Filtruj według

Rodzaj lamp
więcej... mniej
Cena
11 7449
Kolor
więcej... mniej
Szerokość (cm)
1 318
Temperatura barwowa
więcej... mniej
Rodzaj gwintu
więcej... mniej
CCT regulacja barwy światła
więcej... mniej
RGB
więcej... mniej

Lampy do biura

Odpowiednie oświetlenie do biura ma spełniać kilka kluczowych funkcji. Przede wszystkim musi zapewniać wygodę widzenia pracowników, swobodę wykonywania podstawowych czynności oraz realizacji precyzyjnych zadań służbowych w ramach miejsc pracy. Dodatkowo w wielu przestrzeniach lampy do przestrzeni biurowych stanowią jeden z...

Odpowiednie oświetlenie do biura ma spełniać kilka kluczowych funkcji. Przede wszystkim musi zapewniać wygodę widzenia pracowników, swobodę wykonywania podstawowych czynności oraz realizacji precyzyjnych zadań służbowych w ramach miejsc pracy. Dodatkowo w wielu przestrzeniach lampy do przestrzeni biurowych stanowią jeden z elementów dekoracyjnych, wpływających na odbiór wnętrz u pracowników i gości odwiedzających siedzibę firmy.

Znalezienie odpowiednich opraw oświetleniowych (jak lampę sufitową, ścienną, stojącą), pozwala zbudować funkcjonalne i estetyczne biura, zgodne z restrykcyjnymi przepisami, zapewniające realizowanie obowiązków w higienicznych warunkach pracy. Produkty LED (np. lampa wisząca lub sufitowa) to prawdziwa wygoda i energooszczędność. Szeroki wybór produktów oświetleniowych do biur i rozmaite inspiracje można znaleźć na naszej stronie. Dzięki temu da się zbudować funkcjonalne i stylowe oświetlenie biurowe, zgodne z polskimi normami i wytycznymi, które znajdują się w rozporządzeniu w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Więcej
Lampy do biuraJest 1250 produktów.
na stronę
Pokazuje 649 - 684 z 1250 elementów

Lampy do biura sufitowe, stojące i naścienne a wydolność wzrokowa – jakie produkty wybrać?

Dobre oświetlenie do biura ma gwarantować komfort podczas pracy w danej przestrzeni oraz zapewniać warunki do tego, by wykonywanie zawodowych obowiązków było naprawdę wygodne. Dlatego trzeba zadbać o stworzenie funkcjonalnego systemu oświetleniowego. W jego skład musi wchodzić oświetlenie elektryczne. Jakie produkty należy wybrać?

Podstawą są oczywiście lampy sufitowe do biura (np. panele LED), które wykorzystuje się jako oświetlenie główne, zapewniające swobodę przemieszczania się oraz wykonywania prostych czynności, nie wymagających używania lamp zadaniowych. W tej roli najlepiej sprawdzają się plafony, lampy wiszące lub oczka wpustowe.

Oprócz postawienia na lampy sufitowe lub lampy wiszące (oświetlenie ogólne – korytarze, sale konferencyjne, gabinety), oświetlenie biurowe, wykonane również w nowoczesnej technologii LED, nie może się obyć bez lamp zadaniowych na każde biurko (równomierne oświetlenie stanowiska), a zwłaszcza produktów ustawianych na biurkach lub lamp podłogowych. Dostarczają odpowiednią ilość światła do wykonywania nawet bardzo precyzyjnych prac, dopasowaną do konkretnych obowiązków (np. oświetlenie pomieszczeń pracy stałej).

Podobnie, jak w domach prywatnych, w biurach stosuje się tak naprawdę trzy rodzaje oświetlenia. Istotną rolę w oświetleniu biurowych pomieszczeń odgrywają bowiem też lampy dekoracyjne. To od nich zależy odbiór wnętrza oraz panujący w nim nastrój.

Funkcjonalne i właściwe oświetlenie biura – zasady BHP w ramach miejsca pracy przy doborze lamp (światła ogólnego, zadaniowego i dekoracyjnego)

Oświetlenie biurowe należy planować z uwzględnieniem szczególnych potrzeb oświetleniowych, wynikających z konkretnego rodzaju pracy biurowej (np. dobrze oświetlone stanowiska komputerowe). Cały system wiąże się oczywiście z maksymalnym wykorzystaniem światła dziennego.

