Filtruj według

Rodzaj lamp
więcej... mniej
Cena
11 6049
Kolor
więcej... mniej
Szerokość (cm)
1 318
Temperatura barwowa
więcej... mniej
Rodzaj gwintu
więcej... mniej
CCT regulacja barwy światła
więcej... mniej
RGB
więcej... mniej

Lampy do przedpokoju

Każde przytulne pomieszczenie mieszkalne wymaga odpowiedniego zaplanowania systemu oświetleniowego. Większość osób dokłada starań, by perfekcyjnie dopasować oprawy do kuchni, salonu i sypialni. Równie istotne są też lampy do przedpokoju oraz lampy do korytarza.

Na stronie Azzardo staramy się przygotować...

Każde przytulne pomieszczenie mieszkalne wymaga odpowiedniego zaplanowania systemu oświetleniowego. Większość osób dokłada starań, by perfekcyjnie dopasować oprawy do kuchni, salonu i sypialni. Równie istotne są też lampy do przedpokoju oraz lampy do korytarza.

Na stronie Azzardo staramy się przygotować szeroką ofertę produktów – mocno zróżnicowanych i pasujących do większości wnętrz, jak modne lampy sufitowe, lampy wiszące, ścienne. W naszym sklepie internetowym można zatem znaleźć stylowe oświetlenie LED przedpokoju, które pełni funkcję praktyczną we wnętrzu, a przy tym wpisuje się w najmodniejszy design sezonu.

Więcej
Lampy do przedpokojuJest 1091 produktów.
na stronę
Pokazuje 73 - 108 z 1091 elementów

Komfortowe i nowoczesne lampy do przedpokoju na sufitach i ścianach – do czego się je wykorzystuje w całym pomieszczeniu (lampy sufitowe do przedpokoju, lampy wiszące, kinkiety)?

W przedpokojach często nie ma dostępu do światła dziennego. Dlatego w tej części domu bez naturalnego światła trzeba zadbać o prawidłowe zaplanowanie systemu oświetleniowego, składającego się z różnych typów opraw. Również w tej części mieszkania stawia się bowiem na trzy kategorie oświetlenia: oświetlenie główne (oświetlenie sufitowe LED), zadaniowe i dekoracyjne.

Ze względu na ograniczony metraż pomieszczenia, najczęściej stawia się na dyskretne oprawy techniczne (niekiedy wyposażone w klosz metalowy lub szklany), które nie muszą być bynajmniej całkiem pozbawione walorów dekoracyjnych. Jeśli tylko ma się ciekawy pomysł i możliwości na zrealizowanie ich w przedpokoju, lampy od Azzardo na pewno pomogą w zbudowaniu nietuzinkowego oświetlenia w przedpokojach.

Nowoczesne oświetlenie przedpokoju – lampa sufitowa, lampy ścienne, lampy wiszące, modne żyrandole do każdego wnętrza

Jakie lampy stosuje się do oświetlania w przedpokoju? Jest to zależne od dostępnej przestrzeni oraz indywidualnych upodobań i potrzeb.

Jako oświetlenie główne chętnie wybiera się lampy wiszące lub montowane na suficie (np. plafon sufitowy). Takie oświetlenie sufitowe pełni funkcjonalne role, ale też może mieć dekoracyjny charakter. Lampy sufitowe do przedpokoju najczęściej są to mniejsze produkty, zawieszone pod sufitem, by nadmiernie nie zabierać miejsca. W mocno wydłużonych pomieszczeniach lub w miejscach o nietypowym kształcie, zamiast jednej, centralnie zawieszonego produktu oświetleniowego, lepiej zdecydować się na małe lampy natynkowe lub oprawy wpuszczane w powierzchnię ściany i sufitu, które równomiernie doświetlą całą przestrzeń. Ciekawą opcją do przedpokoju są systemy szynowe, wyposażone w wiszące oprawy lub reflektorki. To sposób na to, by bezpiecznie przemieszczać się we wnętrzu oraz łatwo znaleźć wszystkie przedmioty w garderobie lub przy otwieraniu szaf.

W przedpokojach istotną rolę pełni również oświetlenie punktowe zadaniowe, zwłaszcza w okolicy lustra (oświetlenie lustra). To bowiem przed nim dopracowuje się fryzurę, makijaż lub wprowadza ostateczne poprawki w stroju przed wyjściem. Lampy powinny zatem równomiernie doświetlać całą taflę, bez cieni i odbłysków światła. Służą do tego praktyczne reflektorki, oprawy wiszące, nowoczesne kinkiety lub taśmy LED zintegrowane z powierzchnią lustra.

Jako oświetlenie do przedpokoju dekoracyjne można w zasadzie wykorzystać większość typów opraw, by osiągnąć przytulny nastrój. Ciekawą propozycją są reflektory, przy których da się podkreślić walory estetyczne przestrzeni, kierując wiązkę światła na wybrany detal architektoniczny lub element wystroju. Nie należy zapominać o możliwościach, jakie dają niepozorne taśmy LED. Zamontowanie linii świetlnej z listwy LED na ścianie lub podłodze, tworzy oryginalną i dekoracyjną przestrzeń świetlną oraz pełni istotną rolę, dopełniając cały system świetlny.

Jak stworzyć funkcjonalne oświetlenie? Do każdej aranżacji w przedpokoju, na stronie Azzardo można znaleźć praktyczne i wydajne rozwiązania oświetleniowe, uzupełnione o perfekcyjnie dopasowane źródła światła (natężenie, barwa światła). Sprawdź nasze stylowe plafony i lampy sufitowe (oświetlenie sufitowe do przedpokoju) czy nowoczesne lampy wiszące z kilkoma źródłami światła.

Oświetlenie korytarza – jakie odpowiednie lampy mogą się przydać na korytarzu (w hallu)?

Dobre oświetlenie jest niezbędne także na korytarzach. W przypadku wąskiego ciągu komunikacyjnego pojedyncza lampa wisząca (nawet okazały żyrandol) to za mało. Lepiej sprawdzają się mniejsze lampy do korytarza, montowane w równomiernych odstępach na całej długości korytarza. Pozwala to zbudować optymalne warunki oświetleniowe i zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas przemieszczania się w domu lub mieszkaniu. Jeśli postawi się na reflektory, da się nie tylko stworzyć funkcjonalne wnętrze (możliwość regulacji kąta świecenia), ale też optycznie powiększyć ciasny korytarz. Strumień światła skierowany w dół optycznie dodaje kilku centymetrów wysokości w danej przestrzeni. Przydatna może też okazać się lampa ścienna – idealna oświetlenie do małego przedpokoju. W ramach naszej oferty posiadamy szeroki wachlarz takich rozwiązań, by bez najmniejszego problemu oświetlić każdy przedpokój.

Często, oprócz oświetlenia sufitowego, chętnie wybiera się też oświetlenie ledowe w formie taśmy, przyklejonej tuż przy podłodze. Stanowi idealnie doświetlenie wnętrza, zwiększając jego funkcjonalność.

Dobrze dobrane lampy LED do przedpokoju – czy takie oświetlenie przedpokoju się opłaca?

Jako oświetlenie główne, oświetlenie nad lustro i do innych przestrzeni w przedpokojach często stosuje się modele oświetleniowe ledowe, które można znaleźć na stronie Azzardo.

Co wyróżnia takie produkty (lampy sufitowe LED, wiszące, stojące, ścienne)? To rozwiązania o wysokiej energooszczędności i żywotności, gwarantujące utrzymanie odpowiedniego oświetlenia w przedpokoju przez naprawdę długie lata. Wiele z nich da się podłączyć do domowego systemu smart, by korzystać ze zdalnego sterowania oświetleniem w przedpokoju, zawsze gdy jest to potrzebne. To wszystko przekłada się na większą efektywność systemu świetlnego, poprawę komfortu i bezpieczeństwa użytkowników, a także obniżenie rachunków za oświetlenie.

Oświetlenie LED przedpokój a najnowsze trendy – energooszczędne produkty i stylowe inspiracje od Azzardo

Planowanie systemu lamp w przedpokojach wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego na stronie Azzardo przygotowaliśmy wiele rozwiązań (głównych, zadaniowych i dekoracyjnych), by każdy mógł stworzyć oświetlenie do przedpokoju i na korytarz na miarę swoich potrzeb. Szeroki wybór kinkietów, lamp wiszących i sufitowych wpisuje się w rozmaite trendy. Można znaleźć modele klasyczne, w stylu loftowym czy w stylu glamour. Posiadamy nowoczesne kinkiety do przedpokoju oraz skandynawskie oprawy sufitowe.

Bez względu na to, czy w przedpokoju sprawdzi się płaski plafon, oprawy sufitowe, wisząca lampa czy oczka wpustowe, w Azzardo da się znaleźć każdy typ opraw do modnych i funkcjonalnych wnętrz, by zapewnić idealne światło o każdej porze dnia lub nocy.

Jak praktycznie i estetycznie podświetlić schody?

Produkty do oświetlenia należy wprowadzić nie tylko do przedpokoju i w długich korytarzach. Warto też zadbać o doświetlenie stopni na klatkach schodowych. Zwiększa to wygodę i bezpieczeństwo dla użytkowników, przemieszczających się między domowymi pomieszczeniami.

Do podświetlenia stopni stosuje się przede wszystkim oczka wpustowe i lampy natynkowe (wyposażone w źródło światła LED), montowane tuż przy powierzchni stopni, wzdłuż całego ciągu komunikacyjnego. Innym rozwiązaniem jest przyklejenie na stopniach taśm LED, dających delikatne, rozproszone światło, a przy tym niezajmujących wiele miejsca w ciasnych korytarzach.

O czym pamiętać, gdy dobiera się produkty do oświetlania na klatki schodowe zewnętrzne (do wiatrołapu)?

Oprócz doświetlenia samego przedpokoju (sufitowe lampy, kinkiety – lampy ścienne, plafony), warto zadbać o ciekawe oświetlenie korytarza przed nim i zewnętrznych klatek schodowych. Umieszczane tam lampy powinny być powiązane stylistycznie z architekturą i stylem wnętrzarskim, by zbudować system spójny pod względem funkcjonalnym i estetycznym.

Dobór lamp musi polegać nie tylko na znalezieniu opraw o ciekawych walorach wizualnych, ale też rozwiązań trwałych, odpornych na czynniki zewnętrzne (zalanie wodą, wilgoć, zmiany temperatury). Należy sprawdzić współczynnik ochrony IP – dla lamp w miejscach zadaszonych powinien on wynieść IP44, na otwartych przestrzeniach lepiej wybrać skuteczniejszą ochronę, nie mniejszą niż IP65.