Filtruj według

Rodzaj lamp
więcej... mniej
Cena
11 6049
Kolor
więcej... mniej
Szerokość (cm)
1 266
Temperatura barwowa
więcej... mniej
Rodzaj gwintu
więcej... mniej
CCT regulacja barwy światła
więcej... mniej
RGB
więcej... mniej

Lampy do kuchni

Kuchnia to serce domu. Musi być funkcjonalna i przytulna zarówno dla domowników, jak i ich gości. Urządzenie kuchni wpływa na komfort codziennego funkcjonowania. Wielkim wsparciem w budowaniu nastroju pomieszczenia staje się często praktyczne oświetlenie do kuchni, dobrane do specyfiki przestrzeni oraz indywidualnych...

Kuchnia to serce domu. Musi być funkcjonalna i przytulna zarówno dla domowników, jak i ich gości. Urządzenie kuchni wpływa na komfort codziennego funkcjonowania. Wielkim wsparciem w budowaniu nastroju pomieszczenia staje się często praktyczne oświetlenie do kuchni, dobrane do specyfiki przestrzeni oraz indywidualnych potrzeb użytkowników, a przy tym wyróżniające się konkretnymi walorami estetycznymi.

W sklepie internetowym Azzardo stawiamy na pełną funkcjonalność każdego domowego wnętrza. Dlatego w naszej ofercie znalazły się rozmaite oprawy do wykorzystania jako odpowiednie oświetlenie kuchni LED lub modne podświetlenie LED w kuchni. Posiadamy wysokiej jakości lampa wisząca i lampy sufitowe, stojące, lampy natynkowe oraz oświetlenie LED kuchni w tym szeroki wybór taśm LED, które można wykorzystać jako praktyczne, modne oświetlenie do kuchni (oświetlenie sufitowe ogólne) lub wybranej jej części, na przykład oświetlenie blatu roboczego. Dzięki temu każde wnętrze jest nie tylko wygodne, ale też kompleksowo zaaranżowane i po prostu piękne.

Więcej
Lampy do kuchniJest 1145 produktów.
na stronę
1 - 36 z 1145 produktów
Pokazuje 1 - 36 z 1145 elementów

Praktyczne sposoby oświetlenia kuchni (lampy wiszące, ścienne, kinkiety, lampy sufitowe) – do czego potrzebne są lampy kuchenne nowoczesne w każdym stylu?

Lampa kuchenna nowoczesna to produkt, który może spełniać wiele różnych funkcji. Wszystko zależy oczywiście od tego, czy potrzebne jest po prostu oświetlenie główne, czy oświetlenie blatu roboczego lub wybranych części pomieszczenia. Inne produkty stosuje się też, gdy chce się dekoracyjnie podświetlić szafki kuchenne.

Do każdego z tych zadań powinno się wybrać inne rodzaje opraw oświetleniowych, najlepiej wyposażonych w energooszczędne i trwałe diody LED (lampy kuchenne, taśmy LED pod szafkami, panele LED). Ledy do kuchni zwiększają komfort użytkowania, obniżają wysokość rachunków, a także sprawiają, że nowoczesne lampy do kuchni można wpisać w inteligentne systemy sterowania lampami, jak choćby nasz Azzardo Smart.

Modne lampy do kuchni LED – nie tylko podstawowe oświetlenie ledowe kuchnia

Jakie lampy do kuchni stosuje się najczęściej? Podstawą jest oczywiście dobrze dobrane oświetlenie główne, które coraz częściej wyróżnia minimalistyczny design (styl nowoczesny, skandynawski). W tej roli najlepiej sprawdzają się nowoczesne lampy sufitowe (idealne do mniejszych wnętrz) oraz lampy wiszące do kuchni, które umieszcza się najczęściej nad wyspą kuchenną lub w centrum pomieszczenia. Jeśli kuchnia pełni równocześnie funkcję jadalni, można umieścić lampę wiszącą do kuchni nad stołem do spożywania posiłków.

Oprócz oświetlenia głównego, do kuchni często wprowadza się nowoczesne lampy punktowe i zadaniowe. Ich rolą jest doświetlenie lub podświetlenie wybranych części wnętrza, na przykład blatów roboczych oraz szczególnie dekoracyjnych elementów wyposażenia. Takie lampy do kuchni, jak oczka wpustowe, reflektorki i taśmy LED sprawdzają się zatem jako oświetlenie nad blat roboczy lub oświetlenie podszafkowe (lampy pod szafki kuchenne), które równocześnie podnosi walory estetyczne przestrzeni oraz poprawia jej funkcjonalność oraz komfort pracy w pomieszczeniu.