Oprócz niego, trzeba zdecydować się na oświetlenie sztuczne, dostosowane do wymaganego poziomu natężenia oświetlenia. Należy pamiętać, że każdy pracodawca ma obowiązek chronić zdrowie i życie pracowników poprzez zapewnienie im odpowiednich warunków do realizacji zadań. Dotyczy to również odpowiedniego oświetlenia.

W pomieszczeniach biurowych montuje się wyłącznie lampy, spełniające restrykcyjne przepisy BHP (zawarte w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej w sprawie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy). Zawierają one wszystkie wytyczne dotyczące oświetlenia w miejscu realizacji obowiązków służbowych.

Na stronie Azzardo oferujemy szeroki wybór takich produktów, dzięki którym oświetlenie do biura staje się nie tylko w pełni funkcjonalne, ale też bezpieczne, minimalizując szansę na pojawienie się szkodliwych czynników, niejednokrotnie występujących w miejscach pracy.

Dobór odpowiedniego oświetlenia, opraw, natężenia oświetlenia i współczynnik oddawania barw w miejscu pracy – wysoki standard komfortu pracy

Jak stworzyć idealne oświetlenie biurowe? W miejscu pracy wykorzystuje się w jak największym stopniu światło dzienne (optymalne wykorzystanie oświetlenia dziennego). Oprócz niego, należy jednak zainwestować w oświetlenie sztuczne, elektryczne, pamiętając o tym, by zapewnić odpowiednie natężenie oświetlenia. Gdy wybiera się lampę do wnętrz biurowych, trzeba zadbać o znalezienie opraw (do oświetlenia głównego, zadaniowego i dekoracyjnego), wyposażonych w żarówki, emitujące światło o odpowiednim natężeniu, które nie męczy wzroku, gwarantując przy tym pełną swobodę widzenia, bez jakiegokolwiek dyskomfortu (np. efektu olśnienia). Należy zastosować rozwiązania, które mają odpowiedni minimalny poziom natężenia oświetlenia dla danego stanowiska. Pamiętajmy, że w rozporządzeniu ministra w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, znajdują się informacje określające, jakie jest właściwe oświetlenie (w tym wymagane natężenie światła).

Jasność światła (strumień świetlny, który emituje źródło światła) dopasowuje się do specyfiki pracy – mocniejsze źródła światła montuje się we wnętrzach, gdzie realizuje się zadania o dużej precyzji (np. wycinanie elementów, prace projektowe). Dotyczy to zwłaszcza bezpośredniego oświetlenia biurka. Mniejsze natężenie światła przydaje się w biurach, w których wykonuje się tylko podstawowe prace administracyjne.

Temperatura barwowa światła w biurze powinna być jak najbardziej zbliżona do dziennego światła naturalnego, które gwarantuje ostrość widzenia i nie męczy wzroku. Jeśli dla stanowisk pracy w danym miejscu ważne jest odpowiednie dopasowywanie kolorów, trzeba też znaleźć lampy mające wysoki współczynnik oddawania barw.

Jeśli w miejscu pracy wykonuje się zadania wymagające dużej precyzji oraz perfekcyjnego dopasowania kolorów, należy zainwestować w źródła światła o wysokim współczynniku oddawania barw.

Pamiętajmy, że lampy nie mogą powodować dyskomfortu wzrokowego (unikanie efektu migotania, niedoświetlenia).

Dla własnego komfortu i oszczędności warto pomyśleć o zastosowaniu rozwiązań energooszczędnych, które posiadają źródło światła zużywające mało prądu, zapewniając dobre warunki świetlne. Świetną opcją dla każdego biura są energooszczędne źródła światła LED, które nie tylko dają optymalną ilość światła, ale też zmniejszą zużycie energii elektrycznej, są bezawaryjne i długowieczne. Wszystkie nowoczesne lampy biurowe w ofercie Azzardo współpracują z produktami LED, by dać użytkownikom maksymalny komfort oświetleniowy w każdym wnętrzu. Takie lampy biurowe LED  (oświetlenie ledowe) to wygoda, funkcjonalność i ciekawy design.

