Szynoprzewody jednofazowe TRACK MAGNETIC

Jednofazowy magnetyczny system szynowy to wysokiej jakości produkt, o wyjątkowych walorach estetycznych. Można go zastosować w dowolnym miejscu, w którym nie jest planowany podział lamp na sterowane niezależnie grupy.

Na system, poza elementami zasilającymi i lampami, składają się szyny, czyli elementy proste oraz łączniki kątowe.  Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest przygotowanie zestawów w kształcie liter L, C, Z, T oraz łączenie ich w dowolnych konfiguracjach.

Elementy zasilające systemy magnetyczne stosuje się na początku lub na końcu zestawu.

Szyny jednofazowe magnetyczne dają bardzo dużo możliwości budowana zaawansowanych schematów. Standardowo można stworzyć odcinki w kształcie liter L C czy tez zamknięte w kwadrat, natomiast zastosowanie łączników "inner" pozwala na przejście systemu z sufitu na ścianę. Dodatkowo w miejscach przejścia na ścianę (oraz w innych miejscach łączenia pod kątem) można zastosować lampy typu "corner".System magnetic track występuje w wersji natynkowej oraz podtynkowej, w białej i czarnej wersji kolorystycznej oraz w dwóch wariantach wysokości - 2,7cm i 5,2cm. Profile występują w czterech wariantach długości: 1m, 1.5m, 2m, wersja natynkowa posiada dodatkowo profil o długości 3m.

Profile możemy łączyć ze sobą za pomocą złączek. Złączka chowa się w szynę i nie jest widoczna w miejscu łączenia.

Szyny mocowane są na kołki rozporowe wciskane w odpowiednio przygotowane otwory montażowe. Profile można dociąć w dowolnym miejscu, dzięki czemu jesteśmy w stanie przygotować długość idealnie dostosowaną do naszych potrzeb.

System kończy się dołączoną do zestawu zaślepką.

System montażu szyn

System jednofazowy magnetyczny montuje się na dwa sposoby - bezpośrednio do sufitu za pomocą kołków lub zwisająco w systemie podwieszanych za pomocą dedykowanych uchwytów montażowych oraz systemu podsufitki z kablem zasilającym. W wersji wpuszczanej w sufit podczas projektowania opuszczanego sufitu należy przewidzieć element do którego montowana będzie szyna. W montażu podtynkowym do wyboru przewidziane są dwa rodzaje szyn, dla dwóch grubości sufitu (jednopłytowego lub dwupłytowego)

Zasilanie szyny może znajdować się w dowolnym miejscu w zestawie.

Rodzaje zasilaczy i moc

Elementy zasilające mogą znajdować się w dowolnym miejscu na długości szyny. Należy jedynie pamiętać, aby moc użytego zasilacza była większa od sumy poboru mocy przewidzianych lamp. Możemy zastosować dwa rodzaje zasilaczy - wpuszczane w szynę lub lokalizowane poza systemem. W przypadku zasilaczy wpuszczanych w szynę, mamy do dyspozycji wersje o mocy 60W, 100W i 200W. Zasilacz taki może być umieszczony w dowolnym miejscu na szynie. Dla estetycznego wykończenia szyn wyższych (5,2cm) możemy zastosować listwę maskującą.

Jedna faza dwa włączniki

W szynie magnetycznej istnieje możliwość uzyskania efektu kilku faz czyli włączenia lamp podzielonych na grupy będące na jednej szynie. Warunkiem takiego rozwiązania jest mechaniczny podział szyny na dwa odcinki w których nie będziemy stosować  złączki przekazującej zasilanie i połączenie mechaniczną złączką dwóch odcinków. W przypadku łącznika kątowego 90° nie stosujemy złączki flex również nie przekazując zasilania do łączonej szyny. Przy takim rozwiązaniu musimy zastosować dwa zasilacze dla każdej sekcji.