Filtruj według

Rodzaj gwintu
więcej... mniej
Temperatura barwowa
więcej... mniej

Żarówki LED

Energooszczędne żarówki led to świetny wybór, niezależnie od pomieszczenia, jakie ma zostać oświetlone. Emitują światło przez okres nawet do 25 razy dłuższy niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Gwarantują sprawność na poziomie minimum 80%, a do tego możliwość uzyskania światła przyjemnego dla oczu.

Szeroki wybór...

Energooszczędne żarówki led to świetny wybór, niezależnie od pomieszczenia, jakie ma zostać oświetlone. Emitują światło przez okres nawet do 25 razy dłuższy niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Gwarantują sprawność na poziomie minimum 80%, a do tego możliwość uzyskania światła przyjemnego dla oczu.

Szeroki wybór takich źródeł światła, które mogą mieć różny rodzaj gwintu (standardowy, mały gwint) oraz parametry techniczne, oferujemy na naszej stronie internetowej Azzardo.

Więcej
Żarówki LEDJest 12 produktów.
1 - 12 z 12 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Żarówki ledowe Azzardo – czym wyróżnia się żarówka LED?

Oświetlenie LED składa się z mniejszych elementów, w których znajdują się diody LED z półprzewodnikami. Pod wpływem przechodzącego przez nie prądu elektrycznego, diody emitują światło. Takie produkty nie wytwarzają zbyt wiele ciepła (brak rozgrzewającego się żarnika), a do uzyskania natężenia światła zbliżonego do klasycznych żarówek potrzebują znacznie mniej prądu. Parametry rozwiązania, w tym moc żarówki LED i efektywność pracy, przekładają się na znacznie niższe rachunki za oświetlenie, przy zapewnieniu optymalnych warunków oświetleniowych.

Dlaczego warto zdecydować się na żarówki ledowe? Ze względu na swoją budowę i brak elementów ruchomych we wnętrzu, są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są bezpieczniejsze dla użytkowników, gdyż nie zawierają rtęci i innych groźnych substancji. W ofercie Azzardo można znaleźć nie tylko pojedyncze żarówki led, ale i całe komplety, a także zintegrowane źródła światła połączone na stałe z efektownymi oprawami, wyróżniającymi się modnym designem.

Inną zaletą żarówek LED jest krótki czas osiągania całkowitej funkcjonalności. Świecenie pełnym światłem następuje niemalże natychmiast. Jest to zatem rozwiązanie zaliczające się do najbardziej energooszczędnych źródeł światła.

LED są wysoce wydajne, bezawaryjne i wyróżniają się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Trudno się dziwić, że stawia na nie większość użytkowników we wnętrzach prywatnych, biurowych i w przestrzeniach publicznych.

Praktyczne diody LED – gdzie warto wykorzystać możliwości żarówek LED?

Każda oferowana przez Azzardo żarówka LED to wysoka jakość wykonania, która sprawdza się w oświetleniu praktycznie każdego pomieszczenia.

Wybór żarówek energooszczędnych to sposób na oświetlenie wnętrz rekreacyjnych, reprezentacyjnych i gospodarczych. Sprawdzają się w lampach do salonu, sypialni lub kuchni. Jeśli wybierze się oświetlenie o wysokiej wodoszczelności i odpowiednim współczynniku IP, żarówka LED może być bez przeszkód użyta jako oświetlenie do łazienki, na taras lub do ogrodu (oświetlenie zewnętrzne).

Niektóre produkty LED wyróżniają się nawet ciekawą, dekoracyjną formą, imitującą pierwsze modele tradycyjnych źródeł światła, stworzone przez Edisona. Kształt żarówki bywa klasyczny, kulisty bądź diamentowy. Idealnie nadają się do zastosowania z oprawami bez osłon żarówek lub z przezroczystymi kloszami.

Żarówka LED – źródło światła a różne barwy światła

Gdy wybiera się żarówkę LED, należy zastanowić się nie tylko nad tym, jakie natężenie światła ma emitować dany produkt, ale też nad tym, jaką powinno dawać barwę (białe ciepłe światło, białe zimne światło, światło neutralne).

Nowoczesne rozwiązania LED dają bowiem pod tym względem wiele możliwości, co pozwala idealnie dopasować warunki oświetleniowe w danej przestrzeni do konkretnych potrzeb.

W sypialni, salonie lub innym miejscu do wypoczynku powinno się postawić na żarówkę, która emituje światło ciepłe, sprzyjające odpoczynkowi. W miejscach do pracy lepiej ustawić oprawy wyposażone w żarówki dające światło zimne, co podnosi poziom koncentracji i wspiera kreatywność. W miejscach, gdzie kluczowe jest precyzyjne oddawanie barw (lutro w łazience, oświetlenie w garderobie), trzeba z kolei zamontować rozwiązania neutralne, niezniekształcające percepcji kolorów.

A co zrobić, jeśli wnętrze wykorzystuje się do różnych celów? Można zamontować dodatkowe źródło światła, albo wybrać nasze inteligentne żarówki ledowe, pozwalające na regulowanie natężenia (możliwość ściemniania), temperatury barwowej i koloru światła przy pomocy aplikacji.

Ekonomiczne i nowoczesne ledy w oświetleniu domowym – funkcjonalne produkty od Azzardo w każdym pomieszczeniu

W naszym sklepie internetowym są dostępne zróżnicowane produkty oświetleniowe wysokiej jakości, w tym nowoczesne źródła światła LED o różnych kształtach, które idealnie sprawdzają się jako oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne. LED to większa trwałość, energooszczędność i funkcjonalność do każdej przestrzeni, gdzie potrzebne jest światło.

Na jakie parametry zwracać uwagę, gdy wybiera się produkty oświetleniowe LED?

Technologia LED od dłuższego czasu, stanowi podstawowy typ rozwiązań oświetleniowych, ze względu na funkcjonalność i oszczędność energii elektrycznej. Aby stworzyć optymalne warunki, należy zwracać uwagę na kluczowe parametry produktu, czyli:

  • strumień świetlny (lm), czyli ilość światła określana w lumenach,
  • moc (W), określa maksymalny pobór prądu dla diod,
  • żywotność, określana w godzinach,
  • barwa światła (K), czyli temperatura barwowa, która powinna być różna do oświetlenia przeznaczonego do różnego typu wnętrz,
  • współczynnik oddawania barw CRI (Ra), oznacza stopień wiernego oddawania barw przedmiotów przy sztucznym oświetleniu.

Jak sterować inteligentnymi żarówkami?

W Azzardo posiadamy szeroki wybór inteligentnych żarówek (praktyczne rozwiązania diodowe LED), dzięki którym można zwiększyć funkcjonalność systemu oświetleniowego, a przy tym zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Do sterowania takimi produktami stosuje się:

  • piloty,
  • aplikacje mobilne,
  • asystentów głosowych,
  • czujniki (ruchu lub zmierzchu).

Najwięcej opcji zyskuje się dzięki aplikacji, w której na bieżąco dopasowuje się warunki świetlne, buduje harmonogramy na przyszłość, bądź sprawdza aktualne zużycie energii, by jeszcze lepiej zoptymalizować cały system.