Eleganckie oświetlenie biurowe sufitowe, ścienne i stojące a względy estetyczne w pomieszczeniu biurowym – jak dobrać lampę w biurze?

Oświetlenie biura (o odpowiedniej mocy) dopasowuje się nie tylko pod względem funkcjonalnym. To też ważny element, wpływający na cały wystrój biura. Warto zwracać uwagę na kwestie estetyczne, a zwłaszcza wygląd i design poszczególnych opraw oświetleniowych. Dobrze dopasowane lampy do biura budują jego klimat oraz spajają aranżację. Dzięki temu można zbudować atmosferę profesjonalizmu, a także zadbać o spójny wizerunek firmy w ramach ujednoliconej identyfikacji wizualnej danej marki. Estetyka opraw oświetleniowych może być również bardzo praktyczna.

Praktyczne i bezpieczne lampy biurowe Azzardo do bezpiecznego pomieszczenia – styl i funkcjonalność miejsc pracy a praktyczne, biurowe oświetlenie

Prawidłowo dobrane oświetlenie biurowe to połączenie funkcjonalności, trwałości i walorów estetycznych. Wiąże się z doborem optymalnego osprzętu instalacyjnego i właściwych opraw, dopasowanych do potrzeb konkretnego stanowiska. Warto stawiać na wysokiej jakości oprawy (główne i dodatkowe oświetlenie miejsca pracy), które zapewnią optymalne warunki oświetleniowe pracownikom w ramach pomieszczeń biurowych. Zwiększa to efektywność pracy, poprawia bezpieczeństwo pracowników, wpływa korzystnie na odbiór biura w oczach klientów oraz na efektywność działań.

Zapraszamy do poznania pełnej oferty Azzardo dla oświetlenia biurowego, by znaleźć nowoczesne lampy LED (gwarancja oszczędności energii) na miarę każdego miejsca pracy, stworzyć idealne warunki pracy, zadbać o dobre samopoczucie pracowników w każdej sytuacji.

Jakie lampy biurkowe zapewniają właściwe oświetlenie w ramach pomieszczeń do pracy?

Obok standardowych rozwiązań, jak lampy biurowe sufitowe lub lampa wisząca, w miejscach pracy trzeba ustawić na biurkach oprawy stojące. Stanowią one podstawę dla funkcjonalnego oświetlenia zadaniowego, określanego też dodatkowym oświetleniem miejsca pracy.

Taka lampa do biura ma równomiernie doświetlać cały blat roboczy, bez cieni i odbłysków światła. Gwarantuje komfort pracy i zmniejsza ryzyko przedwczesnego zmęczenia wzroku. Jeśli ze stanowiska pracy korzysta więcej osób, warto wykorzystać oprawy z regulacją kąta i wysokości świecenia, by łatwiej dopasować warunki świetlne do indywidualnych potrzeb (kierunkowość światła).

Jak wykorzystać taśmy LED do oświetlenia biura?

W miejscach pracy stosuje się nie tylko oświetlenie sufitowe (np. lampy sufitowe do biura LED, oprawa natynkowa). W wielu miejscach stawia się także na praktyczne taśmy LED. Zazwyczaj pełnią rolę oświetlenia dodatkowego i dekoracyjnego, nie pozbawionego jednak funkcji praktycznych.

Przy pomocy diod LED doświetla się kąciki socjalne, by lampy sufitowe lub wiszące nie musiały być cały czas włączone. To spora oszczędność. Dyskretne taśmy LED (oświetlenie liniowe) to też podświetlenie ciągów komunikacyjnych (np. korytarzy, klatek schodowych). Tak zwiększa się bezpieczeństwo i wygodę przemieszczania się. Niewielkie i energooszczędne ledy stosuje się ponadto jako podświetlenie dla znaków informacyjnych i oznaczeń biurowych (np. ścieżek ewakuacyjnych) by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom korzystającym z pomieszczeń biurowych.