Co wyróżnia dobrze dobrane oświetlenie ledowe do kuchni i jadalni – najnowsze trendy do kuchni

Praktyczne lampy do dużej i małej kuchni odgrywa ważną rolę we wnętrzu. LED oświetlenie do kuchni (montowane w całym pomieszczeniu) to coraz częstszy wybór użytkowników prywatnych i dekoratorów wnętrz. Dlaczego? Przemawiają za tym względy praktyczne i estetyczne.

Ledy do kuchni (żarówki LED, taśmy LED i lampa do kuchni LED zintegrowana) to rozwiązania energooszczędne. Takie źródła światła (żarówka LED lub zintegrowane źródło światła) pobierają znacznie mniej prądu niż klasyczne żarówki, wyróżniają się też większą długością świecenia. Co więcej nowoczesna żarówka LED może mieć urozmaicone parametry (liczba lumenów, kolor etc.)

Lampy LED do kuchni zapewniają pełną swobodę zdalnego kontrolowania warunków oświetleniowych. Pozwalają na budowanie i zapisywanie scen świetlnych lub harmonogramów do wykorzystania w przyszłości oraz umożliwiają kontrolowanie bieżącego zużycia prądu, czyniąc pracę w kuchni jeszcze przyjemniejszą. Nowoczesne rozwiązania to naprawdę dobry wybór do kuchni – bez względu na to, jaki rodzaj oświetlenia jest potrzebny – czy montuje się lampy wiszące (wyspa kuchenna, stół) czy dekoracyjnie doświetla się szafki przy pomocy taśmy LED. Jaka taśma LED będzie najlepsza? To oświetlenie LED proste w montażu. Jest praktycznie niewidoczna, a zapewnia sporo światła i zdobi wnętrze swojej kuchni.

Praktyczne lampy do kuchni od AZzardo, które wyróżnia trwałość i nowoczesny design, są w stanie doświetlić każdą przestrzeń.

Cechy źródła światła do kuchni i jadalni – praktyczne i energooszczędne oświetlenie w kuchni LED (wyposażone w diody LED)

Na co jeszcze zwracać uwagę, gdy wybiera się żarówki i lampy do kuchni w ramach praktycznego systemu oświetlenia? Przede wszystkim, wysokiej jakości nowoczesne oświetlenie kuchenne LED (kuchenne lampa sufitowa lub lampa wisząca, dające ogólne, rozproszone światło) powinno dawać wystarczającą ilość światła. Warto wybrać nowoczesne lampy LED do kuchni o natężeniu na poziomie ok. 100 luksów dla oświetlenia ogólnego (do dużej i małej kuchni). Wyższe parametry powinny mieć lampy zadaniowe, np. nad blatami roboczymi.

Jaka powinna być barwa światła? Najlepiej sprawdzają się źródła światła o temperaturze barwowej jak najbardziej zbliżonej do naturalnego światła dziennego (równomierne oświetlenie ogólne). Dzięki nim codzienna praca w kuchni staje się znacznie wygodniejsza.

W przypadku opraw i źródeł światła umieszczonych w pobliżu zlewu (LED pod szafki), warto wybrać produkty o wyższym współczynniku ochrony IP. Wpływa to korzystnie na ich funkcjonalność. Dzięki temu ledy w kuchni są bezpieczniejsze w użytkowaniu i nie grożą porażeniem prądem. Przydaje się to także w innych wymagających pomieszczeniach domowych.

Klasyczne czy nowoczesne lampy LED do kuchni a sposoby oświetlenia wnętrza – lampa wisząca lub lampa sufitowa w najmodniejszych stylach

Jaka powinna być lampa kuchenna? Funkcjonalne oświetlenie LED kuchni to obecnie szeroka gama mocno zróżnicowanych produktów, które łatwo dopasować w zasadzie do każdego wnętrza. Nowoczesne lampy kuchenne LED występują bowiem w rozmaitych rodzajach (lampy sufitowe, lampy wiszące do kuchni nad blatem lub stołem, lampy stojące, natynkowe i kinkiety). Bez trudu da się znaleźć praktyczne modele we wszystkich popularnych obecnie stylach wnętrzarskich.

