Filtruj według

Rodzaj lamp
więcej... mniej
Cena
11 8249
Kolor
więcej... mniej
Szerokość (cm)
1 318
Temperatura barwowa
więcej... mniej
Rodzaj gwintu
więcej... mniej
CCT regulacja barwy światła
więcej... mniej
RGB
więcej... mniej

Lampy na klatkę schodową

Oświetlenie klatki schodowej wymaga zastosowania większej liczby opraw, by przestrzeń była w pełni funkcjonalna i bezpieczna (mniejsze ryzyko wypadku). Zazwyczaj stawia się na praktyczne lampy główne, jak choćby niewielkie kinkiety na klatkę schodową. Niekiedy, zwłaszcza gdy dysponuje się większym metrażem, można jednak wprowadzić...

Oświetlenie klatki schodowej wymaga zastosowania większej liczby opraw, by przestrzeń była w pełni funkcjonalna i bezpieczna (mniejsze ryzyko wypadku). Zazwyczaj stawia się na praktyczne lampy główne, jak choćby niewielkie kinkiety na klatkę schodową. Niekiedy, zwłaszcza gdy dysponuje się większym metrażem, można jednak wprowadzić nawet żyrandole na klatkę schodową (szczególnie przydatne, gdy projektuje się dużą klatkę schodową).

Dla miłośników minimalizmu oraz dekoracyjności na stronie Azzardo wprowadziliśmy szeroki wybór oryginalnych produktów oświetleniowych na każdą klatkę schodową, korytarze - do wykorzystania jako praktyczne oświetlenie domu.

Więcej
Lampy na klatkę schodowąJest 692 produktów.
na stronę
1 - 36 z 692 produktów
Pokazuje 1 - 36 z 692 elementów

Oprawy schodowe LED Azzardo – funkcjonalne oświetlenie nie tylko techniczne klatki schodowej w domu jednorodzinnym

Do czego służy oświetlenie klatki schodowej (zewnętrznej i wewnętrznej)? To przede wszystkim:

  • dobre oświetlenie schodów (większe bezpieczeństwo korzystania ze schodów i komfort użytkowników),
  • zapewnienie swobody w ramach całego ciągu komunikacyjnego,
  • poprawa estetyki mniej efektownej części domu.

Jeszcze jakiś czas temu na klatkach schodowych montowano podstawowe oprawy techniczne, zwłaszcza gdy były to przestrzenie zewnętrzne, otwarte na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Obecnie w domach jednorodzinnych, w blokach lub budynkach użyteczności publicznej chętnie wprowadza się bardziej dekoracyjne lampki na schody. Mają one nie tylko zapewniać pełne bezpieczeństwo użytkowników podczas wchodzenia lub schodzenia po stopniach, ale również stworzyć nastrój i dopełnić aranżację tej części domu.

Żyrandol na schody czy plafony, czyli oświetlenie na klatce schodowej – rodzaje lamp na klatkę schodową

Jakie lampy wybrać na klatkę schodową? Można zdecydować się na:

  • lampy wiszące na klatkę schodową,
  • lampy sufitowe do oświetlenia schodów,
  • ścienne lampy LED na klatki schodowe (kinkiety LED, również modele ze zintegrowanym źródłem światła LED),
  • oczka wpustowe jako oświetlenie punktowe (szczególnie długa i prosta klatka schodowa)

Na klatkach schodowych (oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne) wykorzystuje się różne rodzaje lamp. Trzeba dobrać je tak, by zapewniały odpowiedni poziom światła, a przy tym nie oślepiały osób korzystających z pomieszczenia. Niektórzy decydują się na plafony lub oczka wpustowe na suficie. W większych pomieszczeniach można pozwolić sobie nawet na lampy sufitowe oraz okazałe żyrandole na klatki schodowe bądź inne lampy wiszące (klatka schodowa o sporych rozmiarach).

W mniejszych korytarzach, o mocno wydłużonej formie, lepiej postawić na lampy naścienne, w tym praktyczne kinkiety na klatki schodowe (oświetlenie ścienne), które równomiernie doświetlają wszystkie stopnie.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie, oprócz lamp głównych, również praktycznych oczek wpustowych, montowanych na ścianie tuż nad stopniami. Subtelnie doświetlają ciąg komunikacyjny, co przydaje się zwłaszcza, gdy nie chce się włączać głównych lamp, by szybko i bezpiecznie przemieścić się po schodach.

Energooszczędność i bezpieczeństwo na klatce schodowej – nowoczesne oświetlenie klatki schodowej w domu

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie klatki schodowej lub samo oświetlenie schodów? Nowoczesne lampy na klatki schodowe wewnętrzne w domach prywatnych powinny być trwałe i praktyczne. Dlatego w Azzardo oferujemy szeroki wybór produktów wykonanych z solidnych materiałów.

O czym pamiętać, gdy dobiera się lampy, dzięki którym ma być doświetlona klatka schodowa? Oświetlenie od Azzardo spełnia wszelkie potrzeby, dzięki trwałym, stylowym oprawom i technologii LED. Nasze oprawy współpracują też z energooszczędnymi źródłami światła LED, co pozwala znacząco obniżyć wysokość domowych rachunków oraz usprawnić sterowanie oświetleniem, na przykład poprzez wykorzystanie systemu Azzardo Smart. Takie źródło światła to wygoda i oszczędności, zwłaszcza gdy wybierze się modele z czujnikiem ruchu.

Równocześnie nasze lampy na schody na klatce schodowej (oświetlenie schodów) wyróżniają się ciekawym designem, wpisującym się w popularne obecnie style wnętrzarskie. Można znaleźć praktyczne rozwiązania na klatki schodowe skandynawskie, nowoczesne, klasyczne lub retro.

Lampy Azzardo na klatki schodowe (oświetlenie schodowe) – wygodna, funkcjonalność i design a odpowiednie oświetlenie klatki schodowej

W Azzardo dbamy o najmniejszy nawet detal każdej oprawy oświetleniowej, która znajdzie się choćby na klatce schodowej w domu jednorodzinnym lub bloku. Dlatego zatroszczyliśmy się o to, by nasze lampy na klatki schodowe były nie tylko bezpieczne, trwałe i funkcjonalne, ale również pięknie się prezentowały. Oferujemy efektowne oświetlenie LED – klatka schodowa w Twoim domu stanie się dzięki nim jeszcze piękniejsza i wygodniejsza oraz niejednokrotnie przyniesie ciekawe designerskie inspiracje (oprawy o różnych kształtach).

Szukasz sposobu na oświetlenie na klatkach schodowych i ciekawe aranżacje wnętrz? Zachęcamy do poznania naszej pełnej oferty produktów oświetleniowych, by znaleźć idealnie rozwiązania do każdego wnętrza. Jeśli pojawią się pytania, jak zaprojektować odpowiednie oświetlenie klatki schodowej, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Dlaczego warto zastosować lampy LED jako oświetlenie klatki schodowej?

Jak oświetlić klatkę schodową? Lampy LED to nowoczesny sposób na wygodne, bezpieczne i energooszczędne oświetlenie do każdego domowego pomieszczenia, w tym na klatki schodowe. Nowoczesna technologia zapewnia wiele praktycznych rozwiązań. Obok klasycznych opraw, warto postawić na dyskretne produkty, jak choćby taśmy LED. Przy ich pomocy można podświetlić ściany, sufit lub krawędzie mebli. Nadają się także do podświetlenia stopni schodów, zapewniając komfort i swobodę przemieszczania się po nich, bez konieczności włączania oświetlenia ogólnego.

Co zastosować jako dekoracyjne oświetlenie ciasnej klatki schodowej?

Nawet w ciasnym przedpokoju da się stworzyć efektowny wizualnie system oświetleniowy. Wystarczy wykorzystać do tego odpowiednie lampy. Najlepiej stawiać na niewielkie produkty, płasko przylegające do powierzchni ścian i sufitów, by niepotrzebnie nie marnować przestrzeni użytkowej. Mogą to być na przykład plafony, oczka wpustowe lub niewielkie oprawy natynkowe. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są taśmy LED, które zapewniają przyjemne dla wzroku światło i nadają się do podświetlenia detali architektonicznych, mebli, a nawet oryginalnego oświetlenia liniowego podłogi (nowoczesne warianty oświetlenia schodów), które chętnie wprowadza się w aranżacjach minimalistycznych i nowoczesnych.