Filtruj według

Cena
45 1935
Kolor
więcej... mniej
Stopień zabezpieczenia
więcej... mniej
Szerokość (cm)
1 121
Ilość źródła światła
więcej... mniej
Rodzaj gwintu
więcej... mniej

Lampy łazienkowe

Łazienka jest wyjątkowym pomieszczeniem, dlatego oświetlenie łazienki musi spełniać szereg istotnych zadań, które wpływają na funkcjonalność przestrzeni. Muszą pozwalać na bezpieczne przemieszczanie się lub na to, by łatwo wykonać perfekcyjny makijaż. Przemyślana aranżacja powinna uwzględniać nie jedną, a kilka rodzajów...

Łazienka jest wyjątkowym pomieszczeniem, dlatego oświetlenie łazienki musi spełniać szereg istotnych zadań, które wpływają na funkcjonalność przestrzeni. Muszą pozwalać na bezpieczne przemieszczanie się lub na to, by łatwo wykonać perfekcyjny makijaż. Przemyślana aranżacja powinna uwzględniać nie jedną, a kilka rodzajów opraw, z których każda pełni we wnętrzu ściśle określoną funkcję. Wybór odpowiednich lamp łazienkowych to jedno z wielu ważnych zadań, na których trzeba się skupić, by stworzyć spójną i praktyczną przestrzeń.

W Azzardo posiadamy rozmaite rozwiązania, w tym lampy sufitowe, lampy podłogowe, oczka wpustowe, lampy wiszące do łazienki oraz niejeden kinkiet łazienkowy, które sprawdzają się w roli oświetlenia w tym szczególnie wymagającym domowym wnętrzu o podniesionej wilgotności.

Więcej
Lampy łazienkoweJest 129 produktów.
na stronę
1 - 36 z 129 produktów
Pokazuje 1 - 36 z 129 elementów

Produkty oświetleniowe do łazienki – największe wyzwania, gdy tworzy się oświetlenie główne, podłogowe itp. w całym pomieszczeniu

Gdy wybiera się lampy do łazienki (zarówno lampy sufitowe, jak i kinkiety do lustra łazienkowego), niezwykle istotne jest miejsce i sposób ich montażu, a także parametry charakteryzujące poszczególne źródła światła.

Łazienka zazwyczaj jest stosunkowo nieduża, a mimo to bywa szczególnie wymagająca dla instalacji oświetleniowej. Kluczowe jest użycie kilku opraw, a nie tylko jednej sufitowej lampy łazienkowej, by zbudować przestrzeń funkcjonalną i przytulną, w której z przyjemnością będzie się wykonywało rozmaite zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne. Równie ważne dla funkcjonalności całego pomieszczenia jest wybór źródła światła dla każdej oprawy. Warto pamiętać o ważnych parametrach, jak barwa światła, współczynnik oddawania barw.

Planowanie oświetlenia w łazience – od czego zacząć?

Kluczowym etapem aranżacji oświetlenia łazienkowego jest jego właściwe zaplanowanie. Jeśli poświęcimy na to odpowiednio dużo czasu i poszukamy inspiracji w dostępnych współcześnie źródłach, to istnieje duża szansa, że wnętrze stanie się naprawdę wygodne i praktyczne dla użytkownika.

Należy zacząć od rozplanowania wszystkich punktów świetlnych, tym oświetlenia głównego (lampy wiszące lub lampy sufitowe do łazienek), oświetlenia zadaniowego (oświetlenie przy lustrze) oraz dekoracyjnego (podświetlenie mebli, kabiny prysznicowej i wanny lub detali architektonicznych). W takim wnętrzu mogą się znaleźć wyłącznie produkty o wysokim współczynniku IP, by zminimalizować ryzyko dostania się do wnętrza lamp łazienkowych wody i wilgoci. Warto o tym pamiętać, zanim przystąpi się do prac montażowych.

Z czego mogą zatem być wykonane lampy łazienkowe nad lustro i nie tylko? Trzeba stawiać na solidne materiały, nie ulegające zniszczeniu w wyniku działania wilgoci lub zachlapania wodą. Do ich produkcji może być użyte:

  • szkło,
  • metal nierdzewny (stal, aluminium),
  • tworzywo sztuczne

Szeroki wybór lamp do każdej łazienki (plafony, kinkiety nad łazienkowe lustro), łączących funkcję użytkową z ciekawym designem, oferujemy w naszym sklepie internetowym z produktami oświetleniowymi dla wymagających.

Główne oświetlenie łazienkowe – jakie lampy sufitowe lub wiszące wybrać?

Plafony i lampy wiszące do łazienki, mające wysoki stopień ochrony pełnią funkcję oświetlania głównego. Ich zadaniem jest równomierne oświetlenie całego pomieszczenia, by móc wygodnie wykonywać wszelkie czynności higieniczno-pielęgnacyjne (kąpiel, prysznic, mycie zębów, golenie, make-up itp.).