Dzięki temu oświetlenie ledowe w kuchni łatwo wpisuje się w aranżację całego pomieszczenia, bez względu na to, czy pragnie się urządzić kuchnię nowoczesną i minimalistyczną, w stylu skandynawskim, tradycyjnym lub w tak popularnym obecnie nurcie glamour i art déco. Wiele lamp wykonanych w technologii LED, obecnych w naszej ofercie, to innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na wygodne sterowanie zdalne (z pomocą pilota lub aplikacji), a także modyfikację kluczowych parametrów – możliwość ściemniania czy regulowania temperatury barwowej (barwa światła), którą ma oświetlenie kuchenne. Nowoczesne oświetlenie do kuchni od Azzardo potrafi sprostać wszystkim oczekiwaniom lub gustom, sprawdzając się również w innych pomieszczeniach domowych.

Oświetlenie i podświetlenie LED kuchnia – modne i praktyczne lampy kuchenne (lampy wiszące, plafony, kinkiety, reflektory na szynie) od Azzardo

Dobrze dopasowane oświetlenie (lampa wisząca, ścienna, plafony sufitowe), wykorzystujące technologię LED, w kuchni i jadalni pozwala zapewnić pełną swobodę korzystania z przestrzeni podczas pracy lub wypoczynku. Jaka powinna być lampa kuchenna? Lepiej nie koncentrować się na pojedynczych oprawach, a zamiast tego od razu precyzyjnie zaplanować cały system do Twojej kuchni – oprócz lamp wiszących przydają się też oprawy natynkowe i sufitowe. Takie rozwiązanie sprawia, że kuchnie stają się żywym sercem każdego miejsca do życia.

Zachęcamy do tego, by poznać wszystkie nasze lampy do kuchni (praktyczne oświetlenie kuchenne: oświetlenie centralne, zadaniowe i dekoracyjne nad blatem kuchennym). W razie pytań do dyspozycji pozostają nasi specjaliści, którzy na temat wysokiej jakości oświetlenia do kuchni wiedzą naprawdę dużo. Dzięki ich wsparciu zawsze znajdziesz idealną lampę sufitową, by oświetlić całe pomieszczenie, ale też inne oprawy do kuchni (oświetlenie LED) – oświetlenie podszafkowe, ścienne i stojące oraz taśmę LED. Wybierzesz też idealne oprawy inteligentne oraz rozwiązania z możliwością zmiany kolorów światła czy wyposażone w funkcję ściemniania. Dzięki temu zawsze dostarczysz odpowiednią ilość światła i znajdziesz oprawy, które doskonale wpiszą się do Twojego pomysłu na kuchnię i konkretnego stylu aranżacji wnętrza.

Czy lampy wiszące do kuchni nadają się do doświetlenia zlewu?

Strefa w pobliżu zlewu to jedna z najbardziej wymagających przestrzeni pod względem oświetleniowym. Z jednej strony można tam zastosować wyłącznie trwałe oprawy (metal, szkło, tworzywo sztuczne) o wysokim współczynniku IP, by mieć pewność, że do wnętrza lampy nie dostanie się woda. Z drugiej strony trzeba też zadbać o estetykę i funkcjonalność przestrzeni.

Czy w takim miejscu powinno się użyć lampy wiszącej? Wodoszczelne lampy wiszące mogą być użyte jako oświetlenie zlewu, podobnie jak lampy sufitowe. Należy jednak zadbać o zastosowanie oprawy odpowiedniej wielkości i z regulacją wysokości zawieszenia. Pozwala to umieścić ją w odpowiednim miejscu i optymalnie doświetlić cały zlew, co zwiększa funkcjonalność tej strefy.

Z czego powinny być zrobione lampy wiszące, plafony i kinkiety do kuchni?

W kuchni trzeba się liczyć z ciągłymi zmianami temperatury (np. podczas gotowania), wysoką wilgotnością oraz dużym ryzykiem zaplamienia wyposażenia. Ze względów praktyczno-higienicznych warto zatem wybierać oprawy oświetleniowe (bez względu na styl), wykonane z trwałych materiałów, odpornych na wilgoć i zabrudzenie.

Najlepiej sprawdzają się gładkie konstrukcje i klosze (lampa wisząca, lampy ścienne, lampy pod szafkami kuchennymi nad blatem roboczym) proste do umycia, zrobione na przykład ze szkła, metalu (aluminium). Coraz częściej stosuje się też tworzywo sztuczne. To sposób na to, by zachować piękny wygląd kuchni oraz sterylną czystość w miejscu do spożywania i przygotowywania posiłków.