświetleniowe, jednak jednym z najważniejszych typów pozostają lampy łazienkowe do lustra. To właśnie na nich się dziś skupimy, pokazując, o czym warto pamiętać, gdy musimy znaleźć oświetlenie zadaniowe do łazienki.

Poszukiwania wymagają nieco uwagi i czasu, aby znaleźć produktów, który spełnia wszystkie oczekiwania domowników. O czym zatem trzeba pamiętać?

Do czego przydają się lampy do lustra łazienkowego?

W każdym pomieszczeniu stosuje się różne rodzaje oświetlenia. Podobnie jest także w łazienkach, w których montuje się lampy główne, zadaniowe i dekoracyjne. Szczególnie ważne w tej zazwyczaj niewielkiej przestrzeni są lampy łazienkowe, montowane przy lustrach.

Do czego są nam potrzebne? O ile do zwykłego przemieszczania się i wykonywania prostych, codziennych czynności wystarcza oświetlenie sufitowe, to gdy próbujemy zrobić makijaż lub ogolić się, potrzebujemy zdecydowanie mocniejszego światła. Musi dawać komfort przeprowadzania wszystkich zabiegów higieniczno-kosmetycznych. Czym zatem powinno wyróżniać się oświetlenie lustra w łazience?

Światło w lampach nad lustrem w łazience – jakie powinno być?

Zacznijmy od podstawy, czyli źródeł światła. Chętnie sięga się po produkty wysokiej jakości w technologii LED, co pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, przy zachowaniu optymalnego poziomu oświetlenia lustra i strefy przed nim.

Skoro przed lustrem chcemy wykonywać szczególnie precyzyjne czynności, musimy zamontować w tym miejscu źródła światła o konkretnych właściwościach.

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym typem światła do precyzyjnych zadań takich, jak choćby wykonywanie makijażu, jest światło naturalne, słoneczne. Pozwala idealnie dobrać odcienie i nie przekłamuje kolorów. Warto o tym pamiętać podczas wybierania źródeł światła sztucznego. Powinny one być jak najbardziej zbliżone do naturalnego, co znacząco ułatwia tworzenie perfekcyjnego make-up’u.

Skoro mówimy o czynnościach precyzyjnych, to nie można zapominać o drugim kluczowym parametrze źródeł światła, czyli natężeniu, które w przypadku lampy nad lustro łazienkowe powinno wynosić od 500 do 1000 lumenów. Dzięki temu bez trudu nałożymy maseczkę, wykonamy makijaż dzienny lub na wielką okazję albo perfekcyjnie wystylizujemy zarost.

Właściwa oprawa – funkcjonalność ponad wszystko

Równie ważna, gdy wybieramy lampy łazienkowe nad lustro, jest sama oprawa. To dzięki niej bowiem uzyskuje się światło rozproszone, szczególnie korzystne dla oświetlenia zadaniowego w łazience. Czemu jest tak ważne? Zbyt skoncentrowany strumień światła prowadzi do powstawania cieni, co znacząco utrudnia wykonywanie precyzyjnych czynności, a po dłuższej chwili męczy wzrok.

Światło rozproszone gładko i równomiernie oświetla całą twarz i przestrzeń wokół osoby stojącej przed lustrem, a to daje spory komfort oraz usprawnia wszelkie łazienkowe działania pielęgnacyjno-higieniczne.

Gdy mówimy o doborze odpowiedniej oprawy, nie możemy również zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Strefa przy lustrze jest bezpośrednio narażona na zalanie wodą. Dlatego wszystkie montowane w niej oprawy muszą być wodoszczelne. Należy zainwestować w modele z wysokim współczynnikiem ochrony IP, dzięki czemu wysoka wilgotność i przypadkowe zachlapanie oprawy wodą nie doprowadzą do jej uszkodzenia ani tym bardziej do groźnego dla ludzi porażenia prądem.

Różne rodzaje opraw do lustra łazienkowego – którą wybrać?

różne rodzaje opraw do lustra łazienkowegoWiele osób zastanawia się nad tym, jaki typ lampy do lustra łazienkowego jest najlepszy. Opcji jest kilka i każda ma szereg zalet, które przekonują klientów indywidualnych oraz architektów.

Zacznijmy od tradycji. Najczęściej można spotkać praktyczne kinkiety łazienkowe. Montuje się je po obu stronach lustra, aby uniknąć powstawania problematycznych cieni, o których pisaliśmy już wcześniej. Kinkiet nad lustro może mieć urozmaiconą wielkość, kształt oraz jedno lub więcej źródeł światła. Lampy do łazienek tego typu są niezmiernie wygodne i bez trudu dopasowuje się je do każdej aranżacji. Również u nas znajdziecie najróżniejsze kinkiety łazienkowe – wystarczy wejść na stronę internetową azzardo.com.pl.

Coraz częściej kinkiet nad lustro przestaje jednak być podstawowym wyborem dla wymagających klientów. Zaczynają oni sięgać po nieco bardziej nowoczesne i nietypowe rozwiązania. Popularność zyskują choćby mocno wydłużone oprawy oświetleniowe, które montuje się nad górną krawędzią lustra. Idealnie doświetlają one całą strefę i są niezmiernie wygodne w użytkowaniu.

W ostatnich latach pojawiły się także ciekawe, praktyczne i niezmiernie efektowne lampy zintegrowane z lustrem łazienkowym, jak choćby nasz model Andromeda (podświetlający dolną i górną krawędź kwadratowej tafli) oraz Aurora – okrągła lampa łazienkowa i lustro w jednym, która występuje w dwóch różnych rozmiarach.

Lampy zintegrowane z lustrem pozwalają na perfekcyjne oświetlenie przestrzeni wokół, dają światło rozproszone o wystarczającym natężeniu do wykonywania wszystkich czynności higieniczno-pielęgnacyjnych. Równocześnie produkty zintegrowane, dzięki nowoczesnemu wzornictwu, wpisują się we wszystkie modne obecnie aranżacje łazienkowe, wnosząc do nich charakter oraz oczywiście dużo światła.

Perfekcyjne oświetlenie łazienkowe – idealna strefa do zadań specjalnych

Wybór oprawy oświetleniowej do lustra łazienkowego najczęściej jest podyktowany kwestiami estetycznymi oraz chęcią dopasowania jej do pozostałych elementów wystroju. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, należy również brać pod uwagę względy bezpieczeństwa.

Można wybrać rozwiązania klasyczne, czyli choćby praktyczne kinkiety łazienkowe, lub postawić na modele zintegrowane, jak na przykład lampa i lustro Aurora. Pozwala to oświetlić każdą łazienkę tak, żeby była w pełni funkcjonalna, wygodna i naprawdę piękna.

Lampa łazienkowa do lustra stanowi jeden z najważniejszych i najpraktyczniejszych elementów wyposażenia do łazienki. Przyłóżmy się zatem do poszukiwań, żeby znaleźć idealne oświetlenie lustra, które w pełni wpisuje się w nasze oczekiwania i upodobania.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge