Lampy wiszące

Różnorodność lamp wiszących umożliwia urządzanie pomieszczeń w różnych, niekiedy całkowicie odmiennych stylach. To ogromna zaleta dla architektów wnętrz i prywatnych inwestorów. Oprawa w stylu industrialnym, klasycznym, nowoczesnym, a może glamour? – Możliwości jest wiele. – Od montażu opraw charakteryzujących się regularnymi i popularnymi...

Różnorodność lamp wiszących umożliwia urządzanie pomieszczeń w różnych, niekiedy całkowicie odmiennych stylach. To ogromna zaleta dla architektów wnętrz i prywatnych inwestorów. Oprawa w stylu industrialnym, klasycznym, nowoczesnym, a może glamour? – Możliwości jest wiele. – Od montażu opraw charakteryzujących się regularnymi i popularnymi wśród konsumentów kształtami, do całkowicie zaskakujących, niebanalnych, nieprzewidywalnych. Od niewielkich lamp wiszących, do tych, które cechują się dużymi gabarytami. Od prostoty i minimalizmu, po niezwykłe bogactwo i przepych.

Lampom wiszącym przypisuje się w pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych wiele różnych zadań. Ich forma zależy w dużym stopniu od pełnionej funkcji. Mogą być okrągłe, prostokątne, podłużne, nieregularne. Jako przykład mogą tu posłużyć lampy wieszane nad stołem w jadalni. Ich kształt zależy często od wielkości i kształtu blatu. Nad stołem okrągłym zobaczymy zazwyczaj zamontowaną centralnie lampę wiszącą o dużym okrągłym kloszu i pojedynczym źródle światła. Nad stołem prostokątnym – oprawę z kilkoma źródłami światła. Ilość i wielkość osłaniających je kloszy może być zmienna.

Szczególną grupę lamp wiszących stanowią oprawy futurystyczne. Ich oryginalna forma sprawia, że możemy się zastanawiać, czy rzeczywiście mamy do czynienia z oświetleniem, czy z dziełem sztuki. Dekoracyjny charakter futurystycznej lampy oddziałuje na całe wnętrze i w wyraźny sposób zmienia jego stylistykę.

Wśród lamp wiszących spotkamy się z oprawami wyposażonymi w jedno albo kilka źródeł światła. W niektórych z nich zastosowano tradycyjne żarówki, w innych oświetlenie LED. Zróżnicowanie dotyczy również zastosowanych do produkcji lamp wiszących materiałów. Tak duża i różnorodna grupa produktów daje w aranżacjach wnętrz wiele różnych możliwości. Ich zastosowanie nie ogranicza się do jednego typu pomieszczenia. Montujemy je w salonie, sypialni, kuchni, a nawet łazience.

Więcej
Lampy wiszące W tej kategorii nie ma produktów.

Lampy wiszące

Lampy wiszące to w architekturze wnętrz symbol tego, co nowoczesne i eleganckie. Czasy zamkniętej na resztę domu kuchni, w której nad całą powierzchnią króluje zaledwie jedna zawieszona u sufitu lampa, bezpowrotnie odeszły do lamusa. Dziś większość kuchni urządzonych w nowoczesnym stylu to otwarte na salon i jadalnie, duże, przestronne i dobrze rozplanowane pomieszczenia. Nawet jeśli zdarzają się wśród nich takie niewielkich rozmiarów lub zaledwie aneksy kuchenne to, dzięki temu, że w ich wystroju zastosowano nowoczesne lampy wiszące, doskonale wpisują się w modne dzisiaj aranżacje, będąc przy tym w pełni funkcjonalnymi i eleganckimi pomieszczeniami.

Dziś kuchnia to już nie tylko wnętrza, w których przygotowuje się posiłki. Obecnie jest to też miejsce, gdzie odbywają się spotkania ze znajomymi i rodziną, a niekiedy także komfortowe miejsce do pracy. Ich wielozadaniowość możliwa jest dzięki zastosowaniu różnego rodzaju oświetlenia, które często w tej otwartej przestrzeni umożliwia wyznaczenie różnych stref funkcjonalnych. Niebagatelną rolę odgrywają tu właśnie lampy wiszące. Zawieszone w kuchni lub jadalni nad stołem, przy którym spożywamy posiłki i spotykamy się ze znajomymi, doskonale akcentują to miejsce, czyniąc je jednocześnie bardzo klimatycznym i w pełni funkcjonalnym. Ich zastosowanie pozwala na dobre oświetlenie stołu, podnosząc komfort spędzanego przy nim czasu i tworząc przyjemną i przytulną atmosferę. Co czyni lampy wiszące wyjątkowymi na tle innego rodzaju oświetlenia? Przede wszystkim regulacja wysokości ich zawieszenia, co stwarza możliwość dostosowania do własnych preferencji.

Jednak nowoczesne lampy wiszące to nie tylko funkcjonalny element wystroju wnętrza. Świetnie sprawdzają się również jako dekoracja i mogą stanowić prawdziwą ozdobę pomieszczenia. Dzięki dostępności szerokiego asortymentu, charakteryzującego się rozmaitym designem, kolorem oraz rodzajem materiału bez problemu można połączyć je z innymi elementami wystroju, tworząc przy tym niezwykle piękne, eleganckie i gustowne aranżacje.