Filtruj według

Rodzaj lamp
więcej... mniej
Cena
11 6049
Kolor
więcej... mniej
Szerokość (cm)
1 318
Temperatura barwowa
więcej... mniej
Rodzaj gwintu
więcej... mniej
CCT regulacja barwy światła
więcej... mniej
RGB
więcej... mniej

Lampy na korytarz

Gdy planuje się system oświetleniowy, zazwyczaj większość uwagi koncentruje się na najważniejszych pomieszczeniach w domu. Wybiera się zatem praktyczne i efektowne lampy wiszące do salonu lub lampy sufitowe do kuchni. Warto jednak również zadbać o prawidłowe oświetlenie korytarzy w domu jednorodzinnym lub w budynkach wielorodzinnych....

Gdy planuje się system oświetleniowy, zazwyczaj większość uwagi koncentruje się na najważniejszych pomieszczeniach w domu. Wybiera się zatem praktyczne i efektowne lampy wiszące do salonu lub lampy sufitowe do kuchni. Warto jednak również zadbać o prawidłowe oświetlenie korytarzy w domu jednorodzinnym lub w budynkach wielorodzinnych. To dzięki nim zwiększa się bezpieczeństwo przemieszczania się w głównych ciągach komunikacyjnych.

Na stronie Azzardo przygotowaliśmy szeroki wybór produktów oświetleniowych, by każdy mógł znaleźć odpowiednie lampy do przedpokoju lub na korytarz do rozmaitych wnętrz.

Więcej
Do końca promocji pozostało:
h
min
s
Lampy na korytarzJest 1155 produktów.
na stronę
1 - 36 z 1155 produktów
Pokazuje 1 - 36 z 1155 elementów

Nowoczesne oświetlenie korytarza zewnętrznego i wewnętrznego oraz oświetlenie przedpokoju – odpowiedni dobór lamp

Oświetlenie w korytarzach spełnia niezmiernie ważną rolę. Zapewnia bezpieczeństwo podczas przemieszczania się między różnymi częściami domu. Równie ważny jest prawidłowy wybór lamp w budynkach jednorodzinnych, co oświetlenie w przedpokoju w bloku oraz we wszystkich częściach wspólnych korytarza i klatki schodowej w budownictwie wielorodzinnym.

W zależności od funkcji pomieszczenia, lub ciągu komunikacyjnego, wybiera się nieco inne lampy. Przydaje się bowiem funkcjonalne oświetlenie w korytarzu, wygodne i dekoracyjne oświetlenie holu oraz niezmiernie praktyczne oświetlenie wiatrołapu. Oprócz nich można zastosować także techniczne lampy do przedpokoju w domu lub mieszkaniu.

Lampy do oświetlenia przedpokoju wewnątrz mieszkania oraz korytarzy zewnętrznych

Gdy wybiera się oświetlenie do przedpokoju lub oświetlenie korytarza w domu, należy zwrócić baczną uwagę na rodzaj lamp. Zupełnie inne produkty montuje się bowiem w korytarzach zewnętrznych niż na wewnętrznych klatkach schodowych, w wiatrołapach i przedpokojach.

Jakie rodzaje opraw stosuje się w takich przestrzeniach? Podstawą jest oczywiście oświetlenie główne, czyli najczęściej lampy wiszące lub lampy sufitowe, które zapewniają komfort przemieszczania się, bez obaw o potknięcie i upadek. W małych przedpokojach wprowadza się pojedyncze oprawy. W wydłużonych wnętrzach lub w korytarzach lepiej postawić na większą liczbę mniejszych lamp, na przykład opraw natynkowych lub oczek wpustowych. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem w korytarzach jest zamontowanie takich produktów, jak lampy ścienne, w tym zwłaszcza kinkiety (oświetlenie dodatkowe lub główne), które nie tylko równomiernie doświetlają wnętrze, ale też dekorują przestrzeń.

Nowoczesne i popularne oprawy oświetleniowe – cechy lampy do przedpokoju

Lampy do przedpokoju i na korytarz trzeba dobierać zgodnie z charakterem konkretnego miejsca. Otwarte korytarze i wiatrołapy wymagają zastosowania bardziej wytrzymałych konstrukcji, jak plafony lub lampy wiszące zewnętrzne, odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Każda lampa zewnętrzna musi mieć wysoki współczynnik ochrony IP, co minimalizuje ryzyko wniknięcia do wnętrza pyłu lub wilgoci.

Jakie jeszcze powinny być lampy na korytarz? Przede wszystkim warto stawiać na funkcjonalne oprawy techniczne, wyposażone w energooszczędne źródła światła LED. Pozwalają obniżyć wysokość rachunków za prąd oraz zwiększyć funkcjonalność przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem są produkty z czujnikiem ruchu, które uruchamiają się automatycznie, jeśli zaobserwują czyjąś obecność w pobliżu.

Nowoczesne źródło światła LED umożliwia wygodne sterowanie oświetleniem (manualne i zdalne), w tym nie tylko włączanie i wyłączanie punktów świetlnych, ale też zarządzanie głównymi parametrami, jak barwa światła lub natężenie światła.

Warto wybierać produkty, które emitują światło jak najbardziej zbliżone do światła dziennego, o natężeniu nieprzekraczającym 100 lx, chyba że pomieszczenie spełnia też inne funkcje, wymagające większego natężenia.

Azzardo oświetlenie przedpokój i korytarz

Nowoczesne i praktyczne oświetlenie do korytarza to nie tylko produkty wyłącznie funkcjonalne. Lampy do przedpokoju coraz częściej wyróżniają się ciekawym wzornictwem i estetyką, wpisującą się we wszystkie popularne obecnie nurty wnętrzarskie – od stylów minimalistycznych i skandynawskich, przez lampy klasyczne, po oprawy glamour.

W ofercie Azzardo znalazł się szeroki wybór lamp do przedpokoju, holu lub wiatrołapu. Dzięki temu te często zapomniane przestrzenie mogą być nie tylko optymalnie oświetlone, ale też wpisują się w stylowy system oświetleniowy do domu.

Zachęcamy do poznania wszystkich naszych produktów, a w razie pytań do skontaktowania się z działem obsługi klienta, który doradzi, jak najlepiej oświetlić każdy przedpokój.

Jak stworzyć designerskie oświetlenie korytarza w domu?

Oświetlenie korytarza może być równocześnie praktyczne i efektowne. Oprócz standardowych opraw, coraz więcej osób wybiera efektowne rozwiązania z użyciem taśmy LED. Umieszcza się ją w akrylowych, mlecznobiałych osłonach i wprowadza między płytki podłogowe lub elementy parkietu, by uzyskać delikatne oświetlenie liniowe, subtelnie podświetlające podłogę. Pozwala to na bezpieczne przemieszczanie się we wnętrzu, bez włączania lamp głównych.

Jakie korzyści daje stosowanie lampy na korytarz LED z czujnikiem ruchu?

Czujniki ruchu bywają bardzo przydatne w przypadku lampy na korytarz. Dzięki nim źródło światła uruchamia się zawsze wtedy, gdy wyczuje w pobliżu obecność człowieka. Zwiększa to znacząco bezpieczeństwo użytkowników, którzy nie muszą w ciemnościach szukać włączników, umieszczonych na ścianach. Równocześnie czujnik ruchu to idealny sposób na oszczędności w domowym budżecie. Światło uruchamia się bowiem tylko wtedy, gdy jest potrzebne. A jeśli sensor przez dłuższą chwilę nie zaobserwuje ruchu, automatycznie wyłącza oświetlenie.