Jakie powinno być oświetlenie ogólne?

  • delikatne,
  • rozproszone,
  • docierające do wszystkich zakamarków pomieszczenia.

Tylko wtedy będzie w pełni funkcjonalne i pozwoli wygodnie korzystać z łazienki. Będzie też stanowić tło dla innych typów światła, w tym choćby oświetlenia łazienki w okolicy lustra. Jako odpowiednio dobrane oświetlenie ogólne doskonale sprawdzają się łazienkowe plafony. To lampy niewielkie, dyskretne i niezajmujące zbyt wiele miejsca, dzięki czemu nadają się nawet do małych łazienek. Mogą przybierać różne formy i rozmiary, dzięki czemu stanowią mocno zróżnicowaną grupę produktów. Nieco rzadziej spotkamy się w łazience z lampami wiszącymi w roli oświetlenia głównego. Stosuje się je w bardziej przestronnych pomieszczeniach, gdzie jako oświetlenie ogólne montuje się efektowne żyrandole (np. w stylu glamour lub rustykalnym). Jednak taki sposób aranżacji jest spotykany stosunkowo rzadko i zazwyczaj ogranicza się do wybranych stylów architektury wnętrz oraz ściśle wiąże się z wielkością łazienki – im większa, tym łatwiej wprowadzić do niej dekoracyjną i okazałą lampę wiszącą.

We współczesnych łazienkach w roli oświetlenia ogólnego dobrze sprawdzają się lampy minimalistyczne o prostej, nienarzucającej się formie, niezajmujące zbyt wiele miejsca i pomagające optycznie powiększyć wnętrze. Mogą to być lampy łazienkowe sufitowe, choć nie zawsze stawia się na duże plafoniery. Jako przykład można podać nowoczesne lampy do łazienki wpuszczane w sufit (oczka sufitowe), które zazwyczaj montuje się po kilka sztuk, by równomiernie doświetlić przestrzeń. Sprawdzają się świetnie zwłaszcza w niewielkich łazienkach, o nieregularnym kształcie, w którym jedna sufitowa lampa nie dałaby rady doświetlić wszystkich zakamarków

W roli opraw łazienkowych, pełniących funkcję oświetlenia ogólnego, stosuje się też wielopunkowe spoty i reflektory LED (również systemy szynoprzewodowe). Takie oświetlenie w łazience jest atrakcyjne wizualnie (nowoczesny design, wpływający na wystrój), a przy tym ułatwia doświetlenie całego wnętrza, dzięki opcji kierowania strumienia światła (oświetlenie strefowe pomieszczenia).

Dobrze dobrane oświetlenie łazienkowe (kinkiety) w strefie lustra – kinkiet łazienkowy i inne rodzaje oświetlenia zadaniowego do łazienki

Poza oświetleniem ogólnym na komfort pomieszczenia kąpielowego łazienki wpływa dobór oświetlenia w strefie lustra. W tym miejscu potrzebne jest jasne i precyzyjnie skierowane światło, które wykluczy pojawienie się ostrych cieni na twarzy osoby stojącej przed taflą (do tego stosuje się lampy ścienne). Lampa nie może razić w oczy, ani powodować innego dyskomfortu. Właściwe oświetlenie tej strefy ma duże znaczenie podczas takich czynności jak golenie, bądź wykonywanie makijażu. Warto zatem zadbać o to, by każda funkcjonalna lampa, która tam trafia miała odpowiednie natężenie światła oraz prawidłowo dobrany współczynnik oddawania barw.

Kinkiety to wciąż najpopularniejszy typ lamp łazienkowych nad lustro. Należy je rozmieścić symetrycznie po obu stronach lustra albo zawiesić tuż nad nim (szczególnie wydłużona lampa na ścianę). Modnym ostatnio rozwiązaniem jest montaż nad lustrem lamp wiszących, bądź wykorzystanie niewielkich reflektorków, które pozwalają na kierowanie światła w odpowiednią stronę. Pojawia się coraz większe grono zwolenników luster z podświetleniem do łazienki, wykorzystujących ledowe zintegrowane źródła światła, które również posiadamy w naszej ofercie.

Na co zwracać uwagę, gdy wybiera się żarówki oraz lampy do łazienki nad lustro? Kluczowe znaczenie ma wysoki stopień oddawania barw, który powinien wynosić co najmniej Ra 80. Dzięki temu emitowane światło będzie zbliżone do światła dziennego, a widziane barwy bliskie rzeczywistym kolorom. To niezwykle istotne przy wykonywaniu perfekcyjnego makijażu oraz wybieraniu elementów garderoby w łazience. Dobrze dobrane lampy wpłyną zatem na komfort wszystkich domowników.

Oświetlenie dekoracyjne nie tylko nad lustro – modne i eleganckie lampy dekoracyjne do łazienki

Rola lamp do łazienki nie ogranicza się wyłącznie do zadań praktycznych. Coraz chętniej wykorzystuje się światło do tworzenia efektownych dekoracji, kreowania interesujących scenerii i budowania klimatu w łazience. Oświetlenie nastrojowe i ozdobne w łazience bardzo często trafia do strefy kąpielowej (kabina prysznicowa, wanna). Stosuje się lampy zamontowane na ścianach i suficie, a zwłaszcza oczka wpustowe i reflektory, a także taśmy LED, pozwalające na to, by podświetlić zewnętrzne krawędzie wanny lub łazienkowe półki. Bardziej wyszukaną formą dekoracyjnego oświetlenia jest stworzenie na suficie efektu rozgwieżdżonego nieba, przy pomocy światłowodu, które buduje idealną przestrzeń do spokojnego relaksu na przykład podczas odprężającej kąpieli.

Oświetlenie LED na długie lata– nowoczesne lampy do łazienki (lampa wisząca, plafon, kinkiet)

Dobre oświetlenie łazienki (główne, nad lustro w łazience) powinno być równocześnie praktyczne i efektowne. Takie są produkty LED. Można zdecydować się na nowoczesne żarówki lub taśmy LED (zawierające liczne diody). W ofercie Azzardo występują także lampy ledowe ze zintegrowanym źródłem światła, co zwiększa funkcjonalność produktu oraz sprawia, że współczesne oprawy oświetleniowe odznacza się naprawdę nietuzinkowym designem.

Ledowe lampy do łazienki są wygodne i praktyczne. Wyróżniają się dużą żywotnością oraz energooszczędnością, co pozwala obniżyć rachunki za oświetlenie. Nowoczesne rozwiązania inteligentne to natomiast sposób na zdalne sterowanie wszystkimi lampami do łazienki za pośrednictwem pilota lub aplikacji mobilnej.

Nowoczesny design oświetleniowy do łazienki

Bez względu na to, czy pragnie się znaleźć ciekawe lampy wiszące do łazienki do zawieszenia w centralnym punkcie, czy raczej niezbędny jest kinkiet nad lustro – w Azzardo posiadamy szeroki wybór produktów, które wpiszą się w każdą przestrzeń i zaspokoją rozmaite potrzeby domowników, sprawiając, że każda łazienka stanie się piękna i wygodna. Oferujemy mnogość produktów najwyższej jakości. Nasze lampy są w pełni odporne na wysoką wilgotność i zachlapanie wodą, a przy tym ich ponadczasowy, modny design sprawia, że wpiszą się w każdą łazienkę.

Jak użyć taśmy LED, by wnętrze łazienki było dobrze oświetlone?

Taśmy LED to praktyczny sposób na oświetlenie do bardzo małej łazienki. Z ich pomocą da się doświetlić ciemne zakamarki (oświetlenie strefowe i uzupełniające), a także dodać przestrzeni nieco charakteru i przytulności. Jeśli bowiem nie dysponuje się nadmiarem miejsca, można je wykorzystać jako lampy dekoracyjne.

Przy ich pomocy podświetla się półki i szafki (krawędziach mebli) lub detale architektoniczne (np. sufity podwieszane lub wnęki). Coraz częściej listwy (w specjalnych osłonach) wykorzystuje się jako nowoczesne oświetlenie dekoracyjne podłóg, by uzyskać efekt linii świetlnych. Dobrze zamontowane taśmy, potrafią stać się dodatkowym doświetleniem strefy w pobliżu lustra łazienkowego.

Jak wybrać idealne źródła światła do łazienki?

Dobre oświetlenie do łazienki to też prawidłowo dopasowane żarówki. Dla oszczędności i wygody warto wybrać kilka różnych źródeł światła ledowych (produkty klasyczne i dekoracyjne), o wysokiej żywotności, pozwalające obniżyć zużycie energii.

Czym powinny się wyróżniać? Wszystko zależy od rodzaju lamp (lampy wiszące do łazienki, kinkiety po dwóch stronach lustra, oczka wpustowe itp.). Lampy główne mają dawać światło neutralne, o natężeniu nie większym niż 100 lx. Natomiast w pobliżu lustra należy zadbać o zastosowanie żarówek o mocniejszym strumieniu światła, wysokim współczynniku oddawania barw, jak najlepiej imitujących światło dzienne. Lampa dekoracyjna powinna emitować światło o małym natężeniu i kolorze dopasowanym do specyfiki aranżacji. Jeśli jednak pragnie się zbudować nastrojowy klimat, warto zdecydować się na modele dające światło ciepło białe.