Oświetlenie prysznica

Oświetlenie prysznica – nowoczesne i praktyczne rozwiązania do łazienki

Kąpiel to nie tylko zabieg higieniczno-sanitarny, ale również sposób na relaks i odpoczynek po długim dniu pracy. Dlatego też wiele osób stara się zbudować we wnętrzu jak najbardziej przytulny nastrój. Nie da się tego zrobić bez wykorzystania właściwych produktów oświetleniowych.

Jakie lampy prysznicowe wybrać, by stworzyć klimat oraz zapewnić sobie i bliskim pełne bezpieczeństwo podczas kąpieli? Czy warto w łazience wykorzystać ledowe światło pod prysznicem? Kilka wskazówek przedstawimy poniżej.

Zmiana w wyposażeniu łazienek – jak wykonać oświetlenie kabiny prysznicowej?

W prywatnych mieszkaniach coraz częściej rezygnuje się z dużej wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Za takim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim komfort. Prysznic ułatwia szybkie umycie i odświeżenie się. Dodatkowo, jest to rozwiązanie znacznie bardziej funkcjonalne w ciasnych mieszkaniach. Jeśli wybierze się kabinę, da się zatem znacznie wygodniej urządzić łazienkowe wnętrze.

Nie zapominajmy też o tym, że rezygnacja z długich kąpieli w wannie pełnej wody na rzecz szybkiego prysznica, to także widoczna oszczędność w domowych rachunkach oraz… wielka korzyść dla środowiska naturalnego.

Wbrew pozorom również prysznic może być relaksujący. Trzeba jednak zadbać o stworzenie przyjemnych warunków w pomieszczeniu. Do tego celu przydaje się właśnie dobre oświetlenie. Jak wybierać lampy do łazienki, by kabina prysznicowa była optymalnie doświetlona?

W łazienkach stosuje się różne rodzaje klasycznej oprawy oświetleniowej. Niezbędne jest oświetlenie główne, sufitowe oraz oświetlenie lustra. Oprócz tego, warto wprowadzić rozwiązania dekoracyjne, które budują klimat i wspierają równomierne doświetlenie wszystkich zakamarków w pomieszczeniu. A do której kategorii zalicza się oświetlenie w kabinie prysznicowej?

Lampy w kabinie prysznicowej – względy bezpieczeństwa a kwestia oświetlenia łazienki

Gdy wybiera się produkty do oświetlenia kabin prysznicowych, przede wszystkim trzeba zdecydować się na lampy wodoszczelne. Pozwala to uniknąć wnikania do wnętrza oprawy pary wodnej oraz wody, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia produktu, zwarcia w instalacji oraz groźnego porażenia prądem. W strefie kabiny prysznicowej ma to olbrzymie znaczenie.

Jeśli w tej newralgicznej części łazienki pragnie się zainstalować oświetlenie, należy wybrać produkty o wysokim współczynniku IP, nie niższym niż IP65. To sposób na zapewnienie optymalnych warunków oświetleniowych i pełnego bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników.

Lampy do kabiny prysznicowej – gdzie je zamontować?

Jak rozmieścić punkty świetlne w kabinie prysznicowej, by była w pełni bezpieczna i wygodna? Wszystko zależy od efektu, który pragnie się uzyskać. Oprócz zapewnienia komfortowych warunków i wystarczającej ilości światła do wzięcia przyjemnego prysznica, lampy w tej części łazienki spełniają też rolę dekoracji. Budują też klimat w pomieszczeniu.

Jak zatem może być oświetlona kabina prysznicowa? Najczęściej umieszcza się nad nią dodatkowe źródło światła, które rozjaśnia tę przestrzeń, oddzieloną od głównej strefy zasłonką lub nie całkiem prześwitującymi osłonami, chroniącymi przed rozchlapywaniem wody.

Montuje się zatem choćby lampy sufitowe nad kabiną prysznicową. Mogą to być plafony i oczka wpustowe, płasko przylegające do powierzchni. Minimalizuje to ryzyko dostania się do instalacji wody. Rzadziej sięga się po lampy wiszące, choć i one pozwalają zbudować wygodne oświetlenie prysznica, zwłaszcza w większej łazience.

Coraz częściej wybiera się po oświetlenie kabiny prysznicowej montowane bezpośrednio w jej wnętrzu. Do tego celu wykorzystuje się najwyższej jakości produkty o dobrej wodoszczelności. Odpowiednie oświetlenie da się uzyskać na przykład przez postawienie na rozwiązania LED.

Oświetlenie LED, czyli praktyczne światło pod prysznicem (lampy punktowe, oczka LED i taśmy LED)

Jakie produkty oświetleniowe sprawdzają się w łazience najlepiej? Coraz częściej stosuje się technologię LED, która przynosi naprawdę wiele korzyści. Przede wszystkim są to rozwiązania energooszczędne, o długiej żywotności.

Ich wielką zaletą jest też spore zróżnicowanie opraw. Można znaleźć wodoszczelne lampy sufitowe, oczka LED, które doświetlają strefę nad kabiną prysznicową. Ciekawe efekty da się uzyskać, także sięgając po wodoodporne taśmy LED. To nowoczesny produkt dający sporą swobodę w kształtowaniu oświetlenia w strefie kąpielowej.

Dzięki użyciu taśm LED podświetla się krawędzie kabiny prysznicowej, tworzy podświetlenie fug między płytkami, bądź kreuje własne dekoracyjne wzory, nadające wnętrzu przyjemny, indywidualny klimat.

Co jeszcze wyróżnia lampy i rozmaite rodzaje taśm LED? Nowoczesne oświetlenie LED, np. produkty dostępne na naszej stronie, mogą być sterowane zdalnie. Przy pomocy aplikacji mobilnej nie tylko włącza lub wyłącza się źródła światła w kabinie prysznicowej, ale także dopasowuje parametry światła, jak kolor i temperatura barwowa. A to w wyraźny sposób wpływa na klimat miejsca. W ciągu dnia można zatem zastosować światło neutralne, by wieczorem wykorzystać światło o ciepłej barwie, sprzyjające regeneracji i odpoczynkowi.

Nowoczesne lampy LED i inteligentne źródła światła to rozwiązania estetyczne i funkcjonalne. Sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale też w pomieszczeniach klasycznych, niemal całkowicie wypierając tradycyjną żarówkę i świetlówki.

Oświetlenie wodoszczelne pod prysznicem – praktyczne rozwiązania dla wymagających

Do dobrego oświetlenia kabiny prysznicowej potrzeba właściwie dobranych i rozmieszczonych punktów świetlnych, wyposażonych w dobre źródła światła, w tym nowoczesne oświetlenie LED. Dzięki temu, zapewnia się komfort podczas wykonywania niezbędnych czynności, a także tworzy się klimat do relaksu. A to sposób na naprawdę piękną i funkcjonalną łazienkę.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge