Filtruj według

Cena
285 585
Producenci

Galeryjki, oświetlenie obrazu

Niektóre oprawy oświetleniowe spełniają we wnętrzach wyjątkowe role. Nie używa się ich do doświetlania całej przestrzeni, a do punktowego podświetlenia wybranych stref lub szczególnych elementów wystroju. Gdzie sprawdzają się takie lampy? Niezmiernie przydatne bywa choćby oświetlenie obrazów na...

Niektóre oprawy oświetleniowe spełniają we wnętrzach wyjątkowe role. Nie używa się ich do doświetlania całej przestrzeni, a do punktowego podświetlenia wybranych stref lub szczególnych elementów wystroju. Gdzie sprawdzają się takie lampy? Niezmiernie przydatne bywa choćby oświetlenie obrazów na ścianie.

W ofercie Azzardo znalazły się zróżnicowane produkty, w tym niejeden kinkiet nad obraz. Dzięki nim każde dzieło sztuki zyskuje zupełnie nowy wyraz.

Więcej
Galeryjki, oświetlenie obrazu Jest 7 produktów.
1 - 7 z 7 produktów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Oświetlenie obrazów – lampa obrazowa i efektowne doświetlenie galeryjki

Dlaczego warto zainwestować w lampy do obrazów (kinkiety obrazowe)? Czy rzeczywiście przydają się specjalne lampy do oświetlenia obrazów? Dzieła sztuki w domach zazwyczaj stosuje się jako efektowną dekorację i uzupełnienie modnej aranżacji w salonach lub sypialniach. Aby właściwie spełniały powierzoną im rolę, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie obrazów, rzeźb lub innych dekoracyjnych przedmiotów. Do tego przydają się lampy nad obrazy dostępne w naszym sklepie.

Co daje w przypadku obrazów oświetlenie? Przede wszystkim wydobywa taki element dekoracyjny z tła ściany i sprawia, że jest on zdecydowanie lepiej widoczny.

Nie zapominajmy również o tym, że oprawy do oświetlenia obrazów niejednokrotnie same w sobie wyróżniają się ciekawym designem, wpisującym się w modne trendy. Dzięki temu przestrzeń, w której znajduje się wyposażenie i obrazy, staje się jeszcze bardziej spójna i dopracowana w najmniejszych nawet szczegółach.

Lampy do obrazów, oświetlenie do domu nad galeryjki – rodzaje opraw (kinkiety obrazowe)

Jakie lampy najczęściej wykorzystuje się do oświetlania obrazów? Jaki typ lamp będzie najlepszy? Podstawowym produktem pozostaje wygodny kinkiet nad obraz. Montuje się go najczęściej bezpośrednio nad dziełem sztuki. By mieć pewność, że obraz lub grafika są równomiernie doświetlone, zazwyczaj wybiera się kinkiety z wydłużonym źródłem światła LED. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko pojawienia się odbłysków od szkła i ramki lub cieni, utrudniających oglądanie pracy na ścianie.

Inną opcją są reflektory na szynoprzewodach (lub lampy sufitowe) z opcją regulowania kąta padania światła. W ich przypadku bez większego trudu da się dopasować podświetlenie obrazu, fotografii, lustra, rzeźby lub ceramiki do indywidualnych potrzeb.

Kinkiet galeryjka obrazów a stylowe wnętrze – co musi wyróżniać oświetlenie nad obrazy?

Lampy nad obraz powinno się wybierać tak, by ich styl i wielkość były dopasowane nie tylko do konkretnego dzieła sztuki, ale również do całej aranżacji wnętrza. Istnieją dwie główne tendencje aranżacyjne przy wybieraniu oświetlenia nad dzieła sztuki.

Można zdecydować się na proste i dyskretne oprawy, jak nasz niejeden kinkiet obrazowy, który idealnie doświetla galeryjki, a przy tym nie konkuruje z dekoracyjnym przedmiotem. Najczęściej stawia się na oprawy stonowane (kolor czarny, szary lub biały), które są na tyle neutralne, że nie odciągają wzroku od oświetlanego obiektu. Oprócz takich subtelnych produktów można jednak znaleźć również lampy nad obrazy, które same w sobie stanową ozdoby i ciekawie uzupełniają dzieło sztuki. Przy dziełach nowoczesnych można zdecydować się na lampy proste i minimalistyczne (chrom i szkło) w neutralnych kolorach. Nad klasyczne malowidła natomiast stosuje się bardziej dekoracyjne formy, np. z mosiądzu i kryształków.

Dobra lampa obrazowa - jak nasze kinkiety nad obraz (kinkiety obrazowe) - powinna dawać mocne, ale równocześnie rozproszone światło, równomiernie doświetlające całą powierzchnię płótna lub papieru. Warto stawiać na energooszczędne źródła światła LED, o temperaturze barwowej jak najbardziej zbliżonej do światła naturalnego. Pozwala to w pełni cieszyć się pięknem obrazu, który staje się prawdziwie efektowną dekoracją.

Nowoczesne oświetlenie galeryjki obrazów do domu – funkcjonalne produkty i piękna dekoracja

Modne wnętrza wymagają ciekawych elementów dekoracyjnych, które wpisują się w styl całej aranżacji. Świetnym pomysłem jest wprowadzenie do domowej przestrzeni dzieł sztuki – obrazów, grafik, zdjęć lub rzeźb. Budują klimat, a przy tym stanowią ozdobny akcent, na którym naprawdę miło zawiesić oko.

Każde dzieło sztuki wymaga jednak dobrego oświetlenia nad obraz czy rzeźbę. Podświetlenie obrazu powinno być równomierne i idealnie oddające kolory. Takie produkty można znaleźć w ofercie Azzardo. Zachęcamy do poznania wszystkich naszych lamp, a w razie pytań do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.