Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Szerokość (cm)
1 50
Cena
45 769
Stopień zabezpieczenia
więcej... mniej
Ilość źródła światła
więcej... mniej
Rodzaj gwintu
więcej... mniej
Lumeny
10 5600
Temperatura barwowa
więcej... mniej

Lampy zewnętrzne

Lampy zewnętrzne sufitowe, ścienne i oświetlenie najazdowe podjazdu znajdują szereg zastosowań w aranżacji przydomowych ogrodów i przestrzeni publicznej. Pomagają ją uporządkować i uatrakcyjnić, oraz zapewniają poprawę bezpieczeństwa. Przydają się do budowania dekoracyjnych i świetlnych scenerii. Uprzyjemniają przebywanie po...

Lampy zewnętrzne sufitowe, ścienne i oświetlenie najazdowe podjazdu znajdują szereg zastosowań w aranżacji przydomowych ogrodów i przestrzeni publicznej. Pomagają ją uporządkować i uatrakcyjnić, oraz zapewniają poprawę bezpieczeństwa. Przydają się do budowania dekoracyjnych i świetlnych scenerii. Uprzyjemniają przebywanie po zmierzchu w ogrodach, parkach i innych zewnętrznych lokalizacjach. Zdarza się, że pozwalają uniknąć potencjalnie niebezpiecznych potknięć i upadków.

Na zewnątrz znajdują zastosowanie różne typy opraw: lampy sufitowe, kinkiety (nowoczesne lampy na elewację), lampy na słupku,. Różnice w ich budowie wynikają z poszczególnych funkcji, miejsca i sposobu montażu. Ogromna różnorodność lamp zewnętrznych przekłada się na duże urozmaicenie w poszczególnych aranżacjach. W ten sposób powstają scenerie romantyczne, nowoczesne albo w stylu retro – możliwości jest wiele. Szeroki wybór lamp, które wyróżnia wysoka jakość wykonania oraz modny design, można znaleźć na stronie Azzardo.

Chcesz nadać nowego charakteru Twojemu ogrodowi? Sprawdź nasze produkty w atrakcyjnych cenach z kategorii oświetlenie zewnętrzne domu i wybierz oświetlenie zewnętrzne domu na miarę swoich potrzeb. Cały asortyment dostępny jest w szerokim wachlarzu opcji – mniej i bardziej wyszukanych opraw, które stworzą ciekawą iluminację świetlną w ramach Twojej posesji.

Więcej
Lampy zewnętrzneJest 147 produktów.
na stronę
1 - 36 z 147 produktów
Pokazuje 1 - 36 z 147 elementów

Oświetlenie wokół domu (lampa sufitowa zewnętrzna, kinkiet zewnętrzny, oczka wpustowe) – jak zaplanować nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu?

Jak wybrać idealne lampy, którymi oświetlimy ogród? Zanim właściciel posesji zdecyduje się na wybór konkretnych opraw (lampy wiszące, kinkiety zewnętrzne), powinien zaprojektować zewnętrzną instalację elektryczną. Jakie typy opraw oświetleniowych umieścić w terenie? Jak zostaną rozmieszczone i w jakiej ilości? – To pytania, na które powinien znać odpowiedzi. Przemyślany projekt powinien uwzględniać wszystkie rodzaje oświetlenia, które mają zostać zainstalowane w ogrodzie (system musi składać się z niejednej lampy zewnętrznej). Istotne jest oświetlenie w bliskim sąsiedztwie domu (oświetlenie wejścia) oraz terenu odsuniętego dalej od budynku. Tak minimalizuje się ryzyko niebezpiecznych wypadków, a nieruchomość zyskuje nowy, atrakcyjny wygląd.

Gdy projektuje się oświetlenie ogrodu, warto na początku podzielić przestrzeń na kilka stref funkcjonalnych. Wydzielamy je, biorąc pod uwagę sposób, w jaki posesja zostanie zagospodarowana. Kluczowe, gdy wybiera się typ lamp zewnętrznych, są też indywidualne preferencje domowników i to, jak ogród za domem będzie użytkowany. Aranżacja oświetlenia ogrodu może się różnić w zależności od tego, czy posesję zamieszkuje rodzina z małymi dziećmi, osoba bezdzietna, czy ludzie starsi.

W ramach podziału przestrzeni na strefy funkcjonalne, w większości przypadków uwzględnimy:

  • strefę podjazdu oraz wejścia;
  • przestrzeń wypoczynkową tarasu lub ogrodu;
  • nowoczesne oświetlenie ścieżek i ciągów komunikacyjnych;
  • oświetlenie budynków;
  • iluminację roślinności.

Poszczególne projekty – w zależności od realizacji – mogą uwzględniać więcej albo mniej stref funkcjonalnych. Rozbudowane aranżacje przewidują montaż lamp zewnętrznych w pobliżu altan lub innych budowli ogrodowych, podświetlanie oczek wodnych albo innych zbiorników znajdujących się na terenie posesji.

Lampy elewacyjne nad strefy wejścia i podjazdu do garażu – gdzie powinna trafić lampa sufitowa zewnętrzna?

Nowoczesne lampy zewnętrzne (sufitowe, ścienne, do gruntu) powinny pojawić się w strefie wejścia do domu oraz na podjeździe (oświetlenie drzwi wejściowych). Dlaczego nie może ich tam zabraknąć? Pamiętajmy, że zazwyczaj jest to najbardziej reprezentacyjna część budynku, wyeksponowana od strony ulicy. Stanowi wizytówkę domu i mieszkających w nim osób. Jest najbardziej widoczna dla przechodzących przed posesją osób. Efektowne oświetlenie domu zewnętrzne wpłynie na jego atrakcyjność wizualną, będzie też świadectwem dbałości o miejsce do życia.

Istnieje też kilka ważniejszych powodów, dla których warto zadbać o montaż lamp ogrodowych na podjeździe i w strefie wejścia.

Dlaczego powinieneś postawić na nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu jednorodzinnego?

  • zapewnia bezpieczeństwo przemieszczania się dla mieszkańców,
  • lampa zewnętrzna doświetla przestrzeń przy drzwiach i osobę przy nich stojącą (wygodniejsze otwieranie drzwi po zmroku i ochrona przed nieproszonymi gośćmi),
  • montaż lampy zewnętrznej pozwala podświetlić numer domu wieszany na elewacji w okolicy drzwi,
  • zamontowanie lampy LED dają mocny strumień świetlny - to sposób na to, by oświetlić podjazd – oświetlenie najazdowe podjazdów (oświetlona strefa wejściowa i wjazdowa podnosi bezpieczeństwo posesji i domowników, odstrasza intruzów).

O czym jeszcze pamiętać, gdy przyglądamy się lampom zewnętrznym, które mają trafić na podjazd, elewację lub ścieżkę do domu? Rodzaj lamp zewnętrznych (oświetlenie ogrodowe) oraz ich forma zależy w dużym stopniu od ich funkcji. Nad strefą wejścia najczęściej montuje się kinkiety zewnętrzne. Miewają różną wielkość oraz formę. Podjazd oraz prowadząca do domu ścieżka oświetla się przy pomocy zewnętrznych lamp stojących. Lampy słupki dzięki efektownej formie doskonale prezentują się przed domem i nieraz pełnią rolę dekoracyjną.

Sposoby oświetlenia tarasu i strefy wypoczynkowej w ogrodzie - nowoczesne lampy zewnętrzne LED

Dobra lampa LED potrafi odmienić wygląd ogrodu. Odpowiednie zaaranżowanie przydomowej przestrzeni i przyjemna strefa wypoczynku zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu. Dzięki dobremu oświetleniu, domownicy mogą z nich korzystać w ciągu dnia i po zmroku. Tak też da się stworzyć ciekawą iluminację świetlną o sporych walorach wizualnych.

Rola oświetlenia zewnętrznego na tarasie (różnorodne lampy) polega na stworzeniu odpowiednich warunków do wypoczynku. Zamontowane na zewnątrz domu oprawy i źródła światła powinny świecić wystarczająco jasno, by umożliwić komfortowe poruszanie się po terenie (standardowa jasność lub modele pozwalające na regulowanie poziomu jasności – funkcja ściemniacza). Z drugiej jednak strony światło nie może być za jasne, ponieważ nie będzie sprzyjać relaksowi. Najlepiej, jeśli zadba się o to, by było dyskretne, stonowane i nie świeciło bezpośrednio na odpoczywających na tarasie gości. Światło powinno budować klimatyczny nastrój i skłaniać do odpoczynku. W roli opraw, które stworzą taką atmosferę, doskonale sprawdzają się zamontowane na ścianie budynku kinkiety. Już dwie takie oprawy oświetleniowe zewnętrzne w okolicy domowych tarasów, dają całkiem sporo światła. Dodatkowo można połączyć je z innym typem opraw, by uzyskać optymalny efekt.

Jeśli taras jest zadaszony, do oświetlenia może posłużyć lampa wisząca, ogrodowa girlanda albo oprawa oświetleniowa wpuszczana w sufit (plafony zewnętrzne). Niekiedy stosuje się też inne rozwiązania, jak lampy stojące tarasowe. Taką aranżację warto urozmaicić lampami zewnętrznymi w formie słupków, zamontowanych na terenie ogrodu, w niedalekiej odległości od tarasu. Choć nie będą znajdować się bezpośrednio na tarasie, skutecznie oświetlą przestrzeń wokół niego.

Oświetlony taras często staje się miejscem spotkań dla rodziny i znajomych oraz klimatyczną przestrzenią wypoczynkową, gdzie można zrelaksować się po całym dniu, odetchnąć świeżym powietrzem, gdy zapadnie wieczór i porozmawiać z bliskimi. Przemyślana aranżacja tarasu (lub większego balkonu) sprawia, że stanie się on przedłużeniem salonu, co ma szczególnie duże znaczenie zwłaszcza latem.

Przestrzeń wypoczynkowa jednak nie musi ograniczać się do tarasu. Równie dobrze da się zaaranżować miejsce do relaksu na terenie ogrodu, uwzględniając planowanie oświetlenia zewnętrznego. Przydaje się do tego ogrodowa architektura. Usytuowana na terenie ogrodu altana w ciągu dnia zapewnia cień, a wieczorem staje się klimatycznym zakątkiem, gdzie można odpocząć i spędzić miło czas z przyjaciółmi lub zjeść romantyczną kolację. Również w takiej przestrzeni przydaje się nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu jednorodzinnego. Konkretne lampy zewnętrzne LED w altanie sprzyjają długim, wieczornym rozmowom i uprzyjemniają czas spędzany w ogrodzie.

Funkcjonalne oświetlenie ścieżek i ciągów komunikacyjnych (lampy zewnętrzne klasyczne i z czujnikiem ruchu)

W większych ogrodach warto pomyśleć o wytyczeniu alejek, które ułatwiają poruszanie się po posesji. Każda ścieżka na terenie ogrodu, podobnie jak podjazd do domu i ścieżka prowadząca od furtki do budynku, powinna zostać odpowiednio oświetlona. Dzięki temu użytkownicy mogą bezpiecznie poruszać się po terenie ogrodu w dzień i wieczorem. Zamontowanie przy ciągach komunikacyjnych lamp zewnętrznych pozwala uniknąć niebezpiecznych upadków i potknięć o wystający korzeń lub nierówność podłoża. Nowoczesne oświetlenie domu na zewnątrz (a zwłaszcza oświetlenie ścieżek) jest szczególnie istotne, jeśli z ogrodu korzystają małe dzieci i osoby starsze. Rolę lamp do ogrodu, które podnoszą bezpieczeństwo na wytyczonych w ogrodzie ścieżkach, pełnią zazwyczaj lampy umieszczone na niewielkich słupkach ogrodowych, nieprzekraczających zwykle 1 metra wysokości, lub wyższe latarnie ogordowe. Skromna stylistyka takich opraw doskonale wpisuje się w różne ogrodowe aranżacje.

Zamontowane na terenie posesji lampy wpływają na komfort korzystania z ogrodu i podnoszą poczucie bezpieczeństwa użytkowników. W niektórych przypadkach warto z ich montażem wyjść poza ogrodowe ścieżki i uwzględnić lampy w przestrzeniach oddalonych od domu. Dotyczy to zwłaszcza tych części posesji, które tworzą ciemne i nieprzyjemne zakamarki. Rozświetlenie takich przestrzeni może uchronić mieszkańców przed wtargnięciem na posesję niepowołanych osób, a także potrafi spełniać funkcję dekoracyjną, jeśli postawi się na ciekawą iluminację świetlną.

Zewnętrzne oświetlenie elewacji domów – nie tylko zewnętrzne lampy sufitowe jako oświetlenie elewacyjne

Jak wybrać optymalne zewnętrzne lampy LED? Efektownie oświetlony budynek doskonale prezentuje się z ulicy i stanowi dumę właściciela budynku. Jak stworzyć eleganckie oświetlenie elewacji? Wykorzystanie lamp zewnętrznych do oświetlenia elewacji frontowej (lampy sufitowe zewnętrzne, kinkiety, plafon LED zewnętrzny – standardowy lub zintegrowany, z wbudowanymi diodami LED) poprawia estetykę domu. Wpływa też na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki zamontowanym na ścianach zewnętrznych lampom. można zniechęcić potencjalnych intruzów przed próbami dostania się do wnętrza domu. Natomiast postawienie na modele LED to wysoka energooszczędność i wygoda w codziennym użytkowaniu, a także nowoczesny i ciekawy design.

Do oświetlenia budynków stosuje się kinkiety (oprawy ścienne - trwałe lampy zewnętrzne LED). Duży wybór takich opraw pozwala dopasować je do stylistyki budynku. Kinkiety zewnętrzne powinny być równomiernie rozmieszczone na elewacji, choć nie musi to być układ symetryczny. Dekoracyjny efekt świetlny, jaki zwykle tworzą, zdecydowanie uatrakcyjnia wygląd elewacji. Kinkiety zewnętrzne mogą przybierać różne formy i emitować światło skierowane w dół, w górę lub w obu kierunkach. Innym rozwiązaniem jest postawienie na plafony zewnętrzne, które ciekawie uatrakcyjniają wygląd elewacji.

Iluminacja ogrodowej roślinności a nowoczesne modele oświetleniowe – odpowiednia oprawa i źródło światła w sklepie Azzardo (lampy zewnętrzne kinkiety, słupki oświetleniowe i inne)

Bardziej rozbudowane aranżacje ogrodu, oprócz oświetlenia elewacji (z użyciem plafonów i kinkietów zewnętrznych), alejek i podjazdów, niejednokrotnie uwzględniają też iluminację roślin.

Lampy zewnętrzne LED mogą je oświetlać na wiele sposobów, co bardzo różnicuje uzyskany efekt.

Jakie oświetlenie zewnętrzne domów zastosować? Można wybrać:

  • podświetlenie pojedynczych okazów lub całych rabat,
  • iluminację perspektywiczną,
  • cieniowanie.

Jeśli wykorzystuje się odpowiednie zewnętrzne lampy LED, iluminacji podlegają pojedyncze rośliny, ich grupy albo szpalery. Drzewa i krzewy bardzo efektownie prezentują się przy podświetleniu od dołu. Można też spróbować efektu księżycowej poświaty. To niezwykła, bajkowa sceneria, jaką można uzyskać dzięki wykorzystaniu światła o chłodnej barwie, które zostanie skierowane na roślinę z góry lub umieszczane w jego koronie. Takie oświetlenie nadaje ogrodowej przestrzeni magicznego wyglądu.

Kolejny rodzaj oświetlenia zewnętrznego to perspektywiczna iluminacja roślin. Takie nastrojowe oświetlenie polega na wprowadzeniu do ogrodu wielu lamp o zróżnicowanym stopniu jasności. Rozmieszczenie ich tak, by stopień jasności zmieniał się liniowo w miarę oddalania się od obserwatora, pozwala w uzyskaniu niezwykłego efektu.

Inne metody iluminacji roślin za pomocą lamp zewnętrznych to cieniowanie (oświetlona roślina rzuca cień na znajdującą się za nią ścianę) albo konturowanie (w tym przypadku źródło światło umieszcza się za rośliną, dzięki czemu powstaje spektakularny efekt konturu i świetlistej poświaty wokół niej).

O czym pamiętać, by stworzyć ciekawą iluminację świetlną, wykorzystując oświetlenie zewnętrzne? Każde źródło światła stosowane jako oświetlenie dekoracyjne w ogrodzie powinno mieć natężenie i temperaturę barwową światła dopasowane do specyfiki ogrodu, stylu aranżacji (ogrody skandynawskie, klasyczne, glamour, vintage) oraz wielkości przestrzeni, w której jest zastosowane. Poza domem warto zastosować model idealnie dopasowany do konkretnych warunków w ogrodzie.

Praktyczne, eleganckie i bezpieczne oświetlenie domu na zewnątrz LED i przestrzeni publicznej – lampy sufitowe zewnętrzne, oczka wpustowe, kinkiet ogrodowy

O zastosowaniu lamp na zewnątrz (kinkietu zewnętrznego, plafonu i innych produktów) możemy mówić nie tylko w odniesieniu do przydomowych ogrodów, ale również parków, skwerów, zieleńców i obiektów użyteczności publicznej. Do ich oświetlenia wykorzystuje się takie same oprawy jak do ogrodów. Montowane na ścianach budynków zewnętrzne kinkiety, stosowane do iluminacji roślin naświetlacze albo oświetlające przestrzeń ścieżek oraz podnoszące bezpieczeństwo użytkowników lampy montowane na słupkach, to najpopularniejsze przykłady.

W przypadku lamp zewnętrznych, należy skoncentrować się nie tylko na stylistyce i zastosowaniu, ale również bezpieczeństwie. Do montowania na zewnątrz budynków została przeznaczona specjalna grupa opraw o podwyższonym stopniu wodoszczelności. Zabezpieczenie lampy przed wilgocią oraz wnikaniem do jej obudowy zanieczyszczeń jest kluczowym czynnikiem różnicującym lampy ze względu na przeznaczenie do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Duże urozmaicenie stylistyczne opraw zewnętrznych pozwala na skomponowanie ich z różnymi pod względem designu obiektami oraz rozmaitą scenerią.

W naszym sklepie internetowym Azzardo można znaleźć odpowiednie oświetlenie energooszczędne LED (klasyczne lampy lub produkty z czujnikiem ruchu) do każdego ogrodu. Jeśli zamierzacie zaopatrzyć się w oprawy, którymi pragniecie rozświetlić wejście, to również niejedna taka lampa zewnętrzna znajduje się w naszej ofercie. Każda nasza lampa zewnętrzna ma podwyższony stopień ochrony IP (odporność na wilgoć, wodę i pyły), jest wykonana z trwałych materiałów (aluminium, szkło) i wyróżnia się oryginalnym designem. Stawiamy na nowoczesne oprawy i źródła światła.

Zapewnia to optymalny komfort i bezpieczeństwo użytkowania w swoim ogrodzie przez długi czas. Zachęcamy do poznania pełnej oferty i znalezienia idealnych rozwiązań do każdego ogrodu.

Chcesz stworzyć ciekawą iluminację świetlną i zapewnić bezpieczne, nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu (także z czujnikiem ruchu lub zmierzchu), dzięki któremu domownicy poczują się bardziej komfortowo, a nieproszeni goście zrezygnują z odwiedzin? Jak znaleźć odpowiednią lampę zewnętrzną? Nasza oferta zawiera wiele opcji, które wyróżnia nie tylko modny design. Wybierz oświetlenie zewnętrzne LED od Azzardo w atrakcyjnych cenach – trwałe i efektowne produkty najwyższej jakości. Tak dodasz nowego charakteru Twojemu ogrodowi oraz zapewnisz oświetlenie wejścia.

Skuteczna lampa ogrodowa - gdzie zamontować w ogrodzie wytrzymałe, zewnętrzne lampy sufitowe?

Lampy sufitowe zewnętrzne (plafony zewnętrzne sufitowe, wiszące lampy zewnętrzne) stosuje się w zadaszonych strefach przydomowych. Może to być balkon lub taras, gdzie nowoczesne oświetlenie zewnętrzne sufitowe zapewnia komfort podczas wypoczynku i przemieszczania się. Lampa sufitowa zewnętrzna powinna też trafić na zabudowane ganki, czyli w pobliże drzwi (oświetlenie wejścia). Umieszcza się ją centralnie na osi, by zapewnić równomierne doświetlenie całej strefy. Takie lampy sufitowe zewnętrzne to poprawa bezpieczeństwa osób wchodzących lub wychodzących z budynku.

Jaki powinien być współczynnik ochrony lamp zewnętrznych (odpowiedni stopień ochrony IP dla oświetlenia ogrodowego)?

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu (w tym zewnętrzne lampy sufitowe, wiszące, kinkiety, słupki ogrodowe, zewnętrzne oświetlenie najazdowe podjazdu) musi wyróżniać się trwałością (produkty z takich materiałów, jak: szkło, aluminium) oraz wysokim współczynnikiem ochrony. Produkty mają być odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne (zabezpieczenie przed wodą, wilgocią, pyłem). Stopień zabezpieczenia jest inny dla produktów zamontowanych w różnych strefach.

W przestrzeniach zadaszonych warto umieścić oświetlenie zewnętrzne LED, a zwłaszcza wytrzymałe lampy o współczynniku nie niższym niż IP44. Lampy zlokalizowane na otwartym terenie powinny mieć IP65 lub IP66, by mieć pewność, że do ich wnętrza nie dostanie się woda, śnieg ani pyły. Natomiast oczko najazdowe, lampa zewnętrzna sufitowa lub plafony zewnętrzne o IP67 i IP68 mogą być wyeksponowane na stały kontakt z wodą, a nawet zanurzone w niej przez dłuższy